Vinnetou (1963)

Nemá cenu se zde rozepisovat, prostě klasika mého dětství, nezapomenutelné chvíle u televize kdy jsem čekal na další díl až ho budou opakovat.Dnes bych se sice už asi na to nepodíval, ale vzpomínky mě nutí dát 5 hvězdiček

Záhada Blair Witch 2 (2000)

Dvojky jako skoro pokaždé vždy znatelně horší než první díly.Přesto nechávám tohle hodnocení, jelikož je záhada blair witch 2 pořád lepší než nějaké ty texaské masakry atd...

Záhada Blair Witch (1999)

Nejlepší horor co jsem kdy viděl.V tomto filmu nebylo nic co je v klasických hororech ale přesto jsem se bál, že jsem skoro zalezl pod postel.Perfektní psychologický horor který nemá obdoby.Nevím co říct více, plné hodnocení

Patriot (1998)

Docela jsem se u toho bavil, očekával jsem ,,seagalovu klasiku" takže nakonec proč ne?Zasmál jsem se, napětí zde taky nějaký bylo takže aspoň 3

Podfu(c)k (2000)

K tomuhle není co dodat, dokonalá gangsterka, které nechybí nic.Nebudu se opakovat, vše tu bylo již napsáno.

Forrest Gump (1994)

Když pořád všichni kolem mě vyprávěli o tomto filmu, neudržel jsem se a musel jsem se na něj podívat.Neříkám, že je to špatný film-hudba dokonalá, herecké výkony skvělé, ale mně se zdá že tomu buď něco chybí a nebo přebývá.Nenašel jsem tam nic, co by mě extra uchvátilo,možná snad poručík Dan když nadávaje na boha sedí na stěžni a šílí.Na konci jsem nebrečel ani neslzel, neviděl jsem na tom nic extra. Myslím, že Zelená míle je daleko lepší než toto, tam po celou dobu cítím s postavami, u Forresta mi bylo všechno jedno.Prostě jen pěkná podívaná, proto 65 %.

Letec (2004)

Úvodní kapitola o natáčení nejdražšího filmu mi hned dala neblahé tušení, že to asi nebude to pravé.Několik dalších desítek minut to celkem šlo, ale v polovině filmu jsem se začal příšerně nudit.Tady mi přišlo těch 160 minut spíš jako 320 minut.Ve fimu je v podstatě pořád to samé: velký projekt, potíže ze všech stran a nakonec velkolepý úspěch.Někdy mi přišly hodně vtipné Howardovi stavy.Za to dávám o jednu více.

Bílé peklo (2001)

Jelikož se všude kolem hemží filmy s hrdinnými americkými vojáky, kteří Bojují proti ,,pekelným“ německým zrůdám, velice rád jsem se podíval ne něco jiného.Byl jsem velmi mile překvapen veškerými atributy tohoto počinu.Hlavně je také možno tento film objektivně hodnotit, bez sympatií k tomu či kterému herci, protože není mnoho známých německých herců.Výborně vykreslený stav končící II.světové války očima němce se mi velmi líbil.Není zde žádný přehnaný patriotismus, pouze boj jedince, který se chce dostat za každou cenu zpět ke své rodině.Je to film se zajímavým dějem u kterého jsem se ani chvíli nenudil.Malou výtku si možná zaslouží tuctový konec.Přesto hodnotím 90%

Šifra mistra Leonarda (2006)

Vše záhadné kolem církve, Krista mě neodolatelně přitahuje.Sice jsem ani knhu nečetl, protože jsem naznal, že by to bylo zbytečné, ale film na mě zapůsobil velmi dobře.Jen mi tam moc neseděl Jean Reno, jinak vše prefektní.Konec filmu téměř dojímá k slzám a celé je to takové tajemné.Poslední večeře je nadmíru zajímavý obrázek a trošku nás donutí přemýšlet.....

Umučení Krista (2004)

Jako taková malá ,,rekonstrukce" toho jak to bylo, je více než dokonalá.Neshledávám na snímku žádnou chybu, vždyť nikdo neví jak to bylo a zda to bylo, ale pokud jde o podobnost s biblí a celkovou kvalitu filmu, nemohu zde upřít plné hodnocení.Mel Gibson je náboženský fanatik a je dobře, že se věnuje tomu, čemu tak mocně věří.Monica Bellucci je opravdu pěkná dívčina, radost pohledět, za to nejméně o 5 % nahoru.Je to opravdu krvavá řež, což je mnohdy vytýkáno, ale jak jinak by to mělo být?Začátek filmu kde promlouvá bůh v jakémsipřízraku je podle mě opravdu nádherný.Nemohu jinak dávám 90%