• Krátkometrážní
  • Hudební

Top Gear (1978) (pořad)

Auta mě sice moc neberou, ale těch pár dílů, co jsem viděl mě bavili a musím uznat, že je to mistrně natočené.

Žena ve vodě (2006)

Zpočátku jsem se rozkoukával a postupně přicházel tomu všemu nevídanému na chuť. Netrvalo to dlouho, napojil jsem se na tu správnou vlnu a už jsem se nechal jen nést. Je to vyjímečný snímek, který určitě není pro každého, ale kdo mu příjde na chuť, ten si může užít krásný příběh.

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King (2006) (seriál)

Nadprůměrná televizní minisérie adaptující povídky Stephena Kinga. Je podle mně velká škoda, že tvůrci v tomto seriálu nepokračovali. Mé hodnocení jednotlivých povídek: Bitevní pole - 3/5 ; Crouch End - 2/5 ; Umneyho poslední případ - 3/5 ; Konec celé patálie - 4/5 ; Silniční virus míří na sever - 5/5 ; Pátá čtvrtina - 4/5 ; Pitevní sál čtyři - 5/5 ; Víte, že tam mají pekelně dobrou kapelu? - 4/5.

The Prodigy: World's on Fire (2011) (koncert)

Koncert jako takový bezpochyby naprosto výborný. Co bych ovšem vytkl je přemrštěně šílený střih, který znemožňuje si více užívat dění na pódiu. Chápu, že lidé zodpovědní za střih chtěli obraz co nejvíce sladit se zběsilostí písní, ale tady se vám hezky rychle zatočí hlava, což mě mrzí hlavně proto, že některé záběry jsou opravdu povedené. Uvítal bych minimalističtější o něco klidnější střih, kdy by člověk měl možnost se nad nějakým záběrem také chvíli pozastavit, aspoň na určitých místech rozhodně. Koncert jako takový je ovšem bezchybný.

Wohnout - AHOJ DĚDO aneb co tebe čeká, nás zatím nečeká (2007) (koncert)

Wohnout jsou pro mě jednou z nejlepších českých kapel a jejich koncerty jsou něčím naprosto úžasným. Proto je na místě, aby měli taky to své koncertní DVD, které zaznamenává jejich energickou, vtipnou a jedinečnou show. DVD bych po obsahové stránce nic nevytkl, protože je zaplněné, jak jen to jde. Co bych ovšem vytkl jsou některé věci koncertního záznamu samotného a to zvuk (zejména Honza Homola má kytaru často až moc potichu) a střih (až na pár malých vyjímek nejsou vůbec zabírány kytarová sóla), kde je znát jistá dávka nedotaženosti, čehož jsou si kluci sami vědomi, jak jsem se dočetl v bookletu jejich Best Of alba Plejlist. Snad bude v nejbližších letech na světě dotaženější koncertní DVD i s novými peckami z nové desky Našim klientům. 4*.

Zodiac (2007)

Dílo, které rozhodně stojí za shlédnutí, ať už kvůli výborné Fincherově režii nebo výborným hereckým výkonům (Gyllenhaal, Ruffalo, Downey Jr.). Každopádně pro ty, kteří by chtěli o Zodiacovi vědět více, tak doporučuji Graysmithovu knihu, kterou jsem před shlédnutím filmu přečetl a která vše rozebírá do mnohem větších detailů a celkově je obraz událostí o dost drsnější a neskrývanější. Je pochopitelné, že se tolik informací z knihy do filmu vejít nemohlo a vlastně mi ta filmová uhlazenost a cesta spíše vypravěčská, byla sympatická.

Hallo Satchmo (1965)

Je výborné, že je tato událost, která musela být tehdy pro všechny v česku jedinečnou, zdokumentována a přestože Armstrong a jeho hudba je dokonalá, o tomto krátkém dokumentu se to říct přímo nedá, proto nedávám plný počet.

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Totální úlet, který mi naprosto sednul, protože styl Roba Zombieho mám prostě rád! Animák plný hlášek, sexu, odkazů na filmy (Shining, Hallowen, Carrie, Alien, či Zombieho klasika Dům tisíce mrtvol...). Hodina dvacet minut nepřetržité zábavy :-) Doufám, že se brzo dočkáme dalšího hraného filmu v tomto pravém Zombieho duchu!

Čas zabíjet (1996)

Po přečtení neuvěřitelně dobrého románu Johna Grishama, jsem nevěřil, že by se filmová adaptace mohla jen z malé části blížit jeho kvalitám a po shlédnutí tohoto ztvárnění Joela Schumachera, musím opravdu říct "klobouk dolů". Vynikající adaptace, která sice kvalit románu nedosáhla, ale to ostatně nikdo nečeká. Avšak jsem nadmíru spokojen a myslím, že John Grisham taktéž. Obsazení podle mně ani lepší být nemohlo. Zejména Matthew McConaughey a Samuel L. Jackson, kteří mi pasovali naprosto dokonale! Krom toho i ostatní herecké výkony jsou velmi dobré (Spacey-s čím jsem počítal, Bullock, Sutherlandovi).

Cesta (2009)

Velmi dobře převedeno McCarthyho dílo na plátno, stejně ponurá a beznadějná atmosféra jako v předloze a věrný přepis. Viggo Mortensen podává výborný výkon a ostatní herci mi sedli též. Musím také vyzdvihnout hudbu Nicka Cava.