Resident Evil: Odveta (2012)

Dvě hvězdičky za to, že se to hýbalo, bylo to ve 3D, mělo to zajímavou hudbu a ty prvních 3 minuty záběrů pozpátku. Po nich rači odejděte, zbytek je přehlídka absurdit, nelogičností a recyklace jiných filmů i, a to je vyjimečné, tohohle. Příběh je na nic: Mila a Leon se probojovávají k sobě v podzemním komplexu, kde je každá část vymodelována podle jiného města a zlý počítač jim do cesty posílá zombíky, sem tam nějakého mutanta a vojáky, spoustu vojáků - ti pro jistotu nemají ani obličej, to aby Vám jich nebylo líto, protože umírají v každém druhém záběru. Většinou tak, že hlavní hrdinové se vykloní zpoza rohu, vystřelí, antihrdinové se schovají a schytá to voják za nimi. A to celé se opakuje 40x. Když už je film dělaný takhle akčně, tak to mělo být aspoň zábavné. Malé plus má film za to, že když jsem čekal konec, tak jel dál. Sice to celkový dojem nezlepší, ale aspoň jsem se dočkali ženského zápasu na sněhu, což byl spolu s prvním bojem se zombíky jediný zajímavý souboj. Ještě malé upřesnění: s herní sérií nemá ta filmová od 3 dílu už naprosto nic společného :(

Strašáci (1971)

Teda, zase jsem se spálil. Tohle téma mě zajímalo a když jsem film našel v programu (jak jinak, než na ČT2), hned jsem ho kroužkoval, ale už po prvních pár minutách jsem se nudil. Celá první část filmu je tak rozvleklá, že se divím, že jsem neusnul. Proti násilí (ve filmu) nic nemám, občas je to jediná možnost a v takovém případě je snad omluvitelné, ale to, co předvádí tenhle film, je absurdní. Ušláplý chlapík se tváří v tvář násilí pochlapí - to je docela časté, ve filmech to máme furt, a většinou k tomu má dobrý důvod - a rozhodne se neochránit svoji manželku, ale nebezpečného zločince, kterého předtím srazil autem. A aby to bylo dovedeno do krajností, v závěru nechá manželku ve zničeném baráku a odjíždí s tím úchylem autem... teď mi dochází, že je to vlastně film s homosexuální a coming-out tématikou - muž, zklamaný vztahem s frivolní ženou, si přizná tváří v tvář násilí svou orientaci, bojuje za svého partnera a opouští ženu, která mu před chvílí zachrání život (takže něco jako mrazík).

451° Fahrenheita (1966)

Noční můra všech intelektuálů, společnost, která nečte. Manžel pracuje, žena je celý den doma a čučí na TV, kde ji jiné sestřenky řeknou, co si má myslet. Celý ten film jsem si říkal, že za pár let natočí někdo to samé o nás, jak tady týráme feťáky a nedokážeme pochopit, že drogy nám otevřou úplně jiný svět. Kdyby se za ty knížky dosadily drogy a místo hasičů tam byli policisté, tak to máme 3* kriminálku. V podstatě se film snaží říct, že pokud budeš dělat to, co ti diktuje společnost, tak budeš žít vyprahlým nesmyslným životem, ale až se vzbouříš, tak tvůj život dostane smysl. Hurá a body navíc pro anarchisty...

O kumburské Meluzíně (1995) (TV film)

Brrr tohle pouštíme naším dětem? Z nějakého důvodu je hlavní hrdinkou zlá čarodějnice, pozitivní hrdinové jsou tak v 1/3 stopáže.

Splice (2009)

Skvělé, konečně nějaký inteligentní a citlivý film o "nepovedeném" experimentu. Ony ty etické hranice mají asi smysl. Možná, že 4,5* by odpovídalo víc, ale vzhledem k dalším filmům na toto téma tomu dám klidně i 6*. Hezky (a dlouze) to napsal Traffic.

Zvonilka (2008)

Ty víly si očividně neuvědomují, že po tom překotném technickém vývoji skončí další jaro skoro všechny na dlažbě :(

Vlčí jáma (1957)

Přesně tohle je ten druh filmů, kvůli kterým spousta lidí českou kinematografii ignoruje. Sice už si přesně nepamatuju film, ale to, že se mi vůbec nelíbil si vybavuju naprosto jasně.

Výměna manželek (2005) (pořad)

Velmi poučné. Pro diváky i pro účinkující.

Loď duchů (2002)

Není to žádná hrůza, dívat se na to dá. Téma je klasické (parta lidí se dostane na strašidelné místo, odkud se nemůžou dostat), tentokrát umístěné na loď (jejíž potenciál se dal využít o dost líp). Jak už to u těchto filmů bývá, s postupem děje se to kazí, na začátku je atmosféra docela fajn.

Matrix Reloaded (2003)

Pro mě nejlepší díl. Proti prvnímu dílu noví a silnější protivníci, nové a lepší schopnosti, a válka, která vypadala v prvním díle jasně vyhraná je najednou zasazena do tak nečekaného rámce. A ten souboj na dálnici je pro mě nejlepší akce celé trilogie. K filmu byla v době uvedení vydána i hra, která měla děj doplňovat, což je cesta, kterou se hry podle filmů už většinou nevydávají.