Země bez zákona (2012)

Toto nie je film pre mňa, nechala som sa len zlákať plejádou slávnych mien. Čo sa akcie týka, mám rada tú potrebujúcu choreografiu, nie takú tunajšiu pozostavajúca z opakovaného prudkého pohybu tvrdým predmetom do zubov.

Equalizer - Svědkyně (2021) (epizoda)

Veľmi staromódna lacná premisa - hl. postava je ta naj vo všetkom a vždy o krok napred a vždy s kamošom za rohom atď. Možno by som to aj skúsla, napríklad také seriálové Taken ma aj bavilo, ale to by museli byť všetky postavy oveľa sympatickejšie (a to fakt že úplne všetky) a akcia nejakým spôsobom záživná. Prudký strih s divnou hudbou bojovú scénu sám neurobí, a to odchytenie transportu väzňa po ceste mestom... mohli rovno dať obrazovku s textom "15 minutes later, after the extraction". Nie je to odpad, dopozerať som to dopozerala bez väčšej újmy, ale je to... proste veľmi televízne v zlom zmysle slova.

Resident Alien - Pilot (2021) (epizoda)

Tož túto tématiku mám celkom rada, ale nemôžem povedať, že by som sa bavila.

Podvodník (2012)

Samozrejme ze sa kazdy stavia do pozitivneho svetla, takze najuprimnejsie paradoxne posobi imposter. Hlavne som rada, ze v mojej bubline je mi jeho aj ich svet strasne vzdialeny.

Lockdown (2021)

Hodilo by sa skôr do divadla. Nejaké napätie nečakajte.

Mistrovská úroveň (2020)

Akčná sranda s extrémne dehydrovaným alkoholikom. Urobiť si pohodlie, zapnúť repráky, veľmi pekne užiteľné.

Ledová archa - Příběh dvou lokomotiv (2021) (epizoda)

Takže v podstate odznova to isté, len s trochu lepším vybavenim a proti menej známemu (ne-)priateľovi, a koniec demokracie behom prvého dňa. Nie som práve nadšená. Ale Sean Bean je príjemný prídavok.

Byl by to hřích - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Nejak prešumelo. OK parta mladých ľudí odtrhnutých z rodičovského reťazu si snaží užiť a žiť... ale nič ďalej. Pochopila som, že svet objavuje HIV a bohužiaľ ho objavujú aj oni v praxi. Len mi chýba niečo navyše, čo by prinieslo viac než tú jednovetnú pointu.