Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Hodnocení po první části. Zasl(r)anou poštu jsem na rozdíl od předchozích filmových adaptací Pratchetta ještě nečetl. Přestože se to v první půlhodince nezdá, Going Postal je zajímavým filmem, který chytí. Zbožňuji hrátky se střihem, které tu tvůrci provozují (krocení koně! "Boris was a naughty boy!") - není divu, že postprodukce trvala tak dlouho. A Adora, celá v černém, s přísným pohledem... wow, se Zuzanou Smrťovou si můžou podat ruce. Rozhodně lepší než The Colour of Magic, na srovnání s The Hogfather ještě počkám. Srovnání lordů Vetinariů: víc se mi líbil ten v podání Ironse než Charles Dance. Druhá polovina už v sobě bohužel nemá tolik kouzelných momentů jako první, ale stále je se na co dívat. Hodnocení zůstává beze změny.

Sleduje tě vrah! (2000)

Nechápu, co proti tomuhle filmu máte. Nebýt průměrného závěru (málem jako vystřiženého z české Cesty peklem), bylo by to na pět hvězd. Už dlouho jsem nebyl do filmu tak ponořen jako do The Watchera, herecké výkony jsou skvělé a postavy jsou i dobře napsané. Viděl to vůbec někdo z vás? Nebo to tak pokurvil dabing?

Pavoučí teror (2002)

70% Ellory Elkayem? To jméno jsem v životě neslyšel ani nečetl. Je to celkem škoda... zábavné béčko. Film, ne režisér:)

24 (2001)

Krásná kamera. Otřesný soundtrack, scénář. Dialogy typu "Co potom? Potom film skončí a lidi půjdou domů" nebo přání Báry Seidlové "Kdy už bude konec", což si divák říká taky.

Sex, lži a video (1989)

70%. Soderbergha v lásce nemám, ale pro Jamese Spadera mám slabost. Některé scény s ním byly dechberoucí...

Kesslers Knigge (2009) (seriál)

... aneb 10 věcí, které nedělat. Hlavní role Michael Kessler. Nejsem si jist, jestli tato série dvouminutových scének tvoří celý pořad, nebo jen jeho část, každopádně tahle krátká videa jsou občas velmi zábavná. Často používá do scének ty samé kostýmy (bojovník z Draenoru - odkaz na World of Warcraft), školačky s obrovským lízátkem či v dámských šatech. Občas jej doprovází jeho "manželka".

Dai hao mei zhou bao (1988)

Popis na Wikipedii ve mně vyvolal dojem, že jde o poloamatérský film... a ano, scény se odehrávají v prostoru letadla a na poli kolem, ale jako amatérský tvůrce bych si přál mít takové vybavení, letadlo, vrtulník atd. Zbylý děj je vyprávěn pomocí sekvencí rychle se střídajících fotografií doplněných off-screen vypravěčem. A Gong Li nehraje žádnou statečnou letušku, ale členku bandy, která se ovšem s přibývající stopáží proti svému veliteli vzbouří. Závěr filmu (podkreslený čínskou hitovkou) je prokládán (alternativními? Nepoužitými? Nepovedenými?) záběry tematizující předchozí děj. Délka filmu 77 minut

Zkáza zámku Herm (2007)

70% Místy slabší film s několika silnými scénami, překrásným vizuálem a hudbou, kterou složil sám režisér.

Stařec a moře (1958)

Poznámka k textu distributora: Zesnulého? Cože? Stačí se podívat na filmografie jednotlivých tvůrců a zjistíte, že asi v tom případě režírovali ze záhrobí...

Brambor, král kuchyně (1944)

Nejpůsobivější dokument všech dob. Po jeho zkončení jsem dostal strašný hlad a klidně bych si dal i něco z brambor. Bohužel se tu propagují jen brambory takzvaně na loupačku a pečené (ty jsou fajn, i když ameriky ještě lepší).