1492: Dobytí ráje (1992)

Vyborna predzvest toho, ze bude brzo vytvoren Gladiator. I mistr se musi ucit. Tohle ucednicke dilo je ovsem tak dobre, ze vrcholy mnohych jinych mu nesahaji ani po achilovky. Vangelis by svuj opus zadnemu nymandovi nesveril. :) Jsem rad, ze Sigourney se jako symbol vraci po letech do Ridleyho staje. Gut gut, zuper gut.

Hook (1991)

Nevedel jsem, co mam delat... pripadal jsem si jako neznaboh, pac jsem nevedel. Ale jelikoz nevedeli i mi soukmenovci, sezdal jsem, ze Pan reziser fetoval a to za nemale penize. Odpusste mu, neb nevedel, co cini. Dokazal, ze je tomu tak.

Mlčení jehňátek (1991)

Napinave, sokujici a presne padnouci Jodie do role agentske adjunktky. Od tohoto filmu uz me prekvapi maloco. I kdyz... :)

Obecná škola (1991)

Pocatek Sveraku, moc dobry, mily, nezny a vtipny. Bohuzel smerem k soucasnosti s vuni penez to skripe. Rad se na ten film divam.

Slunce, seno, erotika (1991)

Nejhorsi z trilogie, ale porad super oproti tomu, co nas cekalo a my o tom nevedeli.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Pata ci sesta kopie jednicky na VHS z burzy me sice kdysi oslovila, ale zadne zachvaty. Tohle je ovsem akce s pribehem, jaka se nevidi. Kultovni hlasky, Arnie ve sve nejlepsi forme a triky, ze kterych dodnes nechapu. Lze videt tisikrat!

Žebrácká opera (1991)

Porevolucni film natoceny na oslavu tenkrat naseho milovaneho disidenta bez jakehokoliv dramaturgickeho zasahu. Vyborni herci a renomovany reziser uz zrejme slabe divadelni dilo nedokazali pozvihnout na koukatelnou uroven. Nikdy jsem nemel rad filmove chvalozpevy na prave oblibene bez alespon male soudnosti.