Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Tak toto je moje prvni navsteva 70mm kina a sestikanalovy zvuk. Nezapomenu nikdy! Tento chlapik predbehl vsechny me tehdejsi hrdiny o mnoho kilometru.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Sice uz ne takova atomovka jako jednicka, ale stale super mega bozi! Vyborne nastavena figurka Indyho tatika, aby si clovek nepripadal jako znovu v teze rekach. Bojim se ctyrky... kdysi jsem se na ni tesil, ale dlouhe cekani me utvrzuje v tom, ze uz ji snad ani nechci.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nejlepsi film z vezenskeho prostredi co znam (Motylek promine). A snad jediny film, u ktereho jsem neco cekal a ono to nikdy nevyslo. Prekvapeni za prekvapenim. Diky memu kamosovi, ze me donutil na to jit.

Forrest Gump (1994)

Film je nadherny, skoda, ze nejsou vsichni mentalove takovi. Je to prece jen fikce, ale bezchybna.

Aladin (1992)

Standartne nadherne nakreslena disneyovka, ale nejkrasnejsi jsou na ni dialogy a hlavne pisnicky. Dokonale dopadl i cesky dabing, ac ho casto nechvalim. Langmajer zpiva naprosto skvele.

Akumulátor 1 (1994)

Charakterizoval bych to asi slovy generala z Cernych baronu, ztvarneneho panem Postraneckym: Chce se mi zvracet. Tohle je tak neskutecne spatlana fantasmagorie s desivym hereckym obsazenim a desive trapnym scenarem. Beru to jako ulety v tvorbe i jinych genialnich reziseru. Bohuzel toto uz je u Sveraka druhy pripad. Bojim se bojim dalsich....

Akce Bororo (1972)

Sci-fi, ktere jsem dodnes moc nepochopil. Ale zajimave to je. Vselek schovany nekde v pralese a do toho ufouni.... proc ne. Je to "so weird". :)

Připoutejte se, prosím! (1980)

Kdyz jsem toto videl v kine v deseti letech, moc se mi to libilo. Kdyz jsem v dospelosti pochopil vetsinu parodovaneho, bavil jsem se take. Co rict? Proste klasika, fory a film, ktery umi jen trio ZAZ.

Rockeři (1994)

Vynikajici herecke obsazeni v ne prilis povedene taskarici o metlosich. Fraser v paruce je ovsem k zulibani (to on ale skoro vzdycky) :)

Africká Královna (1951)

Dobrodruzne, napinave a hlavne ne nudne, coz se o mnoha americkych filmech te doby rici neda. Sceny s pijavicemi ve me dodnes budi strach z ponorovani se do neznamych vod :)