Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Perfektni cernobily muzikal se skvelou Slitrovskou muzikou a nametem, ktery nechapu, jak mohl tenkrat projit, vcetne vytvarneho zpracovani. Ale i kdyz... byla vlastne 60ta leta, to se leccos mohlo. Chcete-li videt pohromade vsechny, co tehdy v popu neco znamenali, to je film pro vas.

Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory) (1995)

Nadherne vypraveni o tom, co to je pravy patriotismus, bez kecu a rukama si lide "navysi" svou horu, aby nebyla ponizena do stavu obycejnych kopcu. Hugh Grant roztomilejsi nez kdy jindy a spousta neznamych anglickych hercu hraji nadherne a dojimave divadlo. Nutno videt!

Nebezpečná rychlost (1994)

Toto jede, toto jede. Nekolik filmu v jednom, dobre napady pospojovane do jednoho skveleho zaveru. Tohle ma spad.

Láska z pasáže (1985)

JS v nejlepsi forme. Pise a toci lehce, o mladych a pro mlade a dobre. Prave on postupne dela z Vaculika budouci hvezdu.

Pěsti ve tmě (1986)

Velice realisticky pribeh z protektoratu. Box nemusim, ale Vasut tu podal zatim nejvetsi a bojim se ze zivotni vykon.

Ptačí svět (2001)

Tvurci Mikrokosmu opet dokazali, ze Zeme je nejkrasnejsi misto ve vesmiru!

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Nejprve jsem myslel, ze se mi to jenom zda. Dalsi minuty me presvedcily, ze to skutecne je. A na konci jsem vedel, ze nikdy nechci zazit valku. A kdyz, tak s Tomem Sizemorem v cele.... s tim umrit nebyla by hanba.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

A Lipskeho serie pokracuje... a kdyz k tomu napisi scenar cimrmani je doufam jasne, ze zde vystupuje neco velkeho....nezapomenutelneho.

Vynález zkázy (1958)

Nekomu slusi kalhoty, jinemu sukne, tomuhle filmu slusi cernobila. Nikomu a to zduraznuji nikomu se nepovedlo dodnes co Zemanovi. Mrzi me, ze v dnesni dobe na nej spousta lidi zapomina.