• Thriller

Noc oranžových ohňů (1974)

Film mě příliš neoslnil a některé scény a dialogy mi přišly vyloženě směšné (ačkoliv chápu poplatnost době), ale herecké výkony pana Kryzánka, Lábuse i Matyáše na mě působily sympaticky. Konec filmu je vyloženě hloupý a trapný a působící dojmem, že režisér Brynych poslední natáčecí den vynechal prášky.

Návrat pana účetního (1996)

Ten film je tak strašný až se mi snad i líbil. Humor je pokleslý a trapný, ale v podání slečny Silvani měl něco do sebe.

Zlověstné ticho (2007)

Musím říct, že se, až na pár snad přehnaných efektů, jedná o velice příjemnou podívanou. Originální námět a povedený závěr!

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Jak by řekla Douchová: Fantom RaJ vyfotografován...

Ozvěny mrtvých (1999)

Americká maloměsta holt skrývají svá malá tajemství...Kevin Bacon byl sympatický. Velice se mi líbila ironická Illeana Douglas. Film, který diváka neoslní, ale ani jej zase tak moc nezklame.

Unaveni sluncem (1994)

Velice povedený, avšak pro mě příliš zdlouhavý film.

Tahle země není pro starý (2007)

Obávám se, že pohled na autistického Javiera Bardema s tupým výrazem ve tváři a zcela zjevně trpícího Downovým syndromem není mým šálkem čaje. Dějová linka je docela fádní a člověku nelibujícímu si v roztodivných způsobech zabíjení nic oslnivého nenabízí.

Spirála nenávisti (1999) (TV film)

Především musím vytknout velký logický lapsus pána scénáristy.Divák je neustále informován o tom, že anonymní dopisy postrádající adresu a razítko pošty pisatel inkriminovaným osobám háže osobně do schránky.Posléze si kriminalisté na mapě Ostravy vytváří na základě razítek těchto dopisů okruh, v jakém pisatel dopisy házel do poštovní schránky...Scénář, ale především režie, působí velice diletantsky. Pakliže akční scény působí nevěrohodně, pak Jan Fišar s revolverem působí přímo směšně. Jediné pozitivum vnímám ve skutečnosti, že se film odehrává v Ostravě a je zastoupen ostravskými herci. Rovněž je příjemný pohled na Antonína Molčíka, jehož hlas zná každý, avšak tvář málokdo. Díky výše uvedeného hodnotím dvěma hvězdami - jinak bych film označil za odpadní. Ondřej Kepka by se na poli režisérském realizovat neměl.

Single Man (2009)

Nádherný film! A nejen vizuálně a hudebně. Dobrý příběh a dobré herecké výkony. Colin Firth je velice charismatický! Myslím, že jakýkoliv jiný konec by na dokonalosti tohoto filmu výrazně ubral...Ebben ? ne andrò lontana... Teď si tak zapálit dýmku, pustit na gramofonu Stormy Weather od Etty James a k dokonalosti mého solitérství už chybí jen Nicholas Hoult nablízku.

Temné vody (2005)

Tento film patrně nebude kasovním trhákem v oblasti hororového žánru, nicméně mně se tento film velmi líbil díky zvoleným exteriérům. Je dobré filmového diváka uvést do povědomí, že New York není pouze nablýskaný Manhattan s drahými boutique, které den co den navštěvují paničky se svýma čivavama, nýbrž i Roosevelt Island s lanovkou, který je dle mého soudu neméně zajímavou částí New Yorku! Osobně bych ve filmu dal větší prostor postavě bizarního právníka Platzera. Konkrétně bych si představoval scénu, jak ve svém autě masturbuje nad fotkami v mobilu, které si kontinuálně po celý film pořizoval.