Čarodějka ze země Oz (2007) (seriál)

Tin man měl potenciál na slušný seriál z prostředí země OZ. Jenže nedostatek peněz neumožnil režisérovi Nicku Willingovi zařídit pořádné exteriéry a o efektech srovnatelnými z A Sound of Thunder radši ani nemluvím. Herecké výkony jsou rozporuplné DG (Zoey Deschanel) je ze začátku až moc suverénní nevím, zda bych reagoval jako ona, když se objeví v OZ, kde se prostě ničeho nebojí a není ani překvapená kde to je. Za to Glitch v podání Alana Cumminga je oproti ostatním skvělí. Ostatní jsou pouze průměrní, což je škoda protože takový Neal McDonough od toho se dalo něco čekat. Někdo tady píše, že to není remake Čaroděje ze země OZ, to opravdu není je to dost pozměněné a upravené, ale v jádru si tam každý najde ten starý příběh. Možná je to úplně jiný příběh a já to nevidím, ale to je jedno. Bylo to zbytečně dlouhé, stačili by pouze čtyři díly po čtyřiceti minutách. Škoda možná to vyjde někdy příště 60%.

Česká soda (1993) (seriál)

Nejlepší Petr Čtvrtníček co sem kdy viděl.

Payback: Straight Up (2006)

Payback directors cut je absolutní lahůdka pro ty, kterým se jednak líbila kino verze a pro lidi kteří mají rádi pořádně drsný a špinavý filmy. Mel Gibson se s nikým nesere, a když mu někdo překáží tak ho odbouchne, proč také ne sebrali to co je jeho a to se neodpouští. Mel si koupí magnum a nezajímá ho, že jeho peníze má už zločinecký syndikát. Jde si pro ně a každý z nich by se měl začít bát. Byl bych rád, kdyby takových to filmů jen přibývalo. Má to u mě za 90%.

Berlínské spiknutí (2006)

Opravdu nestačí na natočení neonoirovky obraz 4:3 a černobílá barva. Steven si podle mě dost nepromyslel jak to celé natočit a to jak patřičně uzpůsobit jednotlivé scény, aby to vypadalo jak ve starým noiru. Mohl například použít němý starý film a kameru, aby z toho nevyzařovala ta novota. 40% za snahu.

10 000 př. n. l. (2008)

Náš megaloman Roland Emmerich. Člověk si řekne on to snad zvládne skoro jako vždycky až na Godzilu tu nezvládl v žádným případě a stejně tak dopadlo 10.000B.C.. Šel jsem se na to dívat s tím že to nebude žádný duchaplný film, ale chtěl jsem 100% zábavy, která se také nedostavila a ty efekty jsou také ošemetné. V tomto filmu jsou utopený peníze doslova za nic. Snad jen ten záběr, když lodě odplouvají vypadá výborně, jinak toto není blockbuster na který jsme zvyklí od Rolanda. 40%

Sbohem, baby (2007)

Velmi příjemné překvapení od Bena Afflecka.

Troja (2004)

Trója není vůbec špatný velkofilm má vše, co od takového filmu lze čekat. Kvalitní herce až na Orlanda, který si to tam opravdu nedává, velkolepé záběry, velkou bitvu, krásně vybudovanou Tróju a hlavně úchvatný souboj Hektora s Achillem. Mít to lépe zvolenou hudbu, která by semnou alespoň něco dělala, tak by to bylo hned hezčí. Musím říct že husinu jsem měl pouze u dobívání pláže. Musím říct, že Director´s cut je povedenější a kdyby tu vyšel tak bych si ho i koupil. 75%