Sancoo

Sancoo

Petr Knap

Česko

homepage

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Počátek (2010)

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  "nejlepší film vůbec" tohle se většině lidí vybaví, když je řeč právě o Vykoupení z věznice Shawshank a já k tomu nemám v podstatě co dodat jen můžu souhlasit. Tohle je opravdu mistrovské dílo, které musí ocenit každý. Má to všechno, krásný děj (děkujeme S. Kingovi), výborné obsazení a taky hlavně soundtrack, který nás filmem provází. Film, který prostě musíte vidět.

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  První co se mi vybaví je Joker! Heath Ledger v životní roli (bohužel pro něj osudnou) a jeho neuvěřitelné ztvárnění čirého šílenství a naprostého chaosu. Samozřejmostí je si pustit film v originálním znění i přesto, že se český dabing povedl tak to na originál nemá. Dále bych vyzdvihl hudbu, kterou se Hanz trefil a siréna oznamující Jokera na scéně, k tomu není co dodat. Scény, kde se Joker neobjevuje vás moc nezaujmou a spíše čekáte, kdy se konečně střetnou s Batmanem, ale jako celek film funguje a rozhodně patří k těm nejlepším. Tady se Nolan trefil do černého.

 • poster

  Prci, prci, prcičky (1999)

  Legendární teen komedie. Nechápu lidi, co to tu komentují, že se nezasmáli a jaká to byla ztráta času. Nejspíš to je tím, že když v tom nehrajou dnešní diskotékové "dupačky" a kozy se neobjevují pravidelně každých 5 minut (i když se jich tam taky pár objeví) tak to ti dnešní diváci neocení, ale nebýt Prciček, tak žadný projekty X neslaví úspěch. Určitě by si zasloužili lepší hodnocení než se jim tady od některých dostalo. Parta kolem Jimba a večně hláškujícího Stiflera rozesměje i mrtvého, dále si přidejte klasické problémy středoškoláků a o srandy není nouze. Michelle a její storka o tom co prováděli na hudebním táboře, Jimbo a jableční koláč, Casanova a jeho "vykuř mi ho krásko"nebo původ slova "MILF" a spousta dalších, to je to, co činí Prcičky skvělou teen komedií, ale jsou tu i vážnější temáta, která nám servíruje Noah Levenstein. Tehdy slavili úspěch a i dnes po několika shlédnutí neurazí, ba naopak stále dokáží pobavit.

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

  Z terminatorské série můj nejoblíbenější a taky dle mého názoru nejlepší díl. Tenhle díl má prostě všechno: výborný děj, děsivý záporák (všechnu čest Robertu Patrickovi), Arnie tentokrát jako klaďas v životní roli T-800 a i napínavá hudba. Po dechberoucí jedničce přichází ještě lepší pokračování což většinou nebývá zvykem, ale tady Cameron odvedl dobrou práci a naservíroval nám jeden z nejlepších akčních sci-fi, co kdy bylo natočeno. Na tu dobu skvělé triky a efekty za které bych se ani dnes nestyděl v době počítačově upravených slátanin. Pro mě je Terminátor 2 v TOP 10 nejlepších fimů, takže jasných 5*.

 • poster

  Prokletý ostrov (2010)

  Teddy Daniels nebo Andrew Laeddis? Otázka, která nás neustále pronásleduje po shlednutí tohoto veledíla. Rokem 2010 se Leo trefil přímo do mého vkusu, jak Počátkem, tak i právě Prokletým ostrovem. Dokonale promyšlené dílo s nečekaným zvratem na konci, náramně zrežírované panem Scorsesem a perfektně zahrané nejen Di Capriem, ale i zbytkem hvězdné party. Dále i temná hudba, co nás provází záhadným ostrovem krásně vykresluje atmosféru filmu, jen tomu chybí nějaké to větší ocenění (chudák Leo, tak výborné filmy, ale žádný Oscar). Bohužel pokuď nehrajete postavu umírající na nějakou zákěřnou nemoc, nebo s postižením (ať už fyzické nebo mentální) plus miliardový rozpočet, tak tu sošku prostě nedostanete. Podle mě jeden z nejlepších mysteriozních thrillerů a pro mě jeden z top 10 nejlepších filmů vůbec. Live as a monster or die as a good man.

 • poster

  Kyborg (1989)

  Klasika z dětství, proto tak vysoké hodnocení, které by nejspíš bylo jiné, kdybych film viděl až teď (počítám tak 3*). Pamatuju si, že VHSka s tímhle filmem byla tak ohraná, že už pomalu ani nešla přehrát ve videu. Ponurá postapokalyptická atmosféra, výborný záporák a JCVD v jeho nejlepší roli (když nepočítám Rusáka v Karate Tiger). Hodně se mi líbila taky hudba ve filmu, která dokázala naprosto dokonale navodit atmosféru filmu. Pro někoho nepochopitelné, pro mě 5*, jelikož to byl jeden z mých oblíbených filmů v dětství.

 • poster

  Saw: Hra o přežití (2004)

  Směsice do detailu promyšlených her a místama nechutné záběry, to je první co mě napadne, když se řekne SAW. Mám rád tenhle druh thrillerů, kdy musíte přemýšlet a všechno do sebe nakonec krásně zapadá, navíc překvapivý závěr, který jsem naprosto nečekal, když jsem film viděl poprvé. Game over...to byla přímo třešnička na pomyslném dortu. Obsazení dobrý, líbila se mi jak hlavní dvojice, tak i postava vysloužilého detektiva v podání Dannyho Glovera, přidejte si napínavou hudbu, která parádně vystihuje atmosféru filmu a máte horor, který určitě stojí za to shlédnout. Povedený začátek úspěšné série o skládačkovém "vrahovi".

 • poster

  Velká ryba (2003)

 • poster

  Nepřítel (2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace