Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států (2012) (seriál) odpad!

S objektivním dokumentem zachycujícím hlavní milníky americké historie od druhé světové války má tento počin velmi málo společného. Jedná se pouze o silně levicovou agendu (často jsem marně hledal rozdíl od rétoriky představitelů komunistických stran), která překrucuje události,mystifikuje či zveličuje méně podstatné jevy. Nejhorším prvkem je však fakt, že podané informace se kolikrát nezakládají ani na pravdě. Nejvíce citelné mi přišlo zejména v dílu o politice Ronalda Reagana, kterého Stone evidentně od srdce nenávidí. Nahlíží na něj podobně jako zarytí komunisté ze SSSR v té době, což nepotřebuje dále asi žádný komentář. USA není dokonalou zemí s naprosto bělostnou minulostí, ale to není žádný stát. Stone však z USA pomalu dělá ničitele demokracie a pomocí šíření mylných zpráv, ovlivňuje ty méně informované, kteří bez kritického myšlení a nedostatku objektivnějších zdrojů na USA neopodstatně nadávají. Sečteno podtrženo pokud si budu chtít nechat vymýt mozek, tak si příště radši pustím projev Milouše Jakeše z Červeného Hrádku. Vyjde to nastejno.

Sto kroků (2000)

Upřímně? Těšil jsem se, až ho dají sejmout.

Lenssen & spol. (2003) (seriál)

,,Vyšetřovatelce Katje Hanssenové se podařilo zahnat útočníka v kouzelnické masce na útěk. Kdo se skrývá za kouzelnickou maskou? Zatímco si Ttekin Kurtulus svléká montérky, přijíždí před dům taxi."