Osud světa (2002)

Podle mě byl Returner nefalšovaný filmový odpad.... Uhozený příběh nad kterým vám bude rozum stát (opravdu má mafie v Japonsku neomezený vliv a destrukce vládních úřadů se obejde bez pozornosti armády či vlády samotné? To jsou drobnosti které mi opravdu vadí a iritují mě...), přílišná stylizace některých postav, hudba vykrádající dokonce hudebního zloděje Hornera a spousta dalších a dalších drobností, které ve výsledku znemožňují film vůbec dokoukat... *1/2 za pár efektních scén a kvalitní technické zpracování....

Pán velryb (2002)

****1/2 - Jste-li k něčemu předurčeni a máte-li dostatek energie na to, aby jste to všem dokázali, je jedno, jaké jsou tradice. Nádherný film, s krásně nasnímaním okolím, neskutečně citlivými a kvalitními hereckými výkony, dostatečně silným a emotivním příběhem a až vangelisovsky podpůrnou, přímočaře příjemnou a efektní hudbou. Skvělá podívaná, která rozhodně stojí za vaši pozornost.

Pavoučí teror (2002)

Uhozených monstr-horrorů jsme už měli možnost vidět nespočet. Tvůrci tohoto filmu však evidentně nechtěli pouze přispět další pitomostí do pytle hrůz a přidali k těm nejotřepanějším klišé říznou akci, protkanou pevnou pavučinou výborných vtipků a okořeněných nadživotní dávkou nadsázky. Dokonalý příklad zábavné a dynamické variace na ohrané téma!

Perníková věž (2002)

Není nic trapnějšího, než se svézt na úspěchu jiných. Šteindler tohle evidentně zamýšlel, ale udělat druhé české Samotáře, příp. přidat další film k podobně laděným feťáckým komediím z Anglie se mu nepovedlo. Herci jsou mnohdy až neuvěřitelně špatní a toporní, prakticky stejně jako scénář, který sice obsahuje několik slušně zdařilých vtípků, ale i ty jsou podávány jen tak jakoby na okraj. Krom toho vlastně není úplně jasné, o jaký žánr autorům vlastně šlo. Celkově je to slabota a zhruba od poloviny jsem začínal tušit rozuzlení. Šteindler tomu režií taky nepřidal (spíš naopak) a tak je tenhle film hodně vyhuleným fiaskem v nebi rádoby vtipných feťáckých filmů... Možná by mi bylo líp, kdybych se před sledováním pořádně sjel...

Pes baskervillský (2002) (TV film)

Klobouk dolů a úklon až ke kotníkům - nic jiného si tento televizní projekt nezaslouží! Přepracovaná klasika literární i filmová vsadila na přesné zobrazení atmosféry s neuvěřitelně mrazivým a temným podáním. A to i přesto, že chvílemi je více než evidentní, že se natáčelo v interiérech! Film má prostě šmrnc, je velmi napínavý, zábavný i herecky zvládnutý - jednoduše, řekl bych, že další verze již netřeba, a to i přesto, že v tomto případě se jedná zcela výhradně o "mikrofilmovou" produkci BBC...Která se však bezvýhrady zdařila!

Prostě sexy (2002) odpad!

Jestli se rádi koukáte na proklatě sexy kočičky v čele s nádhernou Cameron, pravděpodobně se filmem prokoušete až do konce, ale jinak nevidím jediný důvod, proč tenhle film proklatě silně neignorovat! Dávat alespoň jednu * za to, že bych se snad od všech mladších představitelek tohoto "filmu" nechal s přehledem zneužít, mi připadne příliš pubertální a vlastně i nefér vůči ostatním blbostem, u kterých jsem se alespoň trochu pobavil...

Půlnoční míle (2002)

Relativně zajímavý příběh odvyprávěný však s velkou dávkou nepozornosti.. Velmi pomalu plynoucí nuda!

Resident Evil (2002)

Ze začátku to sice vypadá zajímavě a vše nasvědčuje tomu, že tenhle film bude opravdu cool. Bohužel, následně vše sjede o třídu níž a divák se prostě musí začít trochu nudit. Navíc, hudba Marilyna Mansona je naprosto otřesná a ohlušující a většinou je slyšet na úkor zvukových efektů. Prakticky jediné, co mě potěšilo, je samoúčelná brutalita a pohled na bradavku Milly Jovovich;o)

Rok ďábla (2002)

Úžasná mistifikační podívaná, které nechybí spád, vtip i osudovost. Krom kompletní filmovo-dokumentaristické realizace odvedli skvělou práci všichni zúčastnění zpěváci-neherci, stavějící své výkony především na výborně napsaném scénáři. Co si ale budeme povídat, tenhle film mě oslovil především bezchybným provázáním nádherné hudby, dokumentárních vsuvek a obyčejného života. Skvělá zábava, skvělá podívaná, skvělý filmový i hudební zážitek!

Salton Sea (2002)

Tento film je podivný. Všechny jeho neduhy jsem naprosto ochoten zapomenout, protože je zvysoka předčí herecké výkony všech zúčastněných, skvělá kamera, dynamika vyprávění i velmi funkční hudba. Nadruhou stranu, scénář je sice vynikající, nicméně obsahuje několik drobných nesrovnalostí a možná se až příliš snaží podvolit dobrému konci. Navíc, některé záběry mi sedí spíše do jiných žánrových rovin (např. počítání vystřelených kulek) a film tak poskakuje v tripovém opojení multižánrové podívané.Plné hodnocení dát nemohu, ale tentokrát je to opravdu jen tak tak, protože The Salton Sea je pro mě jedním z největších překvapení konce roku a nechápu, jak se tak kvalitní snímek může vyhnout tuzemským kinům.