Rocky II (1979)

Hodně lidí druhý díl neoslovil a vyloženě se jim nelíbil. Já k nim nepatřím, je to dle mého neméně povedený film, jako jednička. Nicméně na pět hvězd to asi vážně není. Každopádně Rocky je Rocky a Italský hřebec má u mně tentokrát čtyřku. "Víš proč nosí krávy zvonky? Protože jim nefunguje zvonek!"

Rocky (1976)

Jako malej kluk jsem to viděl tak... No určitě aspoň desetkrát. A když rockyho omrknu dneska, je to stále jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Sylvester v životní roli. Rocky bude můj vzor už asi napořád. Jdu do posilovny!

Červené víno (1976) (TV film)

Kvalitní miniseriál o hospodářství v době předválečné. Ale na tisícročnou včelu to rozhodně nemá...

Kristian (1939)

Snad životní role Oldřicha Nového. Kdo by neznal hlášku "zavřete oči, odcházím"? Zkrátka jeden z nejpovedenějších filmů pro pamětníky.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Slaďoučká Libuška Šafránková. Ač česko-německé pohádky a celkově filmy v oblibě nemám, tato se podařila. 20.2.2010

Slavnosti sněženek (1983)

Perfektně herecky obsazená stará dobrá česká klasika. Rudolf Hrušínský je jeden z nejlepších herců československa a v tomto filmu to jasně dokazuje. A jestli mám mluvit za sebe, tak určitě na víně!

Tajuplný ostrov (2005) (TV film)

Viděl jsem asi jen první půlhodinku, takže bych možná raději neměl hodnotit a počkat na celkové shlédnutí... Nicméně se mi film poměrně líbil. Pravda, připadal mi tak nějak technicky nedokonalý (nebýt Gabrielle Anwar byl bych přesvědčen, že je z 80. let). Ale jinak to nebylo tak hrozné, jak zde většina tvrdí. 72% - 1. 2.2010

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Albínští černoši, Josef Václav Sládek Ch., ale copak je to proti jmelí! Další parádní dílko od Cimrmanovců, nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že nejslabší z těch, která jsem viděl... Bohužel jednotlivé díly nesleduji chronologicky a jsem tedy zvědav, jestli bude platit, že nejstarší díly jsou nejlepší... Zatím to tak platilo. 76% - 17.1.2010

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

U tohoto dílu jsem dlouho uvažoval i o 3 hvězdičkách, ale nakonec jsem mohl s klidem v srdci vyplácnout hvězdy čtyři. Tanečky a zpěv od těchto pánů jen tak někde neuvidíte, proto doporučuji shlédnout Hospodu na mítince. PS: u herců mi chybí Václav Kotek. 17.1.2010 - 80%