Nebe nad Berlínem (1987)

Můj černobílý anděl? Nick Cave - not about that girl, not about that girl... A ten barevný? "I´ll give you one more, about one girl."

Monty Pythonův smysl života (1983)

Ano, (první) tři čtvrtiny filmu jsou k popukání, ale to nechutný zvracení? Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne!!!

Dogville (2003)

Tak tohle je absolutní. Absolutně minimalistické na pohled, absolutně maximální na dotek. Temhle film doopravdy bolí, a závěrečných deset minut je opravdickým vysvobozením. Ještě dál ho, hlavně ke konci, posunuje Trierova "přerušovaná" kamera, díky které dovedl svůj další film Kdo je tady ředitel? k dokonalosti.

Million Dollar Hotel (2000)

Úvod je myslím si hodně podařený, při "život je to nejlepší, plný magie, krásy, možností, a...televize" malinko mrazí. Tom Tom mi nicméně někde v půlce začal být hrozně protivný, zachránil se až bubláním do coly před užaslým Skinnerem. Hezká zmagořelá atmosféra, Milla Jovovich a krvavý ruce na konci tenhle film jednoznačně posunujou od škatulky "divný" k "zajímavý".

Mrazík (1964)

Je to až neuvěřitelně přiblblé, kolikrát je tam scéna: Ivánek se dívá na Nastěnku, Nastěnka se dívá na Ivánka a do všeobecného mrazu se ozve "Ivánku!" "Nastěnko!" No, ale každopádně kuří chaloupka stojí za to.

Krajina přílivu (2005)

Ach jak na to všichni plivou. Tenhle film si každý musí najít sám v sobě. Představy a vzpomínky lovící režisér nemůže za to, že jste si nikdy nehráli na zaprášené půdě, že jste nudní a mdlí a neumíte snít.