Gravitace (2013)

perfektní one woman show. v závěrečné scéně si člověk vážil země pod nohama jako snad ještě nikdy

Ledová archa (2013)

Jo? Nebo ne? Ale jo, nebylo to špatný. Pár chyb a nesmyslů by se našlo, ale bylo to odpustitelné. Tituly o dost větších jmen kopou daleko větší kiksy. Neskutečně výborně sehraná megera v podání Tildy Swinton - 35% (ne ne, ještě jí nezabíjejte, ať vás ještě chvilku prudí :-), náznak naléhavosti k zamyšlení - 15%, lehká podoba scény ve školním vagoně s oblíbenou hrou Bioshock - 10%, nápad - 15%. Total: 75%

300: Vzestup říše (2014)

co mě na tom filmu štvalo? Stapleton proti Butlerovi vypadá, jakoby ani neměl koule (což mu ostatně řekne i sama Green), triky místy okatě kostrbatý, zpomalovaček jak hub na Šumavě, absolutně nevěrohodné moře a perská armáda včetně Xerxese pod palcem bláznivý pomstychtivý ženský, oh really??

Maska (1985)

Filmy podle skutečné události patří mezi mé oblíbené, ale tenhle se mezi ně nezařadí. Ikdyž nechyběla chuť se ponořit do děje, na brouzdališti to prostě tak nějak nejde a tenhle film má asi tak 20 cm do hloubky. Nevěřím tomu, že ve škole bylo všechno tak moc easy a všichni ho žrali; nevěřím všem školním borcům, co se předháněli, aby je mohl doučovat; nevěřím tomu, že drogy beroucí máma řekne, že s tím přestane a šup a je hotovo; nevěřím tomu, jak nikdo nechodil do práce a jen vesele kalili; nevěřím tak nějak celému filmu. Možná, že to tak všechno bylo, ale těch 120 minut mě o tom ani trochu nepřesvědčilo. 2 hvězdy jsou pro Cher.

47 róninů (2013)

Považuji za štěstí, že jsem film shlédla dřív, než jsem si přečetla zdejší negativní názory, které si film dle mého názoru nezaslouží. Příběh, kamera, kostými a efekty jsou super, prostě pohádka. Od začátku do konce bez zaváhání, zda to není ztráta času. Není...

Podfukáři (2013)

Díky názvu neustále srovnávám se seriálem, avšak na rozdíl od seriálu mě filmové postavy nijak neoslovily, byly v podstatě vedlejším produktem. Britská preciznost rozhodně nebyla předčena. Člověk jim nedržel palce od začátku do konce. Z hlediska kamery a střihu o něco lepší a za padoucha v pozadí jedna hvězda navíc.