Skřivánci na niti (1969)

To je ta oslava člověka: Vidí samé ideje a klopýtne o kdejaké hovno. Vítězství sestává ze samých průserů.

Nespoutaný Django (2012)

Christoph Waltz byla opravdová hvězda filmu, ale poslední dobou bylo víc filmů, kde "vedlejší" role zastínila tu hlavní, protože hlavní postava byl trapnej trouba. Akorát si tak říkám, co se týká zaškatulkování filmu, že buď jsem parchant bez svědomí nebo byla včera nějaká prapodivná konstelace hvězd, ale v popisu žánrů mi chyběla KOMEDIE a nebejt tý trapný přestřelky ke konci a závěrečný odjezd, dám klidně za 4****.

Dluh (2010)

Lhát se nemá, a to ani sobě ani ostatním. Pravda je, že kdyby mi šlo usnout, tak to klidně v půlce vypnu. Psycholog převlečený za gynekologa neasi byl velmi výmluvný, dával si je, takže se moc nebylo čemu divit, že jim nakonec zdrhne. Btw. naložil ji slušně a za ten radiátor dvakrát au. Potud dobrý, o X let později už slabota. Takový lehkozapomenutelný průměr, který však má tu výhodu, že si jej zkrátka dřív nebo později dáte znova, protože prostě nevíte, že už jste to jednou viděli.

Kupec benátský (2004)

Nejsem odborník na Shakespearovo dílo, takže doufám, že to, že celé Benátky, které byly právnicky negramotné, zachránila samostudentka práv, byla jakási nadsázka a taky doufám, že Chytrá horákyně není plagiátorský kousek naší Božky. Jinak prvních pár minut bylo lehce rozpačitých, ale pak se děj rozeběhl a zprvu nepřekonatelných 140 minut uběhlo ani nevím jak, ikdyž ta poslední čtvrt hoďka tam asi být nemusela. Víc takových filmů rozhodně nevadí.

Chappie (2015)

První pokus - nedokoukáno. Druhý pokus - nedokoukáno. Třetí pokus - dokoukáno. Přání - raději nevidět. Celý film vyzněl tak úžasně trapně a Die antwoord asi chvíli nebudu mít náladu slyšet ani v rádiu. Jedna hvězda jen a pouze za to, že jsem si díky filmu přečetla o pohnuté historii Ponte City Apartments.

Vyvolený (2000)

Množství do nebe vychvalujících komentářů mě přesvědčily film shlédnout. 106 minut pomalého děje, pomalých dialogů, pomalých záběrů a dlouhých záběrů na pomale se dějící věci. Celý film byl zkrátka zoufale pomalý a ani to rozuzlení nebylo nijak převratně originální. Jedna hvězda za scénu se synáčkem s kvérem v ruce a druhá za S.L.Jacksonovu image.

Tropická bouře (2008)

Cruise byl poznán až na konci filmu, o to víc mě bavilo při opětovném sledování filmu, že ti, pro něž byl film pouštěn, že ho nepoznali ani na konci. Krom zde mnohokrát zmiňovaného chudšího středu filmu to bylo dobrý, ale kdyby mělo dojít na vyšší hodnocení, patřilo by právě a jen Cruisovi a proto zůstanu na třech hvězdách.

Velká šestka (2014)

Bylo to hezké, bylo to vtipné, akorát zapomněli zmínit, že hlavní hrdina je Baymax

Equalizer (2014)

S odstupem dvou dnů od shlédnutí se definitivně přikláním ke 2 hvězdám. Do poslední chvíle nikdo netušil, jak to asi může dopadnout, hlavní hrdina byl tak reálný, úžasný a nesmrtelný, až to bolelo a celý tenhle úklid neighborhoodu mohl být alespoň o 30 minut kratší. Obě hvězdy jsou za rafinované použití rozličného nářadí a nenářadí. ;)