Interstellar (2014)

Nejsem jediný, koho napadlo, že Nolan rozehrál téma na úrovni Kubrickovy Vesmírné odyssey v novém moderním hávu. Je zajímavé, jakým způsobem je dávkovaná zápletka filmu, že i na konci třetí hodiny se musíte těšit, co se ještě stane. Daly by se najít mouchy, ovšem s ohledem na způsob, jaký dojem nechá celý film ta hluchá místa o lekcích fyziky prominu. A celé to podtrhuje grandiózní orchestr pod taktovkou nezaměnitelného Zimmera. Z toho prostě mrazí po zádech.

Vlk z Wall Street (2013)

no tak jako bylo to dobrý, opulentně okázalé s hromadou koksu, sexu a modelek a všeho možného, ale právě proto za nadměrnou dávku laciné šmíry nedám 5.... Caprio je dobrej, to je bez debaty.

Ecce homo Homolka (1969)

"Ludvo, ty jsi přišel o moc!"..... stokrát a stále dokola se dá smát hláškám, které létají celým filmem.

Matrix (1999)

Na svou dobu prostě extraordinérní film, který překvapil triky a celou stavbou filmu. Zelenočerný odstín dal obrazu filmu nečekaný nádech computerového tajemna. Wachowski, díky za ty dary. Jen jste už nemuseli točit pokračování.

Zjizvená tvář (1983)

Naturální výlet do drogového pekla plného krve, dolarů, hýřivého bohatství, Kubánců, Mexikánců a kdo ví koho ještě. To vše se skvělým Al Pacinem. Jeho postava se stala legendou, stejně tak i slogan "The world is yours". Navíc se povedl i Moroderův elektro soundtrack.

Atlas mraků (2012)

Film pro opravdové fajnšmekry, který trochu nekonečně láká do děje zamotaným úvodem, který si divák rozbaluje až postupem času. Ještě než začne polovina se však už nedá odtrhnout od děje a dá se jen bavit, jak se lidské snažení pere s osudem. Ač dávám pět hvězd, tak mě ale napadlo, co mi chybělo: Silný a zapamatovatelný hudební motiv. Takový megafilm by si jej určitě zasloužil....

Ocelová pěst (2011)

nenáročná oddychovka, která nakonec pobaví a vtáhne do děje

Americká krása (1999)

Fascinující atmosféra, vynikající Spacey, velká fantazie.... se zvrácenými hříchy světa to dopadne úplně jinak než by člověk čekal....

Predátor (1987)

Oblíbený akční film, který dávkuje drsné chlapské výkony, tajemný sci-fi žánr, ale i krvavé násilí přesně v takovém poměru, že člověk u toho vydrží sledovat s napětím až do konce filmu. A nepotřebuje k tomu armádu herců či komparzistů a davové scény. Svůj kladný podíl má na filmu i neuvěřitelně originální soundtrack Alana Silvestriho. Tohle patří do knihovničky akčních filmů naprosto bez výhrad.

Ennio Morricone v Benátkách (2008) (koncert)

Věc, která mne naprosto nadchla a jen připomněla, jak krásný byl koncert v mistrově podání v roce 2011 v Praze. Disk s nahrávkou je naprosto nutná věc, kterou musíte mít, pokud milujete filmovou hudbu. Všechny velké hity Ennia Morriconeho v nádherném balení.