Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Dokumentární
  • Animovaný

plakát

Bludné kruhy (2020) (TV seriál)

Skoro to byl Carver, ale pak se série probudila a znovu uvědomila své průměrné směrování tak, že zapadla do všech možných klišé a pseudo-pozitivního konce. Dvou role jedním slavným hercem vytváří divácký odstup, nevím, proč někoho i dnes napadne, že je to dobrý nápad.

Sviňa (2020)

Napriek všetkým klišé a plytkému podaniu sa nedá s imaginárnym nadhľadom odbiť istú hodnotu reálii a výpovede doby, kopírujúcu toľko krát zopakované citácie z médii a zmieňovaných káuz. U slovenských filmov z poslednej doby ma celkom mrzí, že sa ¨väčšina postáv vyjadruje ako oravák po piatich borovičkách. Pardon, teda horšie. Z filmu o slovenskom western-lande si dovolím zacitovať obľúbený dialóg. Jednoducho Mária (chodí a veľmi nahlas jačí): "Toto fakt ne! Vyzerám teraz jak ňáka chudera. Bársjaký degeš si ma bere do huby, o ktorého by som ani bicykel neoprela!" Hranol (vylieza zo sprchy a flegmaticky vracia úder) "Nečítaj to!" J.M (stále jačí).: "Mama to číta! Aj oco! Aj babka!" Hranol (energicky): "...tak nech to nečítajú." J.M.: "Celá dedina to číta!!! Mám dať rozhlásiť obecným rozhlasom, nech nekukajú telku?!" Hranol (precítene) "Vieš, čo k tebe, cítim, vieš to?" Bizardná situačná komédia, ale čosi to vystihuje, bavím sa.

Láska z Khon Kaen (2015)

Možná nejdál, co se A.W. dostal, každopádně nejvíc do nitra současnosti. Meta huntology, sníc o filmu a jiné realitě na hřbitově zašlých snů wannabe velkých bojovníků. Světlo sci-fi z minulého dneška. V ruce cola light a vedle vstup do jakéhosi zásvětí.

Modelář (2020)

Film o nedostatku odstupu, hlavně tvůrce. Záměř se cení, ale možná by byl lepší blog nebo převést to do žurnalistiky. Artefakt dobového zoufání, natočen opravdu devadesátkově.

Pasažéři (2016)

Moment, kdy se máš rozhodnout, zda zůstat na věčnost sám v luxusní karantnéně, nebo zničit život někomu dalšímu a tím se trochu sám "vykoupit" je ohromně zajímavé potentní dilema. Zybtek je žel potopem neuveřitelně nesmyslným scénářem.

Bacurau (2019)

Acid communism. Škoda, že tak úmorně natočený.

plakát

Zoufalství a naděje (2017)

Bazální situace pro cokoli, co má znamenat Deep adaptation. Jeden z prvních filmů svého druhu. Po Pravděpodobně ďábel.

Roma (2018)

Kamera onanie a humanistický art house film. Netflix a Oscary. Otázkou je, zda ale ty postavy opravdu někoho z tvúrcú zajímali. Zdálo sa mi, že velko-komparzové mizanscény byli pro zúčastené hlavní motivací...

Oni a Silvio (2018)

David Attenborough v hraném filmu.

plakát

Ostré předměty (2018) (TV seriál)

Flashbacky, mžitky před očima, úmorné léto na maloměstě, rozverné holčiny na bruslích, fleky od potu na šatech, mnohoznačné zneklidňující pohledy.Vtahující postavy. Režie a střih. Předloha je velice slabá, ale režisér kouzí, s čím to jde. Seriál zajímavý do té míry, do jaké se ponoříte do jeho nedějové atmosféry.