Interstellar (2014)

Zklamání popravdě. //// 9.11.2014 //// Update 4.1.2016 //// Musím se úplně zasmát neboť hodnocení (původně 4*) a komentář jsem napsal bezprostředně po ukončení filmu. Jedna facka, co jsem si dal je asi málo, protože Interstellar jsem od té doby viděl nespočet krát a nemůžu se toho nabažit. Spontánní jednoduchost a zároveň obrovská síla originality podtrhává dech beroucí soundtrack a herecké výkony jsou už jen pomyslná třešnička na dortu. Tohle musí vidět všichni.

Urychlovač zkázy (2009) (TV film) odpad!

Ten konec dodava celemu filmu tu spravnou pointu.

Spartakus (2010) (seriál)

Spartakus: Kozy a písek

Lost Highway (1997)

Zavádějící název, ale jinak vcelku zajímavý počin. Vynechal bych možná neustále se vracející sekvence k rozkuchanému tělu, ve snech jich mám dost, natož je ještě vídat ve filmu. Nemůžu si však odpustit - přijde mi že se Lynch v určité fázi zamotal ve vlastním scénáři, z něhož pak krásně vybruslil. Pokud tu píšete, že nechápete pointu, je to v pořádku, žádná tu nebyla. Lynch totiž nasadil každému brouka do hlavy, a teď už je na vás jestli je to chroust, šváb nebo něco jiného. Divné? Kdeže.

Donnie Darko (2001)

Naprostý skvost všech podivností.

Zapomenutí (2009) (seriál)

Taková kombinace Odložených případů a Beze stopy. Nic extra, ale koukat se nato dá.

Satan (2006)

Špatný to nebylo, ale co ten konec?!

Zabriskie Point (1970)

Tenhle film nemá svůj pevný smysl. Střídají se tam dávné demonstrace studentů v Americe, bohémství, pomstychtivost a "láska"(?). Michelangelo Antonioni se snažil Zabriskie Point udělat mysteriózním dílem, nicméně tentokrát se to až tak nepovedlo. I když tomu dost napomáhají závěrečné kontroverzní scény se sexuálním podtextem, tentokrát mě film příliš neoslovil. Škoda..