Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jsem mírně zklamán. Ale tomu nahrává fakt, že jsem opravdu čekal až moc. Je to dost vyumělkované a pře-efektované, místy to Jackson hodně natahuje. Bojím se, že dvojka bude (klasicky) o něco slabší. Taktéž mě trochu irituje pohádková linka. Vše je moc happyend, vím že v knížce to nebylo jinak, ale trochu více temného děje by přeci jen neuškodilo. I přes všechny negativa bych nato ale rád mrknul znovu. Zkrátka ten pocit vrátit se zpět do Středozemě je úžasný.

Lyžařská hlídka (1990)

Na nic jsem jako malý nekoukal víckrát, jako právě na tuhle šílenost :-)

Slepota (2008)

Nečekal jsem takové maso! Zprvu, jsem vlastně čekal typické béčko o epidemii, co šíří slepotu. Ano, tu "obyčejnou" slepotu. Ale bez zraku se vlastně může na Světě dít cokoliv. COKOLIV. Tohle se povedlo.

Telefon (1977)

Tou stylizací a obrazem sedmdesátých let mi to okamžitě připomnělo "Noční přízrak v poledne". Nápad to byl dobrý, ale na způsobu "aktivace" tajných agentů by se mělo ještě zapracovat. Přišlo mi to trochu přetažené za vlasy.

Příšera (2004) (TV film)

Popravdě jsem byl v první chvíli lehce překvapen. Ponurá, temná atmosféra vojenských laboratoří, kde se prohání netvor bez obojku. Pak mi ale došlo, že jsem měl náročný den, ztmavenou obrazovku televize a zeslabený zvuk. Takže tady sedí název i na kvalitu filmu.

Casino Royale (2006)

- Bal jsem se obsazení. Neměl jsem. - Bál jsem se zpracování. Neměl jsem. - Bál jsem se scénáře. Neměl jsem. - Bál jsem se kamery. NEMĚL JSEM. - Bál jsem se...neměl jsem - Spokojený? Jsem.

60 sekund (2000)

Jedna z výjimek, kde nehledím na detaily a občasné mouchy, jelikož 60 sekund je pro mě chtě nechtě jasnou jedničkou v "autofilmech". Pro mě zároveň nejlepší role Nicolase Cage a nutno pochválit i český dabing (ačkoliv je - a bude - originál vždy lepší). Tady pouštím plný počet.

Dannyho parťáci (2001)

Přijde mi, že začínám být závislý na casinech. Nebo možná na penězích, které perou. A když si Dannyho jedenáctka odnese tak pohádkovou sumu, vyvolá to ve Vás (ve mně) pěkně škodolibý pocit radosti. Ale víte jak, přejte a bude Vám přáno.

Dům na špatné adrese (2008)

Napětí tam samozřejmě je, otázkou však zůstává zda to vyvrcholí v tom správném okamžiku. Nebo možná spíše, "že to vůbec takto vyvrcholí". Role silně rasistického strážníka Samuel L. Jacksonovi vcelku sluší. Vlastně mě víc baví vždy jako záporák než coby hlavní zástupce zla, ale celkově to zas tak úchvatné není.