• Western

Ve jménu cti (1995) (TV film)

Krásný film, na který bych se mohla dívat pořád, protože kůň je pro mě krásné zvíře, objekt krásy a dokonalosti přírody. A vidět, že mezi námi člověky jsou i tací, co jsou ochotni něco obětovat pro čest a správnou věc, to je to, co obzvláště v dnešní době potřebujeme myslím slyšet a vidět více než kdy jindy. Jinak by už zbyla jen lhostejnost a beznaděj, že zkaženost je všude a nedá se s tím už ale vůbec nic dělat. Na ten film dlouho nezapomenu, což se o spoustě jiných říct nedá. Podle skutečného příběhu.

Polní lilie (1963)

I kdyby nebylo na tomto filmu nic jiného pozitivního, než Sidney Poitier, byl by to dobrý film. Vždycky přemýšlím, čím to je, že Sidney Poitier na mě téměř v každém svém filmu působí tak přesvědčivě, že mu jeho postavu věřím. Možná je to tím, že z obrazovky vyzařuje něco jako pozitivní energii, jeho úsměv je nakažlivý a téměř mu nezmizí z tváře. Film sám není o stavbě kaple, ale o tom, že někdy udělat něco naprosto nezištně pro druhé může překvapivě obohatit především nás samé.

Hačikó - příběh psa (2009)

Krásný film o přátelství psa a jeho pána trvající až za hrob podle skutečného příběhu, který se stal v Japonsku. Jde o novější verzi staršího filmu s názvem Věrný pes Čiko. Ač jde o novější verzi, toto nové zpracování se mi líbilo více, než to staré (viděla jsem obě). Možná k tomu přispěl úžasný herecký výkon Richarda Gera, kterému pes oplácí jeho lásku věrností. Nezapomenutelné jsou scény, kdy pes čeká před nádražní budovou na svého milovaného pána každý den ve stejnou hodinu i dlouhé roky poté, co jeho pán zemřel. Filmů o přátelství člověka a psa je mnoho (Bella a Sebastián, pes Goro, Lassie), ale tento patří k těm nejsilnějším a nejlepším.

Mayerling (1968)

Nemohli žít spolu, tak raději volili smrt. Kolikrát už to tady bylo, ať už jako Romeo a Julie nebo Tristan a Izolda, Sayonara, Věčný návrat a další a další. Přesto velká láska je to, po čem všichni toužíme, láska opětovaná, bezvýhradná a věčná. Potřeba být milován je jako lidská potřeba, bez níž umírá i samotná chuť žít. Jedno z největších témat ve filmu, jež nikdy nezmizí tak jako touha milovat a být milován. Velký film s krásnou Catherine Deneuve a Omarem Sharifem, kteří hrají jako o život, nádherná výprava a kostýmy. Hluboký filmový zážitek.

Kde roste červené kapradí (2003)

Tento film je ukázkou toho, že pro vznik dobrého filmu není vždy třeba vysokého rozpočtu. Víc znamená silný uvěřitelný příběh a dobré herecké výkony, které dohromady vytvoří emocionální zážitek, který jen tak nevymizí z paměti. Film nevypráví jen o přátelství chlapce a jeho dvou psů, ale především o síle rodiny a dobrých mezilidských vztahů. Krásný film pro malé i velké v jednom z mnoha filmových zpracování.