Český lev 2010 (2011) (pořad)

Tohtoročné udeľovanie cien sa nieslo v skutočne kvalitnom duchu. Od skvelého moderátora cez originálne nesenie levov na scénu až po zaujímavé nominácie, ktoré boli "dvojkolové". Vrcholom celého večera ale bolo zaradenie Zdenka Svěráka do siene slávy. Škoda, že tam nemohol byť aj pán Smoljak.

Rok ďábla (2002)

Jeden z najlepších českých filmov vôbec. Zvláštny projekt pod taktovkou Petra Zelenky nám skvelo podáva "svet umelcov". Skvelé pesničky, herecké "výkony" a nakoniec príbeh zaraďuje tento film, aspoň podľa mňa, na najvyššie miesta v Českej kinematografii.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Film s veľkým F. Tarantino už nemusel ďalej točiť, toto by mu k večnej sláve stačilo. Skvelé dialógy, herecké výkony, hudba, kamera .... Jednoducho povedané je to KULT.

René (2008)

Helena Třeštíková má dar natočiť skvelé dokumenty. René je jedným z nich, ktorý ma zaujal nie samotným príbehom ale hlavne jeho koncom. Možno ani Třeštíková si ho tak nepredstavovala, ale má to určite lepší efekt ako nejaký happyend.

Temný rytíř (2008)

Christopher Nolan dokázal nemožné! Úroveň sfilmovaných komiksov pozdvihol na úplne novú úroveň. Nechcem sa tu moc o tom rozpisovať, pretože popísať tento film je niečo neskutočné. Ja sám som ho videl už 8x a stále mám chuť si ho pozrieť znova. Je to ten najlepší film aký som kedy videl a je mi ľúto, že mu nemôžem dať viac ako 5*. Úžasní herci, záporná postava, príbeh, strih, kamera, hudba a réžia. Toto skutočne musíte vidieť! 100%

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Záverečný Cimrman sa naozaj podaril. Som rád, že som mal tú možnosť vidieť to naživo. Celá hra má množstvo výborných hlášok a dvojica Smoljak+Svěrák sa rozlúčila naozaj dôstojne. Dúfam, že do Českej nebeskej komisie pribudol aj Smoljak, pretože on si to naozaj zaslúži. A vedeli ste, že Cimrman platil v kaviarni Louvre za najväčšieho pijana? Ach, ten profesor Fiedler.

Moon (2009)

Dôkaz toho, že aj za malé peniaze sa dá natočiť úžasné sci-fi. Sam Rockwell zvládol svoju úlohu dokonale a ak k tomu pripočítame skvelý hlas Kevina Spaceyho a hudbu od Clinta Mansella, máme tu zaslúžených 5*.

Salón Cimrman (1999) (pořad)

Nieje to zlé, ale predsa len tomu chýba humov Zdenka Svěráka a Ladislava Smoljaka.

7 divů Česka (2010) (pořad)

Nudné a absolútne nepremyslené. Aspoň, že vyhrali najlepší.

Soudní síň (2008) (pořad)

Buď je jeden diel skvelý alebo je veľmi trápny ba až ostuda. Bohužiaľ tých horších dielov je oveľa viac ako tých lepších.