Abraham Lincoln vs. Zombies (2012)

Filmy od štúdia Asylum, sú takpovediac mimo mňa. Zámerne ich nevyhľadávam a keď raz za uhorský rok na nejaký narazím, poväčšine nedopozerám. Ale film s takýmto názvom si priamo koledoval o moju pozornosť a ja som skrátka nevedel povedať nie (a som celkom vďačný za to). Nový mockbuster na chystaný upírsky film sa nesie v znamení mojich obľúbených zombiekov. Abe je drsný zombie hunter, ktorý stretáva mnohé osobnosti americkej histórie a pri niekoľkých vtipných hláškach spoločne sekajú živých mŕtvych (ktorý majú záľubu v spaní) hlava-nehlava. Ako vypínačka mozgu a zábavný zombie flick viac ako vhodné, ale ako seriózny filmový počin takmer nedopozerateľné.

Absolvent (1967)

Po tomto filme si dávam na Nicholsa do hľadáčiku. Úchvatné pohľady kamerou zapôsobia snáď na každého. Zaujímavý príbeh s excelentným Hoffmanom a príjemným humorom. A ešte k tomu hudba od Simona a Garfankela.

Adios Django (1966)

S Djangom to nemá nič spoločné, teda okrem Nera. Ide tu o samostatný príbeh, ktorý je moc dobre zamotaný. Atmosféra je typicky špinavá a miestami drsná. No v konečnom dôsledku som sa miestami nudil a Francovho brata som mal chuť streliť niekam už po polhodine. Jedná sa o priemerný spaghetti-western a kto má tento žáner rád nič nepokazí tým, ak si to pozrie.

Afro Samurai (2007) (seriál)

Mnohí tvrdia, že best Anime Seriál je Berserk. Áno Berserk bol drsný, ale chýbalo mu to, čo som našiel v Afrovi. Rýchlejší spád. Tu to proste "odsejpá". Afro Samuraj je príbeh plný krvi, pomsty a drsnej animácie, na ktorú ma naozaj bavilo pozerať. A ešte musím pochváliť prostredie, cyber-feudálne Japonsko. Fakt, pozeraním tohoto seriálu nemôže nikto nič pokaziť a nebude ani ľutovať.

Afro Samurai: Resurrection (2009) (TV film)

Prekonať Afro Samurai sa len tak ľahko nedá a tento film je iba toho dôkazom. Animácia je opäť výborná, ale miesto hustej akcie, ktorú mi nepretržite podsúvali v originálnom seriáli opadla. Afrovi sa už moc nechce bojovať, zato všetkým ostatným hej. Takže som sa len pozeral na plno cyborgov a prsia Sio, a sem-tam nejaký ten súboj. Avšak súboje oproti seriálu sa mi zdali byť mierne odfláknuté.

Aha - dvaja v tom (2008) (pořad)

Tak tadiaľto teda cesta nevedie pre žiadneho diváka.

Aki Sora (2009)

Choré, perverzné, kreslené, japonské a erotické. To sa hodí k tomuto OVA, ktoré opisuje zakázanú, incestnú, lásku medzi súrodencami Aki a Soraom. Celý filmík vlastne okrem romantických, hanblivých vyznaní a niekoľkých odvážnych ecchi scén, nič neponúkne.

Aki Sora: Yume no naka (2010)

Pokračovanie Aki Sora je vďaka svojej minutáži trošku komplexnejšie a aj by som povedal, že trošku hlbšie. Sora je na roztrhanie a vidíme ako sa vysporadúva nielen s láskou k svojej sestre ale aj zo záujmu od iných dievčat. Ako predtým tak aj teraz ostávajú závažné psychologické problémy akoby odfláknuté a sústredenie je hlavne na hard ecchi a soft hentai scénach. Ale treba povedať, že tá posledná nemala chybu...

Aku no kjóten (2012)

Treba uznať, že samotná premisa príbehu je pomerne banálna. Aj keď sa teda zdá, že po príbehovej stránke nemá film čo ponúknuť, po tej emocionálnej ide o silný sugestívny zážitok. Celý film je nesmierne chladný a v podstate nemáte nejakú veľkú možnosť s niekým sympatizovať. Klasická Miikeho záverečná polhodinka patrí práve násiliu. Vo väčšine Miikeho filmoch sa násilie nesie v takom odľahčenejšom duchu, prípadne mieri do akéhosi absurdna, čo môže pôsobiť komicky alebo úsmevne. O tomto filme to neplatí a záver patrí k tomu najsurovšiemu a najchladnejšiemu zobrazeniu násilia aké môže byť. Dokonca aj počas týchto krutých záberov, dokáže Miike priviesť diváka k nemému úžasu vďaka niekoľkým technickým vychytávkam (napríklad mňa si úplne podmanil záber, kedy je brokovnicou prestrelený objektív kamery). Žiadna scéna nepôsobí amatérskym dojmom a celý film je tónovaný do modrej farby, čím sa len umocňuje zážitok.

Aladin (1992)

Skvelá animácia, nie až tak detský humor a skvelý príbeh. Z takýchto ingrediencií sa nedá uvariť zlý film.