Vládce temnot (1987)

Carpenter nasúkal toľko rozdielnych hororových subžánrov do jedného filmu, že vytvoril skvelý celok. Všetko to zvládol zaobaliť do stiesňujúcej atmosféry, ktorú podfarbil svojimi typickými hudobnými motívmi podtrhávajúc temnotu. Veľmi netradičný horor, ktorý svojím znepokojivým koncom len podtrhol originálnosť celého filmu.

BloodRayne (2005)

Začínam si seriózne myslieť, že drvivá väčšina užívateľov CSFD pri pohľade na meno Uwe Boll rozhadzuje hodnotenie odpad! veľmi ľahkovážne (v horšom prípade daný film ani nevideli). Bloodrayne má možno od pôvodnej hry ďaleko asi ako Janko s Marienkou domov, ale to neznamená, že si tento film zaslúži také absurdné hodnotenie. Slušná porcia krvi, akcie a stredovekej fantasy v technickej veľmi obstojnej úprave. Uwe sa tu ukázal nie ako "packal", ale ako niekto so zápalom pre vec a snahou dať dokopy svoju víziu. A Bloodrayne rozhodne nedohonestuje upírov ako napríklad taký Twilight.

Iron Sky (2012)

Obrovské guilty pleasure. Béčková jazda so všetkým, čo k tomu patrí. Nič hlboké v tom netreba hľadať, treba sa len pohodlne usadiť a baviť sa na náckoch z mesiaca, sem-tam vtipnej hláške, obstojných špeciálnych efektoch a na pekných ženských s veľkými výstrihmi.

8 Days Later (2008)

Jun Naito sa rozhodol urobiť si srandu zo znudených flákačov, ktorí prečkávajú zombie nákazu tak ako im radia média-ostať doma a nikam nechodiť. Znie to možno fajn, ale s týmto konceptom, na ktorom bol v podstate založený Shaun of the Dead ma ničím neprekvapili a porovnávanie s prázdnym životom ľudí v porovnaní so zombiekmi na mňa pôsobilo násilne a extrémne neprofesionálne. Čiže je to v podstate sklamanie, čo je škoda, lebo potenciál by tam bol.

Lupin sansei: Russia yori ai o komete (1992) (TV film)

Prvý koment. Lupin Tretí si tentoraz robí zálusk na poklad cárskej rodiny Romanovcov. Jeho súperom je tentoraz vnuk Rasputina, Rasputon, ktorý má neobvyklé mučiace a vraždiace praktiky. Táto čas ma najviac prekvapila svojou úvodnou scénou, kedy na mňa Dezaki vybalil absolútne neočakávané ecchi zábery. Následne som samozrejme očakával, že po celý film bude tlačiť na pilu ako v ecchi , tak i humore a násilí. Bohužiaľ nestalo sa tak i keď pár postáv, ktoré sú v tejto časti nositeľom deja umrú.

Lupin sansei: Napoleon no džišo o ubae (1991) (TV film)

Prvý koment. Napoleonov slovník je kľúč k obrovskému pokladu rodu Lupinovcov, v hodnote zhruba 200 biliónov dolárov. Keď sa všetky mocnosti sveta, rozhodnú že ho chcú získať za každú cenu, idú tvrdo po Lupinovi Treťom. To ešte netušia, že on nemá ani najmenšie zdanie, kde by poklad mohol byť. Zatiaľ najprehnanejšia časť, v ktorej dostáva Goemon veľa priestoru aby sa ukázal ako ultimátny mäsiar, ktorý dokonale ovláda svoju katanu. Humor je tu viac potlačený a príbeh sa nesie prevažne v akčnom duchu. Čo Lupina Tretieho sledujem chronologicky, tak je tu zatiaľ najviac mŕtvych. K tunajšiemu hodnoteniu: pochybujem, že to niekto z daných hodnotiacich videl.

Exit Humanity (2011)

Zombie westerny sú podľa mňa celkom slušným nápadom. Momentálne je ich viac ako obvykle, no nie je to nič nové. Exit Humanity sa rozbieha ako slušný akčný zombie masaker. Bývalý vojak z občianskej vojny je zdecimovaný zo straty svojej rodiny. Ako putuje lesom a prírodou musí odrážať neustále útoky zombiekov. O akciu a ani nejaké tie lakačky nie je núdza. Po zhruba 20 minútach sa koncept celého film zmení. Dej sa spomalí, rozprávač začne príbeh podávať lyrickejšie a časté zobrazovanie akčných sekvencií animovanou formou nie je vôbec na škodu. Príbeh sa začne čoraz viac sústrediť na psychológiu hlavnej postavy, ktorá sa snaží zachovať si posledné črepiny ľudskosti. Na béčkový počin je to natočené viac ako dobre a herci podávajú na výšku svojho platu viac ako obstojné výkony. Gore v tomto kúsku absentuje a masky zombiekov sú urobené zrejme len aby sa nepovedalo. Našťastie tieto "nedokonalosti" plne nahrádza príbeh a taký celkový dojem z filmu. Kto má na zombie flikoch rád, keď sa tvorcovia snažia poukazovať na beštie v nás, tak si príde na svoje.

Lupin sansei: Hemingway paper no nazo (1990) (TV film)

Hemingwayové papiere mi pripomínajú svojou skladbou spaghetti westerny. Všetko sa to odohráva vo vyprahnutej krajine, hudba využíva westernové motívy, partia moc spolu nedrží a každý si ide za svojím cieľom a krásavica vlastniaca bar uprostred mesta duchov. Atmosféra bola úplne skvelá, humor geniálny, len mi mierne vadilo Zenigatove zaradenie do príbehu.

Po životě (2009)

Neskutočne prázdne. Máme tu nie moc originálny, no aj tak slušný nápad o týpkovi z pohrebného ústavu, ktorý sa rozpráva s mŕtvymi ľuďmi. Problém prichádza v tom, že sa mŕtvym nesnaží v ničom pomôcť, mŕtvi nedokážu v podstate nič spraviť a keď sa začnú prednášať životné múdra veľmi pofidérnej kvality tak si viete predstaviť v akom tóne sa bude film niesť. Na strane druhej sa na film dobre pozerá a kvalitní herci sa snažia zachrániť scenár bez štipky nápadu.

Osudová mise (1991)

Po Pu guang ren wu som siahol hlavne kvôli Saskii, ktorá mala niečo do seba už v China White. Podľa mňa celkom drsná kriminálka, kedy hneď z úvodu nevinnému pyrotechnikovi vyvraždí takmer celú rodinu partička skorumpovaných policajtov. Potom prichádza klasický hongkongský žánrový mišmaš, ktorý sa prepletá medzi krimi, drámou a prestrelkovým akčňákom. Ak oceňujete podobné výtvory, tak tento kúsok pre mňa hraničiaci s 5-tou hviezdičkou chytí za srdce i vás. P.S.: Martial Arts choreografiu nejako moc nečakajte.