Máj (2008)

Skôr než obraz, by sa tomuto kúsku hodilo ak by to boli len fotografie. Snaženie sa hrať na veľké umenie nie je veľké umenie. A najviac ma dostal výber herca, čo hral Viléma. Predstavoval som si ho úplne inak a nie ako fanúšika Tokyo Hotela.

Tom Horn (1980)

Jeden z posledných hrdinov Divokého západu v podaní Stevea McQueena. Drsné prestrelky, krásna príroda a neuveriteľný koniec po ktorom vám ostane knedlík v krku. Pre milovníkov westernu "povinné čítanie".

Nevada Smith (1966)

Tento film si nie tak úplne zaslúži tie 3* čo som mu dal. Príbeh je dobrý. Opisuje ako človeka zmení pomsta a tak ďalej a tak ďalej, lenže je to strašne dlhé a ubíjajúce a pozornosť sa dlho neudrží. McQueen bol na svoje pomery taký priemerný, čiže o nejakom vrcholnom hraní nemôže byť ani reč. Ale prečo tie 3*? Kvôli filmovej estetike. Nádherné lokácie a perfektné zábery aké mám na westernoch rád.

Mlčení (1963)

Film v ktorom je slov ako šafránu ma ktovieako za srdce nechytil. Ale na druhej strane sa na to celkom dobre pozeralo. Pekné filmové obrazy a tempo priamoúmerné filmu. Aj po tomto zážitku som zvedavý na iné Bergmanove diela a vôbec ho nezatracujem.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Opäť ďaľší animák, ktorý vie čo musí robiť. Nielen baviť deti ale aj tých starších. Brutálne hlášky odkazujúce na všemožné filmy je len kúskom ľadovca, na ktorého vrchole je akcia, humor a zábava.

Gamer (2009)

Nevlastý brat filmu Death Race je síce slabší ale stále dobrý. Sociálny podtón som odignoroval, mňa zaujímala iba akcia, odtrhnuté končatiny a výstreky krvi na kameru. A keby som sa ním venoval, tak by som hviezdičiek musel ubrať. Marylin Manson a Sweet Dreams ako ústredná melódia fungoval výborne. A iba dve výčitky by som dal. Akcie trošičku viac a záverečnú scénu by som viac vygradoval a zakčnil.

Měsíc 44 (1990)

"Kvalitné" sci-fi béčko. Drsné a zároveň nezmyslené hlášky, pekné lacné prostredie a vysvalení chlapíci. Tak takto sa má robiť dobrý film katogórie B. Len my nie je presne jasné ako sa Emmerich vďaka tomuto filmu mohol dostať do Hollywoodu. Ale v rámci svojho žánru je to dobré a hraje tam Malcolm.

Vikingové II (2008)

Očakával som kvalitné béčko a dostalo sa mi len béčko. Čo už, treba však uznať, že Caviezel dobre zahral hrdinu z inej planéty a našťastie krv striekala všade vôkol. Bohužiaľ len tie triky neboli až také dobré ako ich tu všetci opisujú, ale to vôbec nevadí pri takomto filme, kde rozpočet nebol určite až tak bohatý. Outlander je film na dlhý jesenný večer, keď nie je čo robiť a chcete trošku vypnúť.

Jeremiah Johnson (1972)

Pollack, Redford a úžasné zábery. To sa proste nedá, aby sa z týchto naozaj silných prvkov urobil nejaký slabý film. Hudba tak dokonale zapadá do záberov až sa divíte, že také čisté dielo mohlo vzniknúť.

Star Trek (2009)

Žiaden Star Trek si u mňa nevydupal viac ako 3*. Pevne som veril, že tento film bude iným, lepším. Dúfal som, že sa konečne dostanem na chuť Star Treku. Ale nie je to tak. I naďalej zostávam verný Star Wars a nikto ma nikdy nepresvedčí, že Star Trek je lepší než Star Wars. 3* dávam za to, že to je blockbuster, a na blockbustery sa mi dobre pozerá. Ale oceňujem viditeľnú snahu nalákať na Star Trek čo najväčšií počet nových fandov. Myslím si, že ich aj dosť zlákali na túto "temnú" stranu sili, ale mňa ešte nedostali.