Hugo a jeho velký objev (2011)

Výnimočný film. Ben kingsley ako George Melies, Asa Butterfield, Sacha Baron Cohen a spústa ďalších kvalitných hercov v zaujímavom, no škoda, že nie skutočnom príbehu. Do piatej hviezdičky ešte niečo chýba, možno sa pridá po ďalšej projekcií. *********** o deň neskôr : po druhej projekcií nemôžem inak - proste plný kotol, hodnotenie 100% a bez komentára! :)))))

JFK (1991)

Herecký koncert. Director´s cut zhliadnutý na jeden krát. vidieť herecké esá ako Kevina Kostnera, Sissy Spacek, Joa Pesciho, Kevina Bacona, Garyho Oldmana, Donalda Sutherlanda a Tomy lee Jonesa vo vynikajúcich dialógových scénach je silná káva. Paráda, Oliver Stone rulez...

Amadeus (1984)

Vynikajúci aj keď veľmi náročný film. Herecké kreácie sú fantastické, hudba tiež, režijné postupy nadčasové. Minimálne Tom Hulce si oscara zaslúžil.

Rivalové (2013)

O formule 1 som doteraz vedel akurát tak, že má štyri kolesá, motor a kasňu a tak som nechápal, prečo sa nemôžem zapojiť do súťaže aj ja so svojím Renault Kangoo :). Nemám absolútne predstavu o tom kto kedy čo vyhral ani ako prebiehajú ročníky tejto série. Cez to všetko ma film dostal na celej čiare a minimálne jedna ďalšia projekcia na vstrebanie všetkých detailov, emocii a dejových liniek bude potrebná.

V zajetí démonů (2013)

A toto má cez 80%??? Predvídateľné, neoriginálne, lacné, klišovité. Radšej si dám podstatne lepšie natočené V moci diabla s podstatne menej prehrávajúcou Jennifer Carpenter.

Přízrak lásky (1981)

Zvláštny film. Rozhodne sa nejedná o horor, na to tam bolo príliž málo napätia a príliž wtf farár :) ako vystrihnutý z filmu o Draculovi (ešte aj tie lebky, staré knihy v jeho pracovni a jeho prehrávanie boli tomu podobné). Atmosféra fenomenálna, ale keď to chceme škatuľkovať, tak len ako psychologickú drámu. K 5* tomu chýba trochu viac dynamiky na koniec.

Rossija 88 (2009)

Super, až na ten neautentický záver.

Očista (2013)

Prekvapuje ma tunajšie veľmi nízke hodnotenie. Naozaj si myslíte, že ten film je horší ako Insidious? Veľmi podceňovaný film aj napriek tomu, že námet je hrozná blbosť a že druhá polka mohla mať väčšiu nápaditosť. Minimálne kvôli rozprúdeniu diskusie o chorej spoločnosti v amerike dobrý impulz..

Lidice (2011)

Film vôbec nie je zle natočený, chýba mu však scenár, ktorý by hĺbkou viac priklincoval diváka do sedadla. V takomto prevedení mi bolo jedno, čo sa deje s postavami. V kľúčových scenách som žiadne emócie necítil. Niekde je chyba. Z historického hľadiska boli niektoré fakty prejdené akoby mimochodom, niektoré zase neboli vôbec vysvetlené (testovanie detí, či sú vhodné k ponemčeniu a výsledok testovania vedúci k scéne vyvraždenia detí v plynovom aute...ono to tam bolo ale len my, čo máme prehľad o tom čo sa stalo v Lidiciach sme vedeli v ktorej pasáži filmu. Ostatní nechápali. Rovnako tak spojitosť medzi Heidrychovou vraždou a vyvraždením Lidíc - že sa k Lidiciam došlo vpodstate jedným veľkým omylom nebola v podstate vôbec spomenutá ... )... Na tri to však stačí. Karel Roden valcuje.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Neskutočné hlášky, pri ktorých som sa válal od smiechu po zemi (tvoja prdel pozná stredovek, budem srať atómové hríby, ... ), fantastická hudba, najmä "Girl, you´ll be a woman", vynikajúci herci, netradičný príbeh spojený z viacerých poviedok. Wow, paráda ...