Sinister (2012)

Zdieľam pocity Poma. Zabavil som sa na "digitalizácií" 8 mm filmu (ani z profesionálnej digitalizácie nedokážeme urobiť tak skvelý detail ako to urobila naša hlavná postava. Pokúšal som sa takto digitalizovať 8mm film, výsledok bol nepoužiteľný). Scenár je vycucaný z prstu, umelé naťahovanie je zrejmé hlavne v scéne, kde sa po jednom objavujú pohrešované deti. Tá bola totálne samoúčelná. Budovanie atmosféry skvelé, ale bez ľakačiek nemá film ako horor prakticky čo ponúknuť. Záver je na smiech aj keď sa snaží byť desivý ... Derrickson je zručný režisér, Ethan Hawke skvelý herec, ale z hovna bič neupletú!

Temný rytíř povstal (2012)

Nikto neprekročí svoj tieň. Ani Nolan nie je nadčlovek. V podstate súhlasím s POMOm. Technická, vycibrená stránka nedokáže kompenzovať totálny chlad k postavám a prekombinovasť deja. Temný rytier bol absolútnou špičkou Batman série pre hereckú kreáciu Heatha Ledgera alias jokera - to bola jeho pridaná hodnota, ktorá záveru trilógie jednoducho chýba. Nie je tu. Banea by zahral každý priemerný herec a nejaký okamih, ktorý si budem pamätať azda do konca života (ako bol napríklad Batmanov rozhovor s Jokerom vo vypočúvacej miestnosti v Temnom rytierovi) v tomto dieli nenájdete. Keď tom Temnému rytierovi dal 5* tu musím ísť nutne na 4*.

Diktátor (2012)

Brutálne nekorektné. Škoda, že vtipy sú rôznej úrovne od debilných až po pár fakt vychytaných. Prestaňte mi rozprávať do piče ! :). Ale chlapík má guráš, to sa musí nechať.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Ešte sa mi nestalo, aby som na reality show čakal jak týždeň nenažraný pes na žvanec.

Smotánka (1996) (pořad) odpad!

A to akože prečo by som sa mal pozerať na pridrbané večierky pridrbaných "celebrít" s pridrbanými rečami? Nič mi to nedáva, nijako sa ma to netýka, nie je na tom nič zaujímavé, absolútne postrádam zmysel takejto relácie.

Pravda víťazí (1989)

Už len za úvodnú vypaľovačku, Pravda víťazí a skvelé sólo a hru s divákmi pred Skúsime to cez vesmír. Záverečné rozdrbanie gitary ako čerešnička na torte...proste v tom čase totálna legenda. *5

Philadelphia (1993)

Ako súdne drama nie príliž zaujímavé, avšak Denzel Washington, Tom Hanks a Antonio Banderas povyšujú tento film na niečo viac. No a skladba Brucea Springsteena je dnes už klasikou o ktorej málokto vie, že patrí tomuto filmu. Film v súčasnosti je už trochu opmínaný a môžem povedať, že neprávom. Vyššie vymenované devízy to vyťahujú na nie celkom čistých ale predsa 5*.

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Dávam plný kotol. Kedysi som bol mierumilovnejší, ale ako sa tak rozhliadam po svete a vidím, čo sa deje cítim úzkosť a bezmocnosť a túžim po radikalnejších riešeniach. Srať na pravidlá, srať na zákony, žiadna ďalšia šanca. Aspoň vo filmovom svete niekto tým vyjebancom nakope prdel. Pri tých desiatich minútach, som hlavne na konci cítil takú satisfakciu, že sa za to budem tisíc rokov smažiť v pekle.5*

Gremlini (1984)

Nevidel som to síce celé, ale pobavil som sa. Od zakuklenia až po scénu v kine jedna skvelá komediálno hororová jazda :D.