Dům na špatné adrese (2008)

Trochu jsem doufal, že z nevraživého Poldy se nakonec stane zachránce mladé rodiny při závěrečné scénce, kdy třeba do jejich domu vtrhne parta zfetovaných negrů. Polda má ty reflektory, tak je zahlédl a přišel je zachránit. Páreček by nakonec uznal, že Polda je sice drsný, ale spravedlivý. Ale jak film plynul, začínal jsem si uvědomovat, že tenhle obrat nenastane. Škoda. Zápletka tím pádem byla téměř nulová. Jackson na jedničku s hvězdičkou a mrazivá atmosféra sousedských vztahů bavila. Závěrm: USA, Lone Star State, vilky s bazénem a parádní auta. To můžu.

Gran Torino (2008)

"Kdy už proboha začne nějakej děj? Aha, on už je konec." Nesnáším filmy, ve kterých se nic neděje. Silně mi to připomínalo Sněženky a machry po 20 letech. A 18. nejlepší film na světě? Jste se asi posrali, ne? Neříkám, že to bylo špatné, to určitě ne. Nelituju, že jsem viděl průměrný film s absencí scénáře. Rád se vždy podívám na vyschlého, zato charismatického Vesmírného kovboje. Clint Eastwood je prototypem chlapa, kterej, jak by řekl Jul Briner, se nikdy a s nikým nesere. Dvě hvězdičky za Clinta. Nic víc... Jo a ještě jedna věc mě sere. Nechápu, proč se film jmenoval Gran Torino? V čem bylo to auto tak významné, že ho museli cpát do filmu a ještě ke všemu po tom dát název!?

Hledá se táta (2008) (pořad) odpad!

Sebehezčí kozatá mamina mě rozhodně neokouzlí tím, když se na Primě vybrečí, jak je zoufalá. Nechutné, nelidské, odporně odpudivé. Vrchol všeho je dojemný proslov "holky by tatínka potřebovali". Ach ty maminky jsou tak starostlivé. Tohle mi jednou udělat, tak beru pistoli a jako Last Samurai bych odešel. Zostuzen, ale s hrdostí.

Hlídač č. 47 (2008) odpad!

Nevěděl jsem, že ČT1 dává v neděli po osmé hodině šanci snímkům z dílen studentů FAMU... Jak jinak si vysvětlit servírování flashbacků na téma Rodenovy nevěryhodné zážitky z války, neskutečně rozházenou kameru, iritující nehodícíse hudbu a bezpointový děj. Dvacet minut amatérského filmu a stačilo bohatě.

Iron Man (2008)

Už jsem vám řekl, že taky znám Ironmana?

Kouzla králů (2008) (TV film)

Zlá čarodějnice zaklela dnešní pohádkové scénáristy. Najde se někdo, kdo je vysvobodí ze žalářů království, které ovládla královna Nuda?

Labyrint lží (2008)

Příběh zamotaný, skoro až přemotaný. Po půlhodince jsem přestal přemýšlet. Nebyl čas lámat si hlavu nad tím, kdo je kdo. Zkrátka jsem si zase po čase užil Ameriku ve spreji.

Milionář z chatrče (2008) odpad!

Jo, to byla tahle blbost :D :D :D :D :D Nevím no :D Jaký to zázrak, že kluk z Indie uměl odpovědět na všechny otázky, které se týkaly Indie :D :D

Nic než pravda (2008) (pořad) odpad!

To už opravdu hlouběji klesnout nelze. Jestliže 50 minut čekáte na drsnou, urážející a nečekanou otázku a pak slyšíte "Plivl jste někdy někomu do jídla?" ... Když usednu k Nic než pravdě, tak mám zřejmě v úmyslu se pobavit na cizí účet, vidět člověka v úzkých nebo se smát, když řekne, že jeho přítelkyně ho nevzrušuje, že by raději přes koleno ohnul babičku - častěji než doposud... Z prstu bych si během mžiku oka vycucal miliardu ztrapňujících otázek, které by soutěžící dostaly do úzkých. Těší mě to a mrzí mě to. Jsem na sebe pyšný, ale brečím nad kvalitou dnešních scénáristů.