Comeback - Snad to vyjde příště (2011) (epizoda)

"Já už takhle nikam nejdu !! Minule mě chytnul starej Berousek a já musel tejden jezdit na koloběžce po manéži.." ;)

Comeback - Slepák (2011) (epizoda)

"Tati, kdybys měl jít náhodou někdy do nemocnice, dej mě radši do děcáku, jo ?!" - "Dobře, Ivuško.." ;)

Chladné srdce (1996) (TV film)

"Odpusť vzácný pane !!" - "Zanech tý kočičí písničky, dědku !!" ;) Nesmírně zábavný pohádkový camp !! Wilhelm Hauf by se nejspíš dost podivil, jak s jeho výtečnými náměty většinou naložili filmaři o spoustu let později.. Sobota ovšem tentokrát s vydatnou Bednářovou pomocí stvořil televizní inscenaci natolik vzdálenou knižnímu předobrazu, navíc natolik filmařsky bizarní a naivní, až jednoho bolí koutky úst.. Dejdar znovu dokazuje svoji hereckou nemohoucnost, ač se snaží jako o duši, a Aťce Janouškové, co zjevně našla inspiraci v Mrazíkovi, by kostým záviděli i emzáci z Mars útočí.. Famózní a především nečekaná zábava..

Inspekce (1988) (TV film)

"Malý děti, malá škola, malej ředitel.." ;) Tahle inspekce smrdí Halinou, v tom špatném smyslu slova, na sto honů..

Jak princezny spaly na hrášku (1967) (TV film)

"Já nejsem vůbec žádná princezna !! Šla jsem náhodou kolem, když jsi hodila ten míč.." ;) A Kuršová šla zřejmě náhodou kolem Andersena, když se psal scénář k téhle pamětnické jalovici.. K prázdné pohádce, která se zprvu tváří, že bude stavět na hlavu motivy a poselství Princezny na hrášku.. A nakonec ona ani ta za moc nestojí..