Oblast 51 (2015)

"Asi to tak dobře naplánovaný nemáš, kámo.. Nemáš termosku s kafem, nemáš koblihy.." ;)

Z jaké jsi planety? (2000)

"Slyšel jsem, že po svatbě ženy o sex ztrácejí zájem.. Myslíš, že tě to postihlo ??" ;)

Stalo se (2008)

"Zrovna, když už se zdálo, že víc zla se vynalézt nedá.." Dokonale a zejména zoufale nefunkční film, v němž Shyamalan vlastně přichází s žánrovou i vlastní sebeparodizací, která mi však nedokázala ani rozcukat koutky.. Velmi zajímavý experiment, který se však Indovi vymkl z rukou, a nakonec tak zůstala jen ta ekoagitační pachuť..

Strach ze tmy (1991)

"Padouch se vždycky vrátí.. " - "Ale pokaždé nějaký jiný !!" - "Není jiný, jen vypadá jinak.." Strach ze tmy, jakkoli se chvílemi tváří jako deníček malého voyeura, platí za poměrně zdařilý, zejména ve své znepokojivé atmosféře a povětšinou i hře s dávkováním informací, a rozhodně i zajímavý freudovský kryptogram Marka Peoplea, který však rozhodně platí za lepšího scénáristu než režiséra, o čemž by takový Bernardo Bertolucci mohl dlouze vyprávět.. Zaujme však zejména ve vedlejší roli mezi dvěma naprosto rozdílnými hereckými kreacemi se pohybující David Thewlis..

Phil Spector (2013) (TV film)

"Byl jste opilý ??" - "No, a ?? Byl jsem opilý půlku života.."

Cesta na vrchol (2010)

"Když budeš boxovat o ten titul, tak proč pořád ještě děláš ty další zápasy ??" - "Potřebuju bejt zahřátej.." - "Já myslím, že jsi zahřátej dost.." Tak hlavně, že Winstonova manželka věděla, jak by měl trénovat.. To se může vždycky hodit..;) Z téhle nadšené filmové šmíry jeden přímo cítí, jak moc chtěl zapálený autor a bohužel i velmi špatný herec Stuart Brennan vzdát hold téhle boxerské velšské legendě hold, nicméně vsadil na dost špatné koně.. Zejména kvazirežisér Neil Jones - Myslím, že třeba to rámování otřesné kamery a její funkci či smysl nepochopil ani on sám.. - platí za hlavního viníka toho, že místo filmového pomníku sedmi(až osmi)prsťákovi vznikla naprostá řemeslná nehoda, vedle níž ta, při níž se Winston zranil, vypadá jako nevinný štípanec do tváře.. Pravděpodobně nejhorší žánrový film, směšnému rozpočtu navzdory, jaký jsem utrpěl.. Ehm, totiž viděl.. Briana Blesseda mi přišlo až líto..

Co na to Češi (2016) (pořad) odpad!

Co ?? Raději nic.. Jen by mě zajímalo, proč na Nově prohlašují svůj opsaný Príma pořad za nový.. Matonoha však až překvapivě zábavný..

Měsíc 44 (1990)

"Nevědí, o co jde, protože nikdo nepřežil.."

Valkýra (2008) (TV film)

"Ironií bylo, že to byl vlastně plán samotného vůdce.."