Saw 3 (2006)

Mnohem horší než jednička, na druhou stranu lepší jak dvojka. Jsem mile překvapen. Škoda jen, že se to vtírá do předchozích dílů, především první díl by měl zůstat neposkvrněn.

Smrtící nenávist 2 (2006)

Jednička mě nebavila, dvojka jo. Tak bych to zhrnul. Zprvu zajímavě se rozvíjející scénář vyústí v nepřehledný a vykonstruovaný závěr. Horory nemají být pouze o lekáčkách, ale o celkové atmosféře a té se mi zde dostavilo až v posledních 20 minutách. Na druhou stranu po pro mě nudné jedničce je tdruhý díl dalo vy se říci milým překvapením.

Erasmus 2 (2005)

Herci sice nehorázně přehrávají, ale je to opravdu zábavné.

Faktótum (2005)

Četl jsem mnoho knížek od Bukowskiho, ale film se jim nevyrovná. Možná vystihuje podstatu jeho díla ale na plátně to nefunguje takovým způsobem jako v knižní podobě. Přesto se asi přiliž nudit nebudete a možná vás to donutí si od tohoto kontroverzního spisovatele něco přečíst.

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Uf, co na to říct? V jeden moment naprostá debilita (jinak to říci nelze), na druhou stranu film nabízí i některé svěží a vcelku vtipné scény. Prostředí restaurace samo o sobě nabízí plno zajímavých situací, ale bohužel tento dějový potenciál byl jenom zřídka naplněn.

Hra na schovávanou (2005)

Film s vynikající, mrazící atmosférou, která však u mě ke konci filmu vyprchala na bod nuly. Pointa tohoto filmu opravdu není příliš novátorská - řekl bych, že je to takové Tajemné okno v novém kabátě. Dakota Fanning je opravdu vynikající až bězí mráz po zádech. Někdy bych chtěl vidět snímek kde celý film podobně jako u tohoto čekáte na rozuzlení ale to nakonec nepříde něco jako v Blair Witch. Myslím, že by to byl mnohem větší filmový zážitek.

Hranice života (2005)

Stay je jeden z těch filmů, kde celkový dojem převyšuje zapeklitost a možná i nepochopitelnost příběhu. Je na každým z nás, zda-li mu tento styl filmařiny vadí, či ne. Dalo by se říci, že jsem byl svědkem opět něčeho nového, navíc z mého pohledu zajímavého a to se cenní.

Prokletí (2005)

Nemám rád horory s prvky humoru, navíc toto se snad nedá považovat za horor. Takže to byla komedie s prvky hororu? No tak či tak mě to nezaujalo.

Sametoví vrazi (2005)

Neuvěřitelně potemnělá, v českých luzích a hájích neobvyká kriminálka, která vás neprovede dějem za ručičku. Moc mi na ní neseděl styl vyprávění v krátkých sekvencích, které jsou patrné především v první polovině filmu. Lehce nadprůměrná, na český film originální podíváná.