Život s Helenou (2004)

Veľmi, veľmi slabé 3*, vlastne ani neviem prečo som nedal 2. Komédia to nieje vôbec, to skôr Rodinný. Kate Hudson som nikdy nemal rád a ani to po tomto filme nemienim meniť. Plusom filmu je luterán Corbett, aj ked nevyužitý, a taktiež celkom sympatickí detskí herci.

Zelený sršeň (2011)

Pre mňa určite prekvapenie, ktorého pozretiu som sa ani neviem prečo tak dlho vyhýbal. Samozrejme škoda nie celkom využitého Christopha Waltza, určite mohol dostať viac priestoru. Nepovedal by som, že Gondry niekedy natočí takúto akčnú komixovku. Réžia skvelé zvládnutá, naháňačky, bitky a efekty perfektné. Rogen mi pripadal, ako keby hral vlastne seba. Nenudilo, pobavilo a to je to hlavné.

Princezna a žabák (2009)

Disney sa vrátilo ku klasickej animácii a mne sa to sakra páči. Vtipné, dobre animačne zvládnuté, celkom originálne prepísaný príbeh, len toho spevu bolo na mňa možno až trocha moc, i ked to bolo v slovenskom dabingu veľmi dobre zvládnuté.

Divoška (2008)

Môžem zato? Mne sa to proste páčilo, nemôžem si pomôcť. Možno to bude aj kvôli tomu, že len na Emmu by som sa kľudne dokázal pozerať celé hodiny.

A Nanny for Christmas (2010)

Príjemný vianočný rodinný film s peknou Emmanuelle Vaugier ako stvorený na predvianočné poobedie.

30 minut nebo méně (2011)

Priemerná béčková pásová komédia s pár dobrými hláškami. Dannyho R. McBridea a Jesseho Eisenberga fakt môžem a svoj účel film splnil = síce to nie je nič svetoborné ale nenudilo a ja som sa bavil. 6/10

Ztracené (2003)

"Obvykle neoperujem indiánov." - "Majú zelenú krv a miesto srdca kameň." Vyše dvojhodinový film, ktorý ale uplynie kupodivu dosť rýchlo. Celkom drsné, surové westernové drama s tradične veľmi dobre hrajúcou Cate Blanchett, ktorá jej úlohu zvládla fakt skvelo, a taktiež nemenej dobrým Tommym Lee Jonesom. V konečnom dôsledku je však film veľmi nedocenený, čo je dosť škoda. Určite jeden z najpútavejších westernov čo som zatiaľ videl.

Nevinní (2011) (seriál)

Ajaj.. další zbytočný seriál TV JOJ so strašne otravnou titulnou piesňou od Zuzany Smatanovej. Žiadne sklamanie, je to obyčajná sračkoidná romantická dráma s kopou nesympatických hercov na čele s Marošom "Všadebol" Kramárom a strašne prehrávajúcou češkou (prečo ona? prečo tam obsadili češku?) Luciou Bártovou-Zedníčkovou. Hlavná dvojica je strašne suchá, toporná. Strata času.

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Mňa to proste nedostalo. Áno, malo to pútavý vizuál a tradične dobrého Colina Firtha ale to je asi všetko. Hodnotím to ako priemer, možno tomu niekedy dám ešte druhú šancu.

Velkolepé století (2011) (seriál)

Tak TV Markíza už ako tradične začína klamať jej sprostých divákov tým že v Turecku je to neskutočný trhák, ktorý má neskutočne pútavý príbeh, hlavne že sledovanosť jeho 2. série je značne nižšia. Nech sa páči, taký debil, aby ma nakŕmili týmto nie som. Očakávam sračku ktorú pravdepodobne aj dostanem, no predčasne nehodnotím, možno nájdem odvahu na pozretie pár častí, ked ma samozrejme nenaserie neskutočné otravné každodenné promo.. a som zvedavý ako bude už spomenutá televízia naťahovať tento seriál.. Markíza plánuje vysielať Sultána až v 120 častiach! Sprostá Slovač, tešme sa!..