Blubberella (2011)

Uwe Boll je držák. Fakt. Pár scének/hlášek týhle čistokrevný sra*ky nepochybně určitej typ lidí nadzvedne a to je asi celej "uměleckej" záměr. Dokoukal jsem to asi na potřetí - huh...

V mysli vraha (2015)

Jakoby mysteriózní scifi časovka. Slušná akce, nádech "noir", Hopkins hraje standardně dobře ovšem ubíjej to ty ostatni ochotníci a "hlubokomyslny" pauzy a "dramatický" rozhovory v dešti. Výtvarně dost ambiciózní. Vidět a zapomenout.

Impérium mrtvých (2015)

Alternativní historie ala Japonsko: britský imperium v rozkvětu, s globálním záběrem a na špici industriální revoluce, která je zde ovšem hodně "steam" (včetně "analytickejch počítačů" Charlese Babbageho) a navíc založená na umělejch zombíkách (až tak). Celý se to točí kolem Viktora Frankensteina a jeho poznámek o "prvním vzkříšení". Nicméně Rusové kujou pikle a vyráběj "auto-teroristicky zombíky", za ně to vede Alexej Karamazov ("Bratři Karamazovi") schovanej někde v Himalájích - literárníma a historickejma postavama se to všude jenom hemží - hlavní hrdina je kupříkladu "Dr.Watson" ("Holmes"), chodící zápisník zase "Friday" ("Robinson Crusoe"), jeho průvodce "Thomas Burnaby" ("Midsomer Murders"), kozatá "androidka" prezidenta USA Granta hledající tajemství svý "duše" se jmenuje "Hadaly" a její "otec" Thomas Edison, celou akci za Británii řídí Walsingham - "M" ("James Bond") atd. Dopravní prostředky jsou různý ale impozantní USS Nautilus samozřejmě nechybí. Animace trochu "expresivní" ale působivá (třeba když se zombie vojáci v uniformách 19 století trochu "mátožně" po tisících masakrujou v Chajbarským průsmyku mezi Afghanistanem a Pákistánem), hodně silnou atmosféru má putování pohořím Hindukuše. Celkově japonskej anime nadstandard.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Velice slušnej "levnej" scifi/horror. Hlavní hrdinka je sice tak trochu McGyver, člověk čeka že si ve finále z odstřižků sestrojí i paprskomet, ale nevadí. Hlavní paranoik zábavnej, má to všechno fakt sesumírovaný. Výtvarnej nápad v závěrečnech titulkách potěší. Dobrá zábava...

SF Šinseiki Lensman (1984)

Nádherná 80-ková anime space-opera volně na motivy novely otce všech space-oper E.E.Smitha. Mladej týpek, kterej z kraje neví co v něm je, zachraňuje vesmír proti zlu, který je fakt velký a zlý. Rakety všech tvarů a velikostí, roboti, lasery se míhaj, animace záporáku až surrealistická. Navíc dobově vydařenej pokus o vizualizaci Matrixu (taková jako levnější verze Trona). Mimochodem, že základní spaceship Lensmana se jmenuje Britanica, nepřekvapí. Skvělá zábava!

The Devil's Tomb (2009)

Poměrně imbecilní a levnej militar/survival/horror. To militar jsem přehnal - takovýhle "elitní" paka by se nechytli ani na genštábu armády ČR - vesměs tupě a rychle vykukali, a dobře jim tak. Zaznamenatelná hláška vlastně jen jedna, ve finále: "Jsem nový voják v jedné prastaré válce" - ale mám pocit, že to taky už znám odjinud, ach jo. Nicméně jsem to dokoukal...

Batman vs. Joker (2016)

Opět rejža Sam Liu - specialista na "levný" Batmany. Teď to podal jakoby "od 18" - Batman si to na střeše rozdá přímo s mladou Gordonovou! A ani si nesundá svůj gumovej obleček... uchylák starej. Jinak na dobrej závěrečnej vtip moc dlouhý, doporučuju spiš předlohovej komix. Zábava celkem slušná.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Takže jak se s tim Zack Snyder (rejža) popasoval: Superman (jako obvykle) za trochu hloupějšího Boha, Batman za trochu floutkovskýho "starýho" paranoika (Alfred: "Dokonce i vy, pane Wayne, jste už příliš starý na to, abyste zemřel mladý - A ne, že byste se nesnažil.") a Wonder Woman za hodně sexy dominu. "Lo" Laneova je pominutelná. I jako reportérka (Generál: "Neznalost není to samé jako nevina, slečno Laneová."). Jedinej Lex je "autentickej". Efekty na úrovni až na finální digitální "opici" nebo co to je? Slušná zábava.

Les Lèvres rouges (1971)

Takový, abych tak řekl, starosvětsky úchylný... výtvarně pěkný s pomalým tempem. Z žánru celkem vybočující. Dobrá zábava.

Avril a podivuhodný svět (2015)

Důkaz, že Tardi (výtvarník filmu) je komixovej mistr. Animák nemá skoro chybu, steam-punkový verneovský retro je výtvarně čistý, kocour je občas i vtipnej, v přehledech zpráv je slyšet nedětská ironie a finále neurazí. Plná palba.

Časové pásmo bylo změněno