Barbarella (1968)

Jedna hvězdička, kterou by to mít mělo za nepřístupnost :D, a to jen, jak jinak, za vnady Jane, o čemž vlastně celý film je. Příběh stupidní, na úrovni špatného porna. Vím, že je to svým způsobem kult, ale víc na tom bohužel neshledávám. Prostředí, kulisy, anděl atd. pro mě nechutný kýč toho nejhoršího kalibru, na který jsem alergická.

Poslední Mohykán (1992)

Nejsem fanynkou dobrodružných filmů a dlouho jsem shlédnutí této klasiky odkládala. K mému překvapení naše setkání dopadlo nad očekávání. Musím pochválit dobře vybrané herce, všem role sedla. Na ústřední dvojici Daniel Day-Lewis a Madeleine Stowe bylo vyloženě radost pohledět. Dokonce i "záporáka" Stevena Waddingtona vám nakonec musí být líto a získá si vaše sympatie. Připočtěte fantastickou přírodu a nádhernou hudbu = krásný film.

Pěna dní (2013)

Po shlédnutí první poloviny jsem to musela s naprostým zavrhnutím vypnout. Až na skrovných pár zajímavých nebo vtipných nápadů (např. soutěž mezi bruslaři na ledě, kdy bez jakéhokoli citového povšimnutí okolí odklízely stroje hromadu mrtvých těl) to byla strašlivá nuda, absolutní křeč snažící se o něco třeskutě originálního, s příběhem zaměřeným zřejmě na náctileté slečny. Na nějaký čas to zůstalo zapomenuto, až jednoho dne, kdy nebylo nic lepšího na práci, a taky pro můj zájem o francouzštinu - pustila jsem si to znovu. Tentokrát jsem vydržela. A v druhé polovině to nabralo zajímavý obrat! Pobavila mě, jakožto studentku filosofie, především zhoubná závislost jedné z postav na J.-P. Sartrovi :) Jisté momenty mi připomněly dokonce svět G. Orwella. Nakonec mi nezbývá než uznat, že to nebyl špatný film, má své kvality, ačkoli to nebyl úplně můj šálek čaje. Nicméně se pěkně koukalo na Romaina Durise, takže hodnotím nerozhodnými třemi :)

La Curée (1966)

Smutný příběh, který zničí ideály a naděje jedné ženy (ti chlapi jsou ale parchanti! :D), ale krááásně natočený. Jane Fonda byla super kočka!

Můj život ve vzduchu (2005)

Příjemná oddychovka se sympatickými herci. Vyzdvihla bych především báječný soundtrack! Obzvlášťě The Mamas & The Papas - Dream A Little Dream Of Me a Ford Mustang od Serge Gainsbourga :)

Paris à tout prix (2013)

Nenáročná oddychovka s jednoduchým příběhem, ze světa módy. Zpočátku vyloženě nic pro mě, po zatčení hlavní představitelky a přesunutí děje do Maroka to začalo nabírat lepší směr, ale přesto to z mého hlediska zůstává pod průměrem.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Shlédnuto v rámci studia francouzštiny s francouzským dabingem... a vůbec jsem nečekala, že se mi to bude tak líbit. Příjemná oddychovka se sympatickými herci, do kterých počítám i pštrosa se sebevražednými sklony.

Divoká tráva (2009)

Strašná slátanina. Celej ten neuvěřitelnej příběh by mě možná štval o něco méně, kdyby byl v hlavní mužské roli obsazen někdo přijatelnější, ale sledovat takhle odporného dědka bylo skutečně nad moje síly. :D Snad kdyby se z něj opravdu vyklubal jen úchyl a stalker, to by bylo v pořádku. Ale to, že by jeho city byly opětovány (jakoukoli zde vystupující ženou, včetně jeho šmrncovní manželky), se prostě pochopit nedalo.

Cukr, káva, limonáda (1993)

DIVNOST. Dlouho se mi nestalo, aby mi v nějakém filmu nebyla sympatická ani jedna postava. Noo, možná tak ten stařík, co má soucit se zloději, z toho vychází nejlépe. Zase ale musím uznat, že v tomhle filmu člověk může čekat COKOLI a proto je to přinejmenším nevšední, originální podívaná.

Taxidermia (2006)

nechutnější film jsem pravděpodobně ještě neviděla :D skvělá hudba.