Blade Runner 2049 (2017)

Vizuálně dokonalé dílo, které doplácí na dlouhou stopáž a nudný děj. Zatímco první Blade Runner drží diváka neustále ve střehu, dvojka je hrozně utahaná. Harrisona Forda jsem se dočkal až skoro po dvou hodinách a ani poté moc prostoru jeho Deckard nedostal. Spíš se mi zdálo, že je ve filmu jen proto, aby se neřeklo. A co teprve hlavní záporák Jared Leto? Ten se objevil snad jen ve dvou scénách. Villeneuve svou práci odvedl precizně, ostatně jako vždy, ovšem pánové Fancher a Green svou práci velmi odflákli.

Brubaker (1980)

Mrazivé drama založené na pravdivém příběhu. Robert Redford podává strhující výkon v nejlepším vězeňském filmu, který jsem kdy viděl.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Určitě se jedná o dost lepší film, než byla jednička. Skvělé hlášky i akční scény (za nejlepší považuju Furyho autohoničku). Nejvíc mě však potěšila zápletka, která byla trochu komplikovanější a tak trochu jsem v tom viděl zesměšňování CIA nebo jiné podobně zbytečné služby, což u mě přihodilo jednu hvězdu navíc. Určitě potěšil Redford, i když u něj bylo jasné už od prvního záběru, že on bude ta nejvyšší krysa. To, co se mi nelíbilo u Muže z oceli, tady mohu pochválit. Fantastické trikové finále, které nepůsobilo lacině a získalo si mě. Winter Soldier je sice v názvu filmu, ale nebyl nijak významným hybatelem děje. Ani Captainovi nebylo nijak extra umožněno, aby se zabýval tím, že možná zabije svého nejlepšího přítele. Ale mohlo by být zajímavé, kdyby se v dalším díle postavili na stejnou stranu. Daleko zajímavější byl úplně jiný záporák, kterého jsem tedy upřímně nečekal. Avšak můj největši plus získává Scarlett Johansson. Už jen za to, že existuje :-D

Čest rodiny Prizziů (1985)

První hodina filmu fungující spíše jako romantická komedie je nezáživná. Vše se rozjede s nástupem druhé poloviny Hustonova snímku, kdy všechny postavy začnou intrikovat a jednat ve svém vlastním zájmu a konečně dostaneme správný mafiánský filmový kousek. Potěšil mě i závěr, který byl překvapivě jiný, než by se dalo očekávat.

Čínská čtvrť (1974)

Úchvatný snímek s vynikajícím Jackem Nicholsonem. Roman Polanski v nejlepší formě. Výjimečný snímek s dech beroucím finále jako třešničkou na dortu.

Elysium (2013)

Přes ne úplně pozitivní recenze jsem rozhodl na snímek kouknout s pětiletým zpožděním. A byla to chyba. Příběh je sice klišoidní, ovšem herecké výkony jsou parádní (hlavně teda Sharlto Copley) a to zpracování... Bože, to je lahůdka. Díky tomu odpouštím Blomkampovi slabší scénář a vlastně všechno, co by ještě mohlo vadit.

Fantomas (1964)

Oblíbená série z dětství. Velmi povedený mix komedie, krimi a akce, i když akční scény v dnešní době působí poněkud komicky. Jean Marais dokazuje, že je herecký mistr a Louis de Funes mě přivádí k záchvatům smíchu. Mezi těma dvěma funguje skvělá chemie. Určitě na to má vliv i to, že ve skutečnosti si ti dva až tolik nesedli. Nesmrtelná klasika. Jak já jsem si přál mít takové sídlo a vybavení jako Fantomas :-D

Fantomas se zlobí (1965)

Výborné pokračování výborné jedničky. Jean Marais má roli navíc, Funes zase více prostoru, tak stačí se usadit a užít si tuhle skvělou jízdu. Pojede se i létajícím autem, no neberte to :-)

Frekvence (2000)

Skvěle vypointovaný thriller se super obsazením a velmi napínavým závěrem. Určitě se k němu v budoucnu rád vrátím.