Poslední štace (1924)

Mě se teda líbila ta verze, která končí kýčovým happyendem, ale i tak je to drasťák :)

Mezihra (1924)

Zásadní dílo

On zázračným studentem (1925)

Dnes jsme filmy s touto tématikou přesyceni. Mě osobně nadchla více verze Bustera Keatona, která byla prakticky o tomtéž.

Křižník Potěmkin (1925)

O tom se nedá vůbec diskutovat, je to jeden z nejzásadnějších filmů vůbec. Nekonečné množství parodií padajícího kočárku na schodech je tomu důkazem. Pro mě byli zásadní i červi lezoucí z masa a jiné detaily.

Erotikon (1929)

Tento film byl dost odvážný na svou dobu, jak tématem, tak i provedením. Obdivuhodné dílo.

Character Studies (1927)

Moc komické to není, ale dostat do jednoho filmu tolik současných hvězd je obdivuhodné

Andaluský pes (1929)

Zásadní surrealistické dílo proslavené nahodilými nechutnostmi, jako rozříznutým okem metaforicky stiženým s úplňkem, nebo mravenci lezoucí z dlaně a nebo oholené podpaží ženy...

Zlatý věk (1930)

Na surrealistických filmech je hloupé, že zůstane pocit, ale málokdy si pamatuju děj. A když se u takového filmu usíná, tak přibývají scény a pak se nedivte, že každý viděl jiný film. Pocit ale dobrý.

Východ slunce (1927)

Psychologický film o tom, jaké dokážou být ženský potvory a jak se nechají chlapi jednoduše oblbnout :)

Utrpení Panny orleánské (1928)

Z historického hlediska velmi zásadní film, poprvé použity detaily na obličeje. Hodně působící na psychologii a pocity diváka.