Duše (2020)

Svět na "druhé" straně Pixar vykreslil dokonale - s nápady a vtipem. Ten pozemský je o poznání nudnější. Mám rád, když ve mě film zanechá nějakou emoci nebo mě donutí nad něčím popřemýšlet. Tady tomu tak bylo, ale chybí kousek k tomu konečnému "wow".

Noc v Roxbury (1998)

Po druhém zhlédnutí jsem na tento film změnil názor. Je to tak debilní, až je to skvělý. Není to žádný artový skvost, ale baví to od začátku do konce.

Rambo: Poslední krev (2019)

Sám doma se Sylvestrem Stallonem. Snímek zdobí silné stránky celé série - přímočarost děje a akce. Tvůrce dal divákům to, co mají na této sérii nejvíce rádi. Nic víc, nic míň. Potenciál byl určitě větší.

Kabát - Noc v Edenu (2019) (koncert)

(Viděno živě i ze záznamu) Kabáti opět skvělý standard po všech stránkách. Jak vystoupení, scéna, ozvučení, tak práce s publikem. Akustika stadionu v Edenu bohužel celkový dojem lehce kazila. Samotný záznam v ničem nevybočuje, ale na české poměry lehký nadprůměr dle mého názoru. Mírné zklamání kvůli vystřižení scény, kdy celý stadion přál panu Gottovi k 80. narozeninám.

Terminátor: Temný osud (2019)

Postrádal jsem lepší příběh, temnější hudbu a pointu, která celý příběh už navždy uzavře. Raději. Kladně hodnotím návrat Lindy Hamilton do role Sarah Connor a samozřejmě bez Arnolda by to nebylo ono. Film je plný akce. Krev a vůně střelného prachu provází celý film. A jak už jsme si zvykli, tak došlo opět k vylepšení záporného terminátora a zničit nepřítele je zase o něco složitější. Avšak od značky, která v 80. a 90. letech posouvala celý žánr, čekáte více. Opět se to nepodařilo. Je to Terminátor, ale není to Cameron.

Avengers: Endgame (2019)

Nejsem "hltač" marvelovských filmů, ale kompletní paletu hrdinů s nálepkou Avengers si nenechávám ujít. Film opět herecky táhnou Chris Evans a Robert Downey Jr. S téměř tříhodinovou stopáží si tvůrci vzali velké sousto. Především střední pasáž filmu je velmi patetická, chvílemi bez nápadu a překvapení. Marvel umí dělat velké filmy, ale udělat velký příběh jim dělá problémy. Závěrečná "řežba , jak je zvykem, ukáže to nejlepší z nejlepšího a společně se závěrečnou tečkou výrazně zlepšuje celkový dojem z filmu.

Bohemian Rhapsody (2018)

Těžko se hledá něco špatného na filmu, na jehož závěru brečíte ačkoliv normálně brečíte maximálně na pohřbu. Ten příběh, hudba a senzačně zahraná hlavní role vás vtáhnou a nepustí. Tvůrcům se podařilo udělat mix toho nejlepšího a nejsilnějšího ze života jednoho z nejlepších zpěváků v dějinách hudby. Lidé mají rádi příběhy a mají rádi skutečné příběhy, a pokud se ho podaří naservírovat jednoduše a účelně, tak to musí mít úspěch.Z filmového hlediska je to film nadprůměrný, ale vše co jsem jmenoval na začátku z něj dělají film fenomenální.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

V jednoduchosti je sranda. Film si mě získal vynikajícím situačním humorem, vtipnými "akčními" scénami a dokonalou souhrou dua Spencer+Hill. Pohodovou atmosféru podtrhuje ústřední song.

Pásky z Nagana (2018)

Dokument výborně pracuje s historickým kontextem celého turnaje a rivalitou finalistů. Je pochopitelné, že tento turnaj zanechal nesmazatelnou stopu v myslích vítězů. Překvapující je fakt, že poražení se ani po 20 letech nesmířili s porážkou. Je velmi sympatické jak dokument dívákovi nabídne různé pohledy na jednu událost napříč časem a světem. Pro Čechy je tohle téma srdcovka a navždy bude a v tomto případě je navíc perfektně zrapcovaná. Nadprůměrný (čtyřhvězdičkový) dokument o pro nás neobyčejné události,. Proto za pět.

Wind River (2017)

Napětí, vtip, akce a ledová atmosféra zimní přírody podpořená skvělou režií. Wind River vás bude bavit od začátku do konce.