mdouglas

react developer

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 5.7.2014  01:58

Hodina a půl neskutečné deprese a marnosti. Film o muži, který neví co se životem a patřičně to dává najevo kontinuálním monologem plným rozhořčení, nenávisti a zoufalosti. Velice nepříjemný a tíživý film, který ještě nějakou dobu budu trávit.

• 3.4.2013  23:38
    Pevnost (2012)

Tenhle dokument jsem chtěl vidět od chvíle co vznikl. Moje motivace byla o to větší, že jsem v Moldavsku byl Podněstří jsem sledoval z druhé strany přehrady Dubasari. Zároveň jsem v této zemi byl natolik dlouhou dobu, abych pochopil její fungování, potenciální budoucnost. V rámci Sociologického večera se mi to konečně podařilo. Rozhodně nečekejte, že vám někdo něco bude polopatickou formou vysvětlovat. Dokument je sdělením několika aktérů a banálních situací. Nečekejte ani dokumentaci stalinistického režimu v "srdci Evropy". Tím totiž Podněsterská republika není. Pořád je to území, kde jsou občané drženi ne režimem, ale svojí ekonomickou situací. Tajná policie mnohdy funguje spíš symbolickou formou. I když nemůžu tvrdit, že by byla místní garnitura vstřícná k jakýmkoliv žurnalistům, filmařům, ze západu. Natož filmařům bez akreditace. A těmi rozhodně autoři snímku byli. O to víc mě potěšilo konkrétní promítání, jež následovala diskuse na dané téma. A diskuse jsem se milérád účastnil, i jsem některé informace doplnil. Dokonce jsem se v rámci jednoho večera zúčastnil jednoho promítání, diskuse a diskuse navazující na další promítání, na jiném místě. Dokument, co do ofilmařského hlediska, je moc hezky natočen. Ocenil jsem hlavně střídmou formu a na to, jaké byly možnosti (točeno na DSLR) i střih, kompozici a vůbec celou koncepci. 90%.

• 25.8.2012  18:43

Hodně silný dokument a hodně těžko se mi po něm hledají jakákoliv slova. Co mě napadá jako první, je jak minulý režim mohl zadržovat informace o katastrofě takového rozsahu. To co se stalo před 26 lety má a bude mít dopad ještě na několik generací. Je hrozně smutné se dívat na děti, kterým v podstatě není pomoci, ať už je to z finančních důvodů, nebo z toho důvodu, že to prostě není možné vůbec. Dívat se na děti, které v podstatě jen čekají na smrt, nebo na smilování boží.

• 15.6.2012  00:51

Hodně silný, nepříjemný a zdrcující zážitek.

• 30.11.2011  23:55

Prapodivná podivaná. Hodně znepokojující.Stejně tak jako Lino, coby Roland Fériaud nevěděl o co jde. Ničemu nerozuměl. Stejný pocit jsem z toho měl já, jakožto divák. Postavy mizející a následně znovu objevené, kdesi. Prapodivné telefonáty. Dotazy bez odpovědí. Totální zmatek a pocit naprostého ztracení, bezvýchodnosti situace. Strhující krimi noirovka. Neuvěřitelná atmosféra. Já osobně jsem spokojen nadmíru. Něco takového jsem nečekal. 95%

• 29.11.2011  02:28
    Mlčenlivý (1973)

Poslední týdný koukám jen na francouzské filmy, specialně s Venturou v hlavní roli. A film od filmu ho 'žeru' víc a víc. Další počin kde, byl naprosto výborný. A ač třeba příběh nebyl bůh ví jak složitý, tak s Venturou je to pro mě další výborný počin francouzské kinematografie 70. let. Špionážní kriminálka zasluhující 5 hvězdiček.

• 28.11.2011  21:02

Mrazivý, mystický a neskutečně výborně gradovaný thriller od začátku do konce! 90%

• 28.11.2011  16:43
    Svědek (1981)

Svědek je film, který se prakticky celý odehrává ve výslechové místnosti a v bezprostředním okolí budovy. Těch pár zbylých lokací jsou flashbacky, kterýmy jako diváci nahlížíme na místa činu. Snímek začíná na Silvestra večer, na policejní stanici, kam je jako svědek vraždy a znásilnění přizván notář Martinaud. Martinaud, by samozřejmě měl vše nejradši rychle za sebou, aby mohl prožívát silvestrovskou noc. Inspektor Gallien však nikam nespěchá. Plány žádné nemá, tudíž mu nikterak nevadí trávit u výslechu celou noc. A výslech svědka, později podezřelého, v jedné osobě je hlavním stavebním kamenem celého 80 minutového snímku. Při hodnocení se nebojím sáhnout k 90%, tedy 5 hvězdičkám. Herecké výkony výtečné, scénář, kamera, střih, taktéž. Mohu jen doporučit.

• 27.11.2011  21:58

První dojmy? Úchylný! ... Úchylný v tom, na jaký ekonomický úrovni tahle země je. Na jaký životní úrovni v Koreji lidi žijou. Jaký maj možnosti a práva. A všichni v tomhle (a vlastně ve všech, až na pár vyjímek) dokumentu vypadaj tak šťastně. Úplně nejvíc mě na tom ale mrazí z toho, že vlastně nevim, jestli už tam nejsou všichni natolik vymytý, že se orpavdu šťastnejma cítěj. Ale to se na základě žádnýho dokumentu asi nedozvim. Natočený ovšem pěkně...

• 26.11.2011  13:07

Výborná a hodně smutná kriminálka. Smutnější o to víc, že to všechno bylo tak pravděpodobné. přefstava o tom, že člověk je napravitelný a že společnost je jeho nápravu schopná ocenit padá v moment kdy o názoru společnosti a o napravení jedince právě společnost nerozhoduje, Naopak, rozhoduje někdo, kdo je o osudu nenapravitelného schopen rozhodnout jen z cárů papírů. Spolu s klasickými "Venturovkami" musím hodnotit devadesáti procenty, A to jen pro případ, že by se zjevil žánrově obdobný film, lepší kvlaity, o čemž pochybuji.

• 25.11.2011  02:41
    Bílá stuha (2009)

Já osobn jsem byl spokojen. I přesto, že celé vyprávění filmu, postavy... Všechno bylo takové chladné, ne příliš emotivní. Na druhou stranu, když k tomu přičtu chirurgicky přesnou, dokonalou kameru, střih a podle mě výborné výkony. Všechno mi to k sobě prostě sedlo. Přesto je mi jasné, že spoustě lidí se to bude zdát příliš 'sterilní', zdlouhavé atp. Upřímě, já sám nemám příliš co tomuto filmu vytknout. 85%

• 22.11.2011  10:13
    Sedm (1995)

Tak tohle je film, na který se vždycky rád znovu kouknu. Hodně temná a napínavá 'detektivka'... 10/10

• 22.11.2011  10:06
    Až na krev (2007)

Ač se nejedná o nijak starý film, ba naopak, sám ve svém žebříčku bych ho s klidným svědomím zařadil do kolonky kultovní a hodně nahoru. Rozhodně to ale nebude film pro každého a to dost možná kvůli stopáži a velmi pozvolnému, leč hodně silnému ději. Například změna v naprosto cynickou, krutou až zrůdnou osobu v připadu Daniela Day-Lewise byla tak pozvolná, až jsem se divil, co za člověka to bylo na začátku. K tomu nutno připočíst nádherné exteriéry, herecké výkony, hudbu Johnyho Greenwooda a samozřejmě kameru. V tomhle filmu si všechno sedlo tak nádherně dohromady... Skončil jsem. (A ten nástup hudby následovaný titulkama!...) 10/10

• 21.11.2011  19:21

Co k téhle komedii dodat. Viděl jsemjí už nejmíň 6x. Ve svém žánru patří určitě mezi moje nejoblíbenější. Není to ten typ filmu, který musím přerušovat pro jeho trapnost, dějovou nudu, chabé dialogy... V tomhle případě celý film krásně utíká, ani na chvilku se člověk nenudí. Zbožňuju na jednu stranu naprostou aroganci a cynismus Billa Murraye a na stranu druhou jeho proměnu v úplně jiného, laskavého člověka. A za všechny dialogy z tohohle filmu: "Hele, co bys dělal kdybys trčel na jednom místě a každej den by byl stejnej, ať byses jakkoliv snažil"? "To je přesně můj případ". Inu, přeju pěkné sledování :) 10/10

• 30.10.2011  23:24

Na začátek musím napsat, že jsem rád za dvě věci. Jednak, že jsem se o tomhle seriálu dozvěděl a pak, že jsem si nepřečetl (zhruba u 6. dílu) o historii Atlantic City. Jen tak mě to totiž napadlo, abych věděl, na čem je celé tohle založené. Když jsem ovšem v textu zahlédl pro mě klíčové slovo ' Enoch L. "Nucky" Johnson', přestal jsem číst a radši jsem se koukal dál. Se seriálem, jako takovým jsem nesmírně spokojen. Jednak díky obsazení, době ve které se odehrává i vývoji postav a obecně se stylem, jakým se celý děj odehrává. A to jsem měl zpočátku trošku pochyby, jestli mě bude bavit Steve Buscemi v jedné z hlavních rolí. Ne že bych ho neměl rád, jen jsem na něj zvyklý spíš jako na takovou oduševnělou osobu, která toho nikdy moc nenamluví. Zastává úplně jinou roli, než na jakou jsem zvyklý. A zvyknul jsem si. Momentálně jsem na konci první serie a zítra se pustím do druhé. Tudíž doufám, že na mé spokojenosti se nic nezmění. K horšímu samozřejmě. Doporučuji a s klidným srdcem a velkým očekáváním z dalších dílů dávám 95%

• 26.10.2011  19:27

Krásný, byť tématem ne zcela veselý film. Film o tom, jak se člověku dokáže ze dne na den proměnit život. Změnit priority. K tomu všemu krásná hudba, krásná krajina. A ono se k tomu nedá moc co napsat. To, je zrovna film, který se musí vidět. Nását tu smutnou, sklíčenou, ale krásně trpkou náladu... 9/10

• 12.8.2011  20:43
    Kdyby mě zabili... (TV film) (2011)

Překvapilo mě, že se takový dokument vyskytl v ČT. Zároveň mě hodně zdeptalo co se v týhle zemi může dít. 90%

• 12.8.2011  20:21
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

Seriál s úžasnou atmosférou, na kterou si ale člověk nepřijde jen tak hned. A zároveň to bude trvat pár dílu, vždy ze začátku každé serie, než člověku The Wire přiroste k srdci. Zároveň je pro mě jedním z mála, který během všech serií neklesl na kvalitě, ani nezaškobrtl. Vy, kdo se na tenhle seriál třeba chystáte kouknout poprvé, nečekejte, žádnou rychlou akci, vyřešení případu během stopáže jednoho dílu. Tady se případu na kloub přijde během x hodin času sledování a navíc se ani pořádně nevyřeší. Důkazy se shromažďují a zajišťují, pomocí zastaralé techniky, postupu ve vyšetřování brání zkorumpovanost v řadách politiků, policie. Případy se řeší, podle toho jak se to komu hodí. A pokud někdo svou práci dělá řádně, je spíše trestán. Nezahazujte vůli se na The Wire dívat po pár dílech. Tohle se prostě musí dokoukat do konce.

• 12.7.2011  14:52

Pro mě osobně velmi příjemný film, na který by mi vůbec nevadilo jít do kina podruhé. Netuctový, nápaditý s výbornou hudbou od Alexe Turnera. Rozhodně stojí za vidění.

• 29.3.2011  08:49
    Dexter (TV seriál) (2006)

Co na tenhle seriál říct? Díl od dílu, serii od serie lepší. Hodně nečekané zvraty, ve chvíli, když už si řikám, že se snad nic moc víc nedá vymslet. Seriál od kterého se nejsem schopen odtrhnout. A myslím si, že nejsem sám. Asi jediný hraný seriál, snad možná spolu se Six Feet Under, u kterého jsem vydržel tak dlouho.

• 29.3.2011  08:42
    Truman Show (1998)

Pro mě jeden z nejlepších filmů té doby. Rozhodně jeden z nejoriginálnějších. Můžu ho vidět stokrát, a nenajdu snad jedinou chybu... Smekám. Smekám před vizuální stránkou, vůbec nápadem, který mi připadá až geniálně jednoduchý. Ale dokonalý. Před vypointovánim a emoční gradací filmu. Rád se zase někdy podívám znovu :)

• 26.1.2010  01:05
    Stav milosti (1990)

Pro mě osobně se jedná o jednu z nejlepších gangsterek, kterou jsem kdy viděl. Film ještě vyzdvihuje výborné herecké obsazení a výtečná kamera, kterou si divák obzvlášť užije v závěrečné "slow-motion" části. Kdo má rád filmy podobného ražení, měl by Stav milosti určitě vidět. 90%

• 26.1.2010  00:59
    Pérák a SS (1946)

Péráka, jako mýty opředenou postavu jsem znal. Ovšem netušil jsem, že o něm existuje takový příjemný krátký film. Těch 13 minut rozhodně stojí za vidění ;) 85%

• 5.10.2009  20:23
    Kriminálka Las Vegas (TV seriál) (2000)

Pro mě osobně jeden z nejlepších seriálů zabívající se touto tématikou. Některé dily bych sice vynechal, ale žádný není tak ššpatný, že by se na něj nedalo koukat. Seriál neřeší do hloubky charaktery postav, řeší případy. To je mi sympatické. Snad jediné co bych vytknul je někdy nereálné používání techniky. Třeba zaostřid obraz z úrůmyslové kamery po 8mi násobném zvětšení tak, že není patrné skoro žádné rozpixelování. Rozmazaný otisk seskládat do normálního atp. Jinak vše v pořádku. 85%.

• 3.10.2009  00:43
    Matka noc (1996)

Howard W. Capmbell Jr. (Nick Nolte) narozen v Americe, žijící polovinu svého života v nacistickém německu a pak opět ve Spojených státech, je hlavní postavou adaptace Vonnegutova románu Matka noc. Howard se jako malý chlapec dostane do Hitlerem ovládaného Německa kde vyroste, započne svoji kariéru spisovatele, zamiluje se a ožení se. Později je kontaktován pracovníkem americké vlády (John Goodman) s nabídkou práce špiona. Všechno ale nedopadne tak jak by mělo, vlastně vůbec nic. Howard je namísto hrdiny považován za zrůdu hodnou trestu smrti. Namísto uznání se k němu svět zkrátka otočí zády a sám nemá jak dokázat svojí nevinu. Hodně zajímavý snímek s výborným hereckým obsazením. Nick Nolte ve své, alespoň pro mě, nejlepší roli, tradičně výborný John Goodman či mladá Kirsten Dunst se svou krátkou, ale profesionální rolí. Všem, kteří mají rádi Kurta Vonneguta Jr. tento snímek doporučuji, jelikož se jedná o hodně zdařilé zpracování knižní předlohy. 90%.

• 22.8.2009  22:41

Docela dlouho jsem tenhle film nechával ležet, než jsem se k němu dostal a rozhodl se, že si ho pustím. Příběh slepé ženy, která si do svého vlastního bytu postupně pustí vrahy. Po té co zjistí, že mají navrch, vydávají se za různé postavy a hrají tak zajímavou divadelní hru, která je nakonec odhalena. Za perfektní thriller dávám 95%

• 11.8.2009  03:12
    25. hodina (2002)

Slušný filmový zážitek. Výborný Edward Norton, Philip Seymour Hoffman, Barry Pepper a Brian Cox ve snímku vyprávějící příběh bývalého drogového Dealera. Sotva co začal sekat dobrotu, je chycen a má ponechán jeden den, než nastoupí k výkonu trestu. 85%

• 9.8.2009  17:17

Hodně originální snímek, o kterém si ani nejsem jist kam ho zařadit, natož jak ho pořádně popsat. Každopádně stojí za vidění. 90%

• 8.8.2009  16:00

Tenhle film jsem měl už pár led doma a než jsem se k němu dostal, trvalo to dlouho. Pro mě docela atipický, za to opět výborný Jarmusch. Zkrátka, trochu jiná gangsterka. 92%

• 7.8.2009  19:55
    Mrtvý muž (1995)

Hodně silný snímek! Před Jarmuschem už po několikáté smekám. Je to snímek, který uběhne snad rychleji, než by si člověk přál. Snímek, nad kterým přemýšlíte až po jeho skončení a zatím co běží, užíváte si pouť mrtvého muže. 95%

<< předchozí 1 2 3 4 5 6