mdouglas

Francie
react developer

homepage

• 3.8.2009  16:24

Výborný dokument, který pro mě fungoval jako jaké si vyvážení k filmu Lords of Dogtown, který pojednává na stené téma. Tenhle snímek to ale vyloží naprosto reálně, nezkresleně. 80%

• 3.8.2009  16:21
    Pokání (2007)

Slušný dojímák. Výborná kamera, sestřih. 87%

• 3.8.2009  16:18

Z tohoto filmu mě asi nejvíce zaujala Scorseseho a Allenova část. Coppola také nebyl špatný, ale nějak mi tenhle styl nesedl. 75%

• 3.8.2009  16:11

Docela nechápu tak nízké hodnocení u tohohle filmu. Knížku jsem pravda nečetl, tudíž nedokážu posoudit nakolik je snímek věrný předloze. Já jsem byl ovšem spokojen. 75%

• 3.8.2009  15:50

Příjemný snímek s nezapomenutelnou scénou při krádeži plenek z obchoďáku. Výborný Nicolas Cage, kterého jsem skoro nepoznal a vůbec slušné herecké obsazení. Není to zrovna vrcholný počin od Coenů, ale kouká se na to příjemě. 75%

• 3.8.2009  15:49

Docela příjemný, avšak pro mě ne zas tak kvalitní snímek z dílny bratrů Coenů. Trošku mi nesedělo herecké obsazení a celkově zpracování. Doufám, že filmy, od Ethana a Joela, které mají vyjít 2009 a 2010 budou lepší... 70%

• 6.8.2008  15:58

Jako celek to na mě působilo celkem dobře. Kdyby měli samostatně fungovat i jednotlivé příběhy, ne všechny by u mě uspěli. -------- 1. Monmartre (Bruno Podalydès) - Povídka, která toho moc neříká, ale má své úsměvné momenty. Tuhle bych řadil spíš k těm slabším. 50% --- 2. Quais de Seine (Gurinder Chadha) - Druhý segment z mozaiky sleduje na krátkém příběhu přistěhovalce v Paříži. Rozhodně má hlubší myšlenku než jemu předcházející. 70%. --- 3. Le Marais (Gus van Sant) - Krátký, nic moc neříkající, ale docela dobře koukatelný filmeček diceka dobře kamerově něvazujícící na další část. 60%. --- 4. Tuileries (Joel & Ethan Coen) - Další díl do skládačky odehrávající se v pařížském metru. Jednoduchý. ale provedením povedený nápad. Naví se Stevem Buscemim :)) 75%. --- 5. Loin du 16éme (Walter Salles a Daniela Thomas) - Docela příjemná podívaná s hezkým nápadem. 75% --- 6. Porte de choisy (Christopger Doyle) - Tohle krátké prapodivné dílko jsem vůbec nepochopil. 15% --- 7. Bastille (Isabel Coixet) - Pro mě moc příjjemné dílko. Celou dobu jsem držel úsměv na tváři. I během toho konce (který tam už úplně nemusel být). --- 8. Place des victories (Nobuhiro Suwa) - Další ze silnější článků této skládačky. Docela smutně dýchající příběh o ztrátě blízkého. O uchylování se do jiných světů, o přijetí pravdy... 72% --- 9. Tour Eiffel (Sylvian Chomet) - Pro mě asi nejoriginálnější část. Příběh dvou mimů, svojí němotou mi skoro připomínající Trio z Belville. 90% --- 10. Parc Monceau (Alfonso Cuaron) - Docela hezký kraťas s pro mě nečekaným koncem :) 63% --- 11. Quartier des enfants rouges (Oliver Assayas) - Docela hezky natočená povídka, která docela příjemě utekla. 70%. --- 12. Place des fetes (Oliver Schmitz) - Moc hezký a lidský člověk s nádhernou hudbou a nápadem. Skoro mi i ke konci ukápla slza :) 90% --- 13. Pigalle (Richard LaGravenese) - Nevím no, tahle část mě ani nenadchla, ani neurazila. Příběh staršího páru, který se ještě něčím snaží ozvláštnit svůj život. 60% --- 14. Quartier de la madeleine (Vincenzo Natali) - Tak tahle upírovina mě popravdě vůbec nevzala... 40% --- 15. Pere-Lachaise (Wen Craven) - Líbila se mi hlavně ta část, než došlo na konec. Ta cynická a pesimistická. 70% --- 16. Faubourg saint-denis (Tom Tykwer) - Tak jako poznám na první "pohled" Coeny, poznám i Tykwera. Svižně sestříhaný snímek s mou oblíbenou Natalií Portman od mého oblíbeného režiséra. K tomu dobře zvolený hudební podkres. Smekám. 92% --- 17. Quartier latin (Frederic Auburtin & Gerard Depardieu) - Na mě trochu mdlý příběh, nějak se mi to nepodařilo k vlastní spokojenosti strávit. 50% --- 18. 14th arrondissement (Alexander Payne) - Moc pěkný příběh nazávěr. Průměrná, ne příliš atraktivní, ale věkem mající na onu neatraktivnost nárok, Američanka, která se vypravila d oPaříže. Vypráví svojí nedokonalou francouzštinou to co zrovna prožívá, to jaký život má v americe až se jí začne stýskat po někom, koho by měla vedle sebe. Ke konci si podle mě říká něco ve stylu "k čemu je ten život, když nikoho nemám. nadruhou stranu je na světě pořád tak hezky"... takový ten hořko sladký pocit... Tenhle dojemný příběh mě k závěru moc potěšil. 90% ------- Pokud bych měl shrnout to co jsem tu vyplodil bylo by to čísly 4, 5, 7, 8, 9, 12, 16, 18 ... tyto povídky mě zaujaly, ten zbytek už moc ne... Celkem, za celý film dávám 70%

• 31.1.2019  00:08
    MOST! (TV seriál) (2019)

Když jsem se koukal na první díl, uplně jsem nečekal, že to může někam dál gradovat, že to může bejt reálně dobrý. Měl jsem totiž pocit, že u prvního dílu se trošku vytřískal potenciál a skončíme u prvoplánovýho humoru. Tuhle svůj pocit prozatim beru zpět. Jsem u čtvrtýho dílu a čekám na další. Ne, že by se to nedalo zpracovat líp, ale pokud to porovnám s českou serialovou tvorbou a tvorbou na obdobný téma (jakou?), tak tu dlouhou dobu nic moc obdobnho nebylo. Zatim 7/10.

• 14.4.2013  00:46
    Neděle (TV film) (2003)

Až na tu hudbu příjemná podívaná. Hezký střih, námět i herecké výkony. Stopáž taky tak akorát. Bohužel, za hudbu dávám dolu 10%. Být to po hudební stránce domyšlenější, mohlo to pro mě skončit líp. 65%.

• 14.4.2013  00:00
    Domina (TV film) (2010)

Na to, jaké televizní filmy u nás většinově vznikají je tohle poměrně koukatelná záležitost. Ne, že by se na tom nic nedalo změnit. Primárně některé herecké výkony, dělení obrazu atd. Co je naopak na celém filmu pozitivní je jeho spád a celkově ponurá atmosféra. 65%

• 23.2.2013  16:00
    Vteřiny před katastrofou (TV seriál) (2004)

Po prvních dvou shlédnutých dílech (Lyonské nádraží, Eschede) jsem dal 4 hvězdičky. Teď ale po dalších asi 4 dílech snižuju na 3. Nejvíc mi asi začala vadit hrozná zdlouhavost, opakování záběrů, "slowmotion" a přehnaná dramatizace. On by se totiž nakonec každý díl, nebýt toho všeho, vešel do 25 minut a hned by to bylo daleko poutavější. Škoda. Každopádně některé díly za vidění stojí.

• 2.2.2013  11:20
    Hawkingův paradox (TV film) (2005)

Horko těžko 3 hvězdičky. Upřímě mě nejvíc irituje "průvodkyně pořadem", která používá takové slovní obraty, jako kdyby mluvila k hlupákům. Pokud to pominu, mnoho se toho člověk v dokumentu nedozví. Určitý informační přínos má, ale čekal jsem mnohem víc, zvlášť od BBC.

• 23.10.2012  22:09
    Český mír (2010)

Osobně se nedomnívám, že by Klusák s Remundou byly na straně odpůrců radaru. Aspoň ne na straně těch, co v dokumentu vystupovali. Nedokážu si totiž pořádně představit, že by svoje sympatie takhle vyjadřovali ke starostovi, kterej nemá problém vystupovat na komunistickejch shromážděních, k aktivistům, který máchaj 70% národa který vzali bůh ví kde, který se hrozně divjej, že jsou vyváděný z vojenskýho újezdu, kde nemaj co dělat a hloupejma důchodcema s argumentama, že tu nechtěj američany, protože točej blbý filmy. Nemluvě o tom, že jsou přesvědčený, že to oni odradili USA od umístění radaru nejen v Brdech, ale asi i v Polsku. Tohle je, aspoň pro mě, jenom ukázka toho, jak každej u nás rozumí všemu a požaduje demokracii, aniž by věděl co to vlastně je a nechce něco, o čem nic neví. Prostě ukázka lidský hlouposti a ubohosti.

• 26.10.2011  19:18
    Imigranti (2008)

Pro mě, co do animace, zajímavý film. Osobně jsem neměl problém s tím, že byl film relativně jednoduchý dějem. Dostatečně mi to vynahradila již zmíněná animace, vtipnost i spád. Aspoň tedy mě to příjemně a rychle uteklo.

• 4.10.2009  22:30

Jako strašák tenhle film nefungoval špatně, alespoň nějakou chvíli. Pokud mám být upřímný, poprvé jsem se lekl hned ze začátku, při první scéně. Další úlek následoval v garáži bankovního domu (zároveň jsem se i pousmál scéně s pravítkem). Jenže pak už to nějak začalo stagnovat. Po té co hlavní hrdinka dorazila domu, ještě pořád se bylo čeho bát, ale už jsem se tolik neděsil. Trošku problém je, že se prostě strašidelná překvapení začala opakovat. Už jsem věděl co a kdy přijde. Jediné, co mě dokázalo ještě trochu překvapit byla závěrečná scéna, kterou jsem zrovna nečekal. U filmu mě ale docela zklamaly efekty. Celkově snímek působí hodně lacině. To, co je digitálně dělané nepůsobí dobře díky svojí nedůvěryhodnosti. Efekt ohně mě nepřesvědčil stejně jako vtahování do pekla v poslední scéně. Další část, jež na mě působila poněkud lacině byla ta, kde se Christine snaží dostat z hrobu. Nevím jestli mrtvola cikánky měla v zádech i přes ruce ocelovou tyč, ale nějak mi neseděla její statičnost. Stejně tak jako se strašením vizuálním to u mě bylo i s hudbou a zvukovými efekty. Ze začátku dokázaly vystrašit i přes chabý vizuál. Postupně ale, jak jsem si zvykl co přijde, přestali fungovat. Od Raimiho jsem čekal více. Skoro se mi nechce věřit, že Simple Plan nebo i The Gift režíroval ten samý Raimi. Zkrátka, čekal jsem více, dostal jsem méně. Tak jako tak to nebyla na nedělní večer až tak špatná podívaná. Hodnocení: 57%

• 3.10.2009  00:44
    Milk (2008)

Průměrně natočený životopisný film. Zajímavé téma, dobré herecké obsazení. To je pro mě asi vše. 65%

• 7.8.2009  01:34
    Valmont (1989)

Tak toto je jeden z Formanových sníků, který mě nijak moc nezaujal. Na mě to bylo prostě nějak tak suché a zdlouhavé. Něco tomu chybí...

• 7.8.2009  01:32
    Trhák (1980)

Jak koukám na hodnocení, tak tenhle film je docela rozporuplný. Rozhodně znám lepší české snímky, ovšem tenhle má také svoje nesporné kvality. Docela rád se na něj čas od času podívám :) 70%

• 3.8.2009  16:50

Docela vtipný snímek. Film, který sleduje natáčení filmu, které se tak trochu nevydaří. Jen škoda, že potenciál Jacka Blacka nebyl využit lépe.

• 3.8.2009  16:48
    Penelope (2006)

Milý snímek, příjemně se na něj kouká. Slušné herecké obsazení. Ovšem, práce mohla být odvedena i lépe. Takhle je to spíš pohádka na pozdní odpoledne. 70%

• 3.8.2009  16:47

Tak tohle byl pro mě hodně divný snímek. Asi jsem ho úplně nepochopil, pokud bylo vůbec co, ale prostě mi to úplně nesedlo. 60%

• 3.8.2009  16:46

Dobe započatý film, který se v průběhu dostává k podprůměrnému příběhu. 55%

• 3.8.2009  16:45

Tenhle snímek rozhodně není žádnou úžasnou podívanou pro starší. U filmů od pixaru to můžu říct, přinejmenším díky kvalitě zpracování (po technické stránce) a dobrému nápadu. Každopádně podívat se na to není nic proti ničemu. 60%

• 3.8.2009  16:44
    Já, legenda (2007)

Tenhle film se autorům zcela nepodařil. Potenciál prostředí, nápadu je veliký, ale to nestačí. Od snímku jsem neustále čekal něco víc, nic se ovšem nedělo. Na mě moc dlouhá předehra k něčemu, co nakonec nepřišlo. Neřikám že jsem se na to celkem rád nepodíval,b ovšem čekal jsem víc. 65%

• 3.8.2009  16:39

Příjemný, vtipný, místy možná i trochu dojenný film. Zasmál jsem se u něj hodněkrát. Ale to je tak všechno. 65%

• 3.8.2009  16:37
    Monstrum (2008)

Další případ filmu za málo peněz, který přitom vypadá efektně. Bohužel mi tam některé, docela zásadní věci neseděli (z technické stránky). A i přesto, že má film 85 minut, zkrátil bych ho klidně na hodinu. 65%

• 3.8.2009  16:23

Nebyl by to špatný snímek, pokud by ho v mých očích docela hodně nesrazil na lopatky závěr. 60%

• 3.8.2009  16:21
    Apocalypto (2006)

Co mi asi nejvíc na Apocaliptu nesedlo byla digitální kamera. Je prostě znát, že tahle technologie zatím není schopna nahradit film. Krom toho bych to snesl i o nějakých 20, 30 minut kratší. 65%

• 3.8.2009  16:12

Docela humorný snímek sledující konflikt Izrael vs palestina. 65%

• 4.4.2013  13:47

Dokument je zbytečně dlouhej a po chvíli začne nudit. Za to max 50%. To že podobný sekty existujou v ČR, SR jsem věděl. Pokud jsou lidi hlupáci, ať si na tyhle vymejvárny choděj. Zakázal bych na to ovšem tahat děti. To je totální hnus.