Klub rváčů (1999)

Dlouho jsem váhal, než jsem se na tento film konečně podíval.Nevěděl jsem o čem je a myslel jsem si, že je o boxu.Mýlil jsem se a jak.Je o člověku, jež touží vypadnout ze stereotypu, o člověku, který nechce žít podle manuálu, makat celý život v práci a večer sledovat televizi.Je o svobodě.Téma, které se mě dotklo, můj oblíbený režisér, oblíbení hlavní představitelé, nečekaná pointa = oblíbený film. PS: Miluju závěrečnou scénu.

Americká krása (1999)

Velmi realistický pohled na jednu americkou rodinu.Dokázal jsem se sžít s každou postavou, chápal jsem jejich jednání, jejich pocity.Bylo to neuvěřitelné, jakoby někdo moje vlastní myšlenky vzal a zfilmoval.Děkuji, pane Mendes.Úžasný film, skvělý Kevin Spacey.

Billy Elliot (2000)

Film, který mě rozbrečel.A to hodně.Možná to bylo melancholickou náladou, ve které jsem tenkrát byl, každopádně skvělý film o klukovi, který se vzepřel vůli svého otce(a bratra) a rozhodl se jít za svým snem.

Matrix (1999)

Revoluce v akčním žánru, vynikající akční sekvence, skvělý příběh, film, který jsem viděl tolikrát a mohu na něj koukat stále dokolečka.Scéna ve stanici metra, kdy se Neo rozhodne neutíkat, patří k mým nejoblíbenějším.

Temný rytíř (2008)

Je těžké říct něco, co ještě nebylo řečeno.Skvělý scénář, skvělá režie, naprosto úžasný Heath Ledger, jehož výkon mě prostě strhnul a já jen mlčky civěl.Nelze opominout ani výtečného Aaron Eckharta.Snad jediné, co mě na tomto filmu mrzí je, že film o batmanovi není tak úplně o batmanovi a můj oblíbenec Christian Bale neměl moc šancí vyniknout.Jinak se však jedná o neskutečný zážitek, jízdu plnou skvělých momentů.