Tenká červená linie (1998)

Dechberoucí záběry přírody nevyváží bohužel dějovou nudu, které se podařilo utlouct emoce obsažené ve filmu. Film svým vyzněním na mě působil dost jednotvárně. Ale zas na druhou stranu takovéhle zpracování námětu nelze srovnávat s žádným jiným válečným filmem. Je to zajímavý, dobrý, ale dlouhý film, po velkem váhání dávám 3*.

Temné stíny (2012)

Film, který neví, čím chce být. Trochu mi to připomíná, jak pejsek s kočičkou pekli dort. Do dortu taky nasekali všechno, o čem si mysleli, že je dobrý, a bylo z toho nakonec jen bolení břicha. Bohužel z filmu mám stejné pocity. Depp je sice chameleon a opět svou postavu zahrál famózně, ale sakra tohle na výborný film nestačí.

Avengers (2012)

Lehké, hravé, zábavné od začátku až do konce. Pokud jsem měla nějaké výhrady k filmům jednotlivých Avengers, tak tady je vše odpuštěno. I když mě v zásadě nic nepřekvapilo, napětí, humor i akce byly předloženy ve správných chvílích v přesně odměřených dávkách, příběh dobře odsejpal. Pro mě nejzajímavějším týpkem a nejlepším hláškařem Avengers je mazaný Iron man :).

Černá smrt (2010)

Černá smrt je temné syrové drama ze středověku nutící k zamyšlení. S hororem to nemá prakticky nic společného, přesto jsem chvílemi napětím zapomínala dýchat. Ačkoliv to bude divně znít, musím říct, že film byl pro mě nečekaným a příjemným osvěžením.

Tranzit (2012)

Ach jo. I ten Caviezel, kterého mám jinak ráda, mi tady lez na nervy a ani ušmiknutý prstíček mě neobměkčí. Omyl večera.

Ikarie XB 1 (1963)

Ani po tolika letech snímek neztratil nic ze svých kvalit. Za ta léta pokaždé, když jsem ho viděla v TV (škoda, zas tak často ho nedávali), se mi líbil. Nenapadá mě žádný podmanivější a lepší český scifi film, než je Ikarie XB-1.

Zločin v šantánu (1968)

Plejáda vynikajících herců a zpěváků v úsměvném filmu s nezapomenutelnými písničkami Suchého a Šlitra. Film, ve kterém jsem poprvé docenila hlas Evy Pilarové, ocenila Šlitrovo neherectví, nesnášela slizkého záporáka Grossmanna a těžko vydýchávala konec filmu :).

Monstrum z galaxie Arkana (1981)

Vidět to dneska poprvé, chechtajíc dala bych tomu klidně odpad. Ale tenkrát… tenkrát to byl na naše poměry obstojný scifi nářez.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Poplatný své době, ale ve své době dobrý seriál, na který jsem se celkem ráda podívala.

Na vlásku (2010)

Moc nemusím sladké, animované, nejen disneyovské pohádky. Proto jsem se poměrně úspěšně vyhýbala i téhle, což, jak se nakonec ukázalo, byla chyba. Protože, nejen že je romantická a líbezná, ale i vtipná a dobrodružná. Tahle pohádka má zoubky a nebojí se je použít…teda vlastně pánvičku :)