Sherlock Holmes (2009)

Sherlock Holmes alá doctor House. To mě bavilo.

Match Point - Hra osudu (2005)

Film, který mám v top desítce. Několik posledních Woodyho filmů jsem zhltla, ale tenhle asi nejvíc. Drama, které mě nenechalo v klidu, pokud je tam něco předvídatelného, tak na to nemyslíte, protože se plně soustředíte na každý okamžik. Výborná volba ústřední dvojice. 100%

Tudorovci (2007) (seriál)

Tudorovci oslovují spíš ženské publikum, proti tomu nic….historicky přené je to asi jako hodina dějepisu na základní škole,ale to mi taky nijak zvlášť nevadí. Trochu hůř snáším dost nepovedenou stylizaci kostýmů a dobových rekvizit, co se dá dělat. Nicméně je to zábavné a k televizím to posadilo obecenstvo, které by jinak historický seriál asi nesledovalo.

Bratři (2009)

Film je od první minuty velice snadno předvídatelný a to mi vadí. Přesto se mi líbil, herecké trio je vybráno opravdu dobře. Herci hrají, jako o život vy jim to věříte a ani na vteřinu nepochybujete…. v tomto případě to na 4* bohatě stačí.

The Runaways (2010)

Runaways jsem neznala, kapela mě hudebně minula, dokonce mi většina písniček není ani povědomá. Myslím, že je to asi důvod proč tento film o hudební kapele nemůžu povýšit nad ostatní životopisně/hudební snímky. U tohoto filmového žánru pro mě navždy zůstane nepřekonatelným milníkem DOORS, právě proto že na mě naprosto geniálně přenesl atmosféru kapely, která mě tolik ovlivnila hodně pro mě znamenala. Ne že by se herečky nesnažily, právě naopak, herecké osazení je hlavní devizou tohoto filmu. Právě proto dávám 4*

Dexter (2006) (seriál)

Miluju antihrdiny a tím Dexter jednoznačně je. Naprosto jsem nečekala, že mě seriál udrží v maximálním napětí, přesto že jsem doufala a předpokládala „že mu na to nepřijdou“… Asi to není pokoukání pro každého a chce to trochu nadhledu, ale pokud se na Dextera naladíte tak jako já, asi vám nebude stačit jeden díl týdně.

Ztraceni (2004) (seriál)

Posledním dílem LOST pro mě skončil seriál číslo jedna. Poslední epizoda neuspokojila asi nikoho kdo „sosal“ všechny díly ihned po premiéře, ale dalo se to čekat. Už po skončení předposlední série bylo myslím víc než jasné, že všechno se do posledních dílů prostě nacpat nedá. Přesto si myslím, že seriál nabízel velmi slušnou dávku napětí a tajemna a laťku si držel velmi vysoko. Hodně lidí ztratilo „niť“ někde u čtvrté série, což je jednoznačně chyba distribuce. Já to řešila seriálovým maratonem – jedna série-dva večery (noční produkce) a bylo to super…