Cranford - Série 2 (2009) (série)

Hned na úvod mě doslova Cranfordsky šokovalo, jak velké množství postav z 1. série bylo odstaveno mimo děj, u některých dalších poté vcelku kvapně jejich příběh ukončen, a dokonce, že došlo i k přeobsazení jedné postavy. Každopádně, jinak se vše vrací ve starých kolejích. Jako příznivce železnice mě pak do bodu orgasmu přivádí jízdy po nové železniční trati. Jako filmového fanouška pak hromada hvězd, která se této série zúčastnila. K tomu se opět přidal dobře vyvážený mix melancholie, kombinovaných s humornými scénkami. Pokud si chcete pobrečet a zasmát se v jednom, tak jste tu dobře.

Slovania - Spasiteľ (2021) (epizoda)

To zapojení magie je vážně šílený přešlap. A vesměs jsem vůbec nepochopil, co mělo to Čaradovo kouzlo jako být, asi ho chtěl zabít úpalem... Návrat Bohdana je taky mimo. K čemu teda byl ten tyjátr s duchem?

Kobra 11 - Bez milosti 1. část (2015) (epizoda)

Tak nám krom Semira definitivně odešlo poslední pojítko se starou dobrou Kobrou. Celá část tak pochopitelně směřuje k onomu momentu, kdy daná postava odejde. Pro Semira to musí být fakt nálož, za ty roky pohřbil už tolik známých... Děj jinak projde hned několik zvraty, takže to velmi příjemně odsejpá, a akce střídá akci.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 8 (2017) (epizoda)

Pakliže jste si mysleli, že už jste viděli vše, znáte vše, nic vás nemůže překvapit, tak přesně pro vás je tento díl. Zde vám mohu garantovat, že uvidíte věci, které jste neviděli, a dost možná už nikdy neuvidíte. Rozum přestává chápat, jak je možné, že někdo dovolil, aby se něco takového objevilo v TV. Zde se opět přepisovali hranice a historie TV vysílání. Bezkonkurenčně nejdivnější díl jakéhokoliv pořadu, který jsem ve svém životě viděl, a troufám si i říci, který byl kdy v TV vysílán.

Útěk ze Sibiře (2010)

Člověku se až nechce věřit, že se opravdu dalo něco takového přežít. Zažít snad všechny možné druhy extrémních podmínek, a vyváznout z toho v podstatě bez větších úhon, to je opravdu zázrak. Veškeré extrémní klimatické podmínky jsou natočeny opravdu velmi naturalisticky, a je dobře, že se tvůrci vydali do takových lokací, které velmi dobře evokují dané podmínky a prostředí. Škoda jen asi trochu zrychleného začátku, kdy jsme vlastně hozeni do gulagu, a hned z něj utíkáme.

Kobra 11 - Revoluce (2014) (epizoda)

Tak tu máme zase nového parťáka... Celý dvojdíl se točí hned okolo několika záplete, do popředí se také opět dostává Semirova rodina. K paralele k 8. sérii, tak zde, o deset sérií později, dochází k rozvodu obou protagonistů, což má také vliv na Semirovo chování v práci. Vidíme tak Semira agresivního, nervozního, překračující morální hranice, jaký to nezvyk oproti dřívějšku. Jeho nový parťák sebou také přináší temnější pojetí dílů. Pryč jsou různé vtípky a narážky, vidíme více syrové akce, a závěrečná honička na dálnici je opravdu výborná, a tuhne krev v žilách.

Ajťáci (2006) (seriál)

Hodnocení jako takové mám sice vysoké, ale je třeba kriticky říct, že kvalita jednotlivých dílů je dost nevyrovnaná. Jsou tu opravdu geniální díly (Projev, Kalamity Jen, Ulítlí na kalendáři), které se ale střídají s těmi, které jsou zoufale nevtipné (Návrat zlatého dítěte, skoro komplet 4. série). Seriálu podle mě taky ublížil odchod původního Reynholma, a jeho nahrazení novým, který nebyl tolik vtipný. Pokud ale narazíte na scénky nebo díly, které se točí výhradně kolem IT, tak je to záruka velmi kvalitní zábavy.

Ajťáci - Série 4 (2010) (série)

Tahle série už se dost odklonila od původních myšlenek. IT, ale i oba hlavní protagonisté jsou tady odstaveni na vedlejší kolej, a do čela se definitivně dostává Jen a Reynholm. Bohužel, tím, že vtipy už postrádají ono tématické zaměření, tak jejich kvalita už není tolik dobrá.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 7 (2017) (epizoda)

Tohle je snad první díl, kde mi přišlo že se konečně začínají zodpovídávat nějaké otázky, a postupně se propojují aspoň některé dějové linky. Vypadá to, že se na pár milisekund probudil klasický Cooper (stylově ve svém obleku) a dokázal tak zabránit katastrofě. Ale jinak je to vesměs furt starý Dougie, který si nezúčastněně bloumá světem. Zlej Copper mezitím upevňuje své postavení. Naprosté ztělesnění zla... Pomrknutím je pak wtf skype hovor s vyjíždějící obrazovkou se starým Dr. Haywardem. Člověk si vlastně uvědomí, že tu vůbec není Dona, a že to vlastně vůbec nevadí.

České fotbalové legendy - David Rozehnal (2021) (epizoda)

Se vší úctou k Rozehnalovi, který byl velmi kvalitní stoper, tak svou fotbalovou (ale celkově tento díl) kvalitou určitě nedosahuje na své předchůdce. Je vidět, že v jeho kariéře chybí opravdu nějaký velký osobní moment, kterého by se mohli tvůrci uchopit. Hodně se tu skáče od jednoho k druhému, a nic z toho není takové terno, že by úplně pohltilo.