Klondike - Part 2, Chapter 3 (2014) (epizoda)

Trochu až moc viditelné zpomalení děje. Rozjíždí se nám tu i vcelku prvoplánová romantická linka, bez které bychom se asi dokázali obejít.

Klondike - Part 1, Chapter 2 (2014) (epizoda)

Jack London byl podle tohoto znázornění přesně takový frajer, jakého byste našli v jeho knihách. Svérázný snílek, hledající příběhy o dobrodružstvích, a zároveň se je i sám prožít. Mezitím se také začíná více rozvíjet příběh. Postavy už jsou jasně načrtnuté. Roth si dává dalšího ze své bohaté řady arogantních záporáků.

Klondike - Part 1, Chapter 1 (2014) (epizoda)

Výborné znázornění cesty průsmykem. Tohle je přesně ta drsná příroda, kterou chcete vidět v TV, ale v realitě byste se do takové situace nikdy dostat nechtěli. Špína a pot jsou cítit z každého metru půdy drsného zimního prostředí. Každý, kdo se chtěl vydat cestou za zlatem, musel mnohdy zaplatit mnoha silami, a někdy i mnohem větší cenu.

Belgravia (2020) (seriál)

Hned v prvním díle mě zarazilo zajímavé obsazení postav. Hned z počátku je časový skok o 26 let, což se tvůrci rozhodli vyřešit tak, že Tamsing Greig a Philip Glenister hrají důchodce, a věkové souputníky např. Toma Wlkinsona, což je prostě divné, a nefunguje to, ačkoliv herecky se všichni snaží na maximum. 6 dílů nedokáže rozjet takové emoce ve vztahu k postavám, které jsou vesměs šablonovité, ani tak proniknout do příběhu, jako je tomu u lepšího bratříčka Panství Downton.

České fotbalové legendy - Tomáš Ujfaluši (2021) (epizoda)

"Nic jsem neplatil, a ta částka taky nesouhlasí" Bál jsem se, že na tento legendární moment v tomto dokumentu nedojde, ale nakonec se aspoň okrajově zmínil. Je vidět, že Tomáš ani po letech nechápe jeho důsledky, a stejně tak svého chování. K této hlášce bych přidal také ještě jednu dobrou, kterou jsem objevil až v tomto dokumentu a to "Ruka to nebyla... Zahrál jsem rukou". Trochu mě začíná štvát příšerně okatá reklama na WV a úplně zbytečné záběry na jedoucí auto, které v závěru přiveze nějakou blízkou osobu. Je vidět, že lidsky Ujfaluši prostě nepatřil k těm nejchytřejším, a chybí mu trochu té sebereflexe, při angažmá ve Spartě je krom možných zranění třeba také znatelně vidět, že váha je tak +15kg oproti předchozím angažmá.

Bledý jezdec (1985)

V polovině 80. let se legenda westernů Clint Eastwood rozhodl, že šedesátky ještě neskončili, a že natočí western přímo ve stylu šedesátek. Všemožné filozofování nad pravdami světa, či zaškatulkované charaktery jsou tak na místě. Bledý jezdec je tak v podstatě naprosto typickým westernem, což je dobře, ale i špatně zároveň.

Kobra 11 - Osamělé rozhodnutí (2013) (epizoda)

Benova rozlučková epizoda, která se nese v duchu jeho rozhodnutí, která musí udělat, aby ochránil svého kolegu. Velmi podařené finále, které ukazuje rozhodnutí, které jsme zatím v Kobře neviděli. Odchod od policie po takovémto rozhodnutí tak dává docela smysl.

Slovania - Morena (2021) (epizoda)

U tohohle dílu mám pocit, že se to konečně začíná nějak hýbat. Maštalír je odstavený na vedlejší kolej, a do popředí se dostali dobře natočené bojové scény. A já fakt nevim, ale však ten Vlad je Kupec Sámo ne?

Českem nejen za sportem - Karlovarsko (2021) (epizoda)

Pěkně svižně odsýpající díl, asi tak, jako hlavní dvojice na cestě z Klínovce. Sportovní pojetí pochopitelně nabídne trochu jiné atraktivity, než vcelku nedávno odvysílání pořad s Hámou, takže věřím, že se nebudou navzájem nějak prolínat.

V pasti (2016) (seriál)

V pasti je konečně první Severský seriál, který mě svým způsobem nezklamal. Hlavně první série má tu správnou mrazivou atmosféru. Kladem jsou vesměs sympatické charaktery, kterým lze fandit. Scénář funguje na jedničku, a až do posledního momentu divák netuší, kdo je hlavním pachatelem.