96 hodin (2008)

v rámci svého žánru perfektní, 5-

Uvnitř (2011) (TV film)

škoda klišé toho kick-boxu... a asi by šlo jít houšť, ale jinak precizní podívaná

Nejmilejší nepřítel (2012)

prijemna zapletka a dokud se nezacne strilet (Tom Burke je dost nepresvedcivej), je to i zajimave a napinave, pak najednou jako by se reziser zblaznil a myslel ze toci Figarovu svatbu (lidi pobihajici ze dveri do dveri), Limonadovyho Joe (strela uvizla v amuletu na hrudi... opravdu??!) nebo Indiana Jones (na posledni chvili vybehneme z jeskyne a schovame se pred bombou za kamenem)... obzvlaste mi vadi, ze zatimco se film snazi odhalovat lidskost v Nemcich - jak objevne! -, Rusy na palube ponizuje na primitivy s kalasnikovem bez vlastni identity... prilis levne natocena nechtena komedie plna klise

Gympl (2007)

oceňme depresivní vyznění a kritiku společnosti, ale nahrnutý klišé jsou otravný, postava Matonohy dost podivná ("prosímvás, kdo dneska čte Havla?") a snad jedinej, kdo ve filmu hraje, je Mádl... obecně ale lepší než jsem čekal, 2-

Ženy v pokušení (2010)

dobře natočenej mainstream, Balzerová fajn, Vlasáková strašná, Kubařová dtto, ale aspoň sexy, logika chování postav - především těch dvou nejmladších - klopýtá, celkový vyznění je mi nejasný... sousloví "absolutně pohodový", který se tu často vyskytuje, rozhodně neodpovídá mým požadavkům na dobrý film, ale tak dobře, no... na svůj žánr a zemi vzniku lehký nadprůměr, 1+

Užívej si, co to jde (2009)

asi jsem viděl moc allenovek, ale ta zkratkovitost, předvídatelnost, figurkaření, zjednodušování, klišé, přehánění, dovysvětlování a rezignace na formu už mě začínaj srát, 1+

Stud (2011)

pevná režie a geniální kamera, 4+

Lítám v tom (2009)

nejslabší reitmanovka, no, jednoduše tam toho bylo moc málo, prostředí nabízelo víc zajímavých scén, navíc - nesnáším příběhu drsňáků, co změknou... ale ten konec byl dobrej, ne?

Máj (2008) odpad!

kromě práce kamery a lokátora je to jedna velká urážka vkusu, nejtrapnější českej film, kterej pamatuju (Kameňák si aspoň na nic nehraje), přehlídka nepochopení Máchy, křesťanství i smyslu kinematografie, ňaderný ideé fixe je případ pro psychoanalytika, "Michael Jackson" Stropnický asi nejsměšnější figura moderní doby... tohle je brak mnohem nebezpečnější než Underworld apod., tváří se totiž jako umění a leckdo by snad mohl myslet, že takhle by mohlo umění vypadat... navíc je to opravdu urážka předlohy, jakkoli si nemyslím, že by produkty Národního obrození byly nedotknutelnými literárními poklady.

Prckové (2009) odpad!

hele, ale skoro, skoro jedna hvězda, chvílema to bylo docela nápaditý... já bych se ale musel stydět, když koukám, čemu všemu už jsem dal jen jednu hvězdu, a tohle je čistej brak, i když v tom hraje Spader, odpad!+