• Fantasy

Gejša (2005)

Rob Marshall je dement, ze to natocil v anglictine. Jak ted mam hodnotit film, na ktery jsem se tesil, kdyz jsem od uvodnich vet nevedel jestli brecet nebo se smat. Bohuzel, ta hruzna anglictina, (kdyby byla normalni, tak by to treba slo) zasazena do japonskeho prostredi, naprosto zdevastovala jakekoli pokusy o ponoreni se do deje...nevydrzel jsem se koukat dele jak 30 minut. Kdyby ano, treba bych mohl alespon zkritizovat neautenticnost prostredi, protoze i kdyz nejsem zadny znalec, precijen jsem o geishach/geiko neco precetl. Ale to nema valneho smyslu, nedostal jsem se zdaleka ani do mist, kdy z holcicky vyroste Zhang Ziyi a proto se smutkem davam nejnizsi mozne ohodnoceni. Treba to nekdy uvidim s japonskym dabingem a budu ho moct zvednout...

King Kong (2005)

Utratit 200 milionu dolaru a natocit za to takhle ZBYTECNY film...to je na povazenou. Nesmyslny slepenec visualnich efektu, kdy se Jackson asi snazil trumfnout vsechno predesle, ale neuveritelnym zpusobem to prehnal, utopil se ve vlastni bujne fantazii a vysledek je akorat pro legraci... Jelikoz jsem se docela tesil - o to vic jsem ted zklamany. Ty hvezdicky davam lidem pres specialni efekty za New York a Konga.

Al pointeu (2004)

R-point je pro mě záhada. Dobré chvíle se střídají se špatnými, přeskakuje mezi žánry bez ladu a skladu a zápletka je sice velice jednoduchá, jenže komplikovaně natočená. Přišel jsem, viděl jsem a mám smíšené pocity. Jedno je jisté, znovu ho v nejbližší době vidět nechci, ale zároveň nemůžu říct, že to je špatný film...

Pailan (2001)

Adrian to popsal tak bezvadně, že prakticky není co dodat. Ztotožňuji se úplně se vším...

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

S litostí musím napsat, že jsem se místy docela nudil. Moje očekávání nebylo v žádném případě naplněno. Považuji se za velkého fanouška první trilogie a té se tento díl neblíží, ačkoli je asi lepší než epizody 1 a 2. A co mi vadilo ? Jednak opět prázdný scénář. Za těch 140 minut se stane tak zoufale málo zajímavého. Hloupé dialogy postav (což si všiml skoro každý). Největší zklamání mi ovšem přinesla absurdní proměna Anakina, který nastoupí cestu zrady kvůli nejasnému pocitu až snu. Jako záminka budiž, každopádně rozjelo se to docela pěkně, vypadalo to na pěkný pozvolný přerod. Potom se ale najednou bez kompromisů přikloní k dobru, ale ne, už za 10 minut změní názor o 180 stupňů. A kdyby alespoň měl důvod. Ale přiklonit se k hromádce neštěstí, která demostruje slabost temné strany (a ještě jen za sliby) a nepožádat o pomoc zjevně mocnější světlou v podání Samuela - to jsem se mu dost divil. Když se k tomu přidá dementní obyvatelstvo, které tleská všemu, co jim kdo nakuká (nejtrapnější scéna v senátu), tak nevím... I těch trikových scén je už přespříliš a rozpliznou se ve vzájemném guláši. Teď mluvím o všech posledně natočených epizodách. Každý si pamatuje, jak Luke nalétával do koridoru...Tady máme desítky minut bitevních scén, ve kterých zapamatovatelný okamžik není. Je to tam moc barev, moc světýlek, všechno se moc blýská... Jo a mimochodem trojka dokonale završila zkázu dalších epizod. Překvapení z otcovství, sourozenectví, tajemná minulost Yody a Obi-wana, imperátora... Všechno je pryč. Proto už Star Wars nikdy nebudou to, co dřív.

Ju Dou (1990)

Docela jsem to zhltnul a ujasnil si, ze Li Gong je opravdu velmi charizmaticka a dobra herecka.

Cesta domů (1999)

Velmi jednoduchy scenar a typicky venkovsky snimek Zhanga. Rekl bych, ze o neco slabsi nez jeho predchozi tvorba s Li Gong. Ale debutujici Zhang Ziyi je tak kouzelna...vubec se nedivim, ze si ji par dulezitych lidi vsimlo... Mimochodem, kdyz to pisu, tak si uvedomuju jak me stve ta transkripce. Kdo to vymyslel ?

Vybíjená (2004)

Ben Stiller (a Owen Wilson). At jsou spolu nebo kazdy sam, ja jim zkratka zobu z ruky. Fascinuje me, ze vymysli uplnou kravinu, udelaji ze sebe voli a ono to bohate staci. Ale clovek musi byt naladeny na stejnou vlnu, jinak to nefunguje.

Vetřelec vs. Predátor (2004) odpad!

Smarja. Jako clovek odkojeny na Predatorovi s Arnoldem a Cameronovych Vetrelcich nemuzu nez se snazit tenhle nesmysl co nejdriv zapomenout. Uvazuji, ze se dam na drahu scenaristy. Jsem presvedcen, ze bych z fleku napsal sest az sedm lepsich scenaru na tento namet setkani dvou nejlepsich filmovych monster.

Statečné srdce (1995)

Pres mnozstvi historickych nepresnosti mam ke Statecnemu Srdci velmi kladny vztah. Marne cekam, jestli jeste nekdy v necem uvidim tak kvalitne realisticke brutalni ztvarneni bitev, ktere nebude niceno na efekt roztresenou kamerou.