Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Na toto sa dá pozerať aj po 10 rokoch a stále sa na tom dobre zabavím. Samozrejme, najlepšie sú komentáre "mimozemšťana", aj s českým dabingom výborné :-D

Labyrint (2012) (TV film)

Historická časť je rozhodne lepšia než tá zo súčasnosti. Potešili bojové scény, nebojovalo sa tam v rukavičkách. Celkovo to bolo natočené dobre, ale príbeh ma moc nezaujal, hlavná pointa je už tiež akási otrepaná.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Keď všetci naši hrdinovia strieľajú naraz do posledného nepriateľského vojaka, je to neférové, brutálne, sadistické, stupídne a... strašne sa mi to páčilo! :-D Expendables 2 je proste akčňák, ktorý sa ani trochu neberie vážne a hlášok a filmových odkazov tam nájdeme neúrekom - top je pre mňa Arnieho I´ll be back "vybackované" Brucom Willisom :-))) Tak dobre som sa už dávno nezabavil. K pokračovaniu mám pre tvorcov ale jednu prosbu - More Lundgren, please! :-)

Sekerovci (2010) (seriál)

Milý pokus o ďalší slovenský sitcom... ale opäť zásah vedľa, naši tvorcovia si totiž ešte stále mýlia afektovanosť s humorom a o vymyslení vtipnej zápletky (či nebodaj scenára) môže tento seriál iba snívať.

Deň a noc (2013) (seriál) odpad!

Ukážkový príklad toho, ako hlboko už klesli slovenské televízie. Paškvil, ktorý sa snaží tváriť coolovo, natáčaný ako reality šou? GRC, oproti ktorému je Farma pohladenie pre dušu a Panelák oscarové veľdielo!

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Seriál, ktorý sa neberie úplne vážne, ale zase nepôsobí ani detinsky a úplne naivne ako Xena či Herkules. Vidieť, že tvorcovia nechceli nič odfláknuť (i keď niečo museli, rozpočet určite nepustil), výborná kamera a ešte lepšie súboje v štýle "slow motion", skvelá hudba, výborný výber hlavnej dvojice - chémia medzi pátračom a spovedníčkou je uveriteľná. Samozrejme, striedajú sa lepšie diely s horšími, v každom v nich však môžeme nájsť niečo zaujímavé (postavu, zápletku, nejaký ten efekt). To, čo seriál mierne degraduje, sú podľa mňa predovšetkým hlavný záporák Darken Rahl, ktorý mi vôbec nepripadá až taký strašne nebezpečný, ako by mal byť a takisto postava čarodeja Zeddicusa, ktorý, aj keď sa tvári vážne, vyznieva skôr humorne. No tomu, komu sa seriál zapáči (napríklad aj mne :-) ), takéto detaily až tak nevadia. Odvážte sa teda vstúpiť do Stredozeme plnej nástrah, útlaku, drsných súbojov či krásnych (ale aj nebezpečných) žien s hlbokými dekoltami.

Samec (2009)

V podstate to celé bolo len o šukaní. A ten záver... hmm, taký divný, nemastný-neslaný.

Barbar Conan (2011)

Kozy, kozy, kozy, kozy, celkom pekné baby, kozy, kozy, kozy... Ostatné nestojí ani za jelení prd!

Total Recall (2012)

Nemalo to ten správny šmrnc, ako originál s Arniem, ale i tak to bola celkom dobrá podívaná. Svet budúcnosti bol vytvorený parádne, myšlienka s výťahom ma tiež príjemne prekvapila. Snáď len prílišné objasňovanie priamo v deji mi liezlo na nervy, ako keby boli diváci ovce, ktorým treba všetko polopate hneď vysvetliť. Ak by som nebol "odchovaný" na originále, možon by bolo o jednu * viac, takto je to fajn priemer.

Prometheus (2012)

Aj napriek tomu, že som niektoré situácie/konania nepochopil, aj napriek tomu, že som okrem Noomi a Charlize nedokázal sympatizovať so zvyškom postáv, aj napriek tomu, že som sa v podstate nič zaujímavé z príbehu nedozvedel, aj napriek tomu verím, že pokračovanie bude. A že bude lepšie.