Ygnor

Igor K.

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 22.3.2021  09:06

Tři jen kvůli mystické Jodelle Ferland, kdy jsem ji viděl s odstupem času od Silent Hill (a je to pořád ONA). Určitě ne nezajímavý námět a místy super ruční kamera; na druhou stranu běh Jessicy Biel za dodávkou a její chycení mi evokoval běh proslulého zlého terminátora ve dvojce... :-P

• 6.3.2021  20:55
    Orphan (2009)

Zrežírovat skutečné děti do této makabrozity,a bych jim věřil, tak musím dát za čtyři, i přes ten zbytečně natažený konec.

• 31.1.2021  20:16

Naprostá šílenost s nagelovanými voskovými panáky a efekty ze studia kamarád. proč to někdo točí, proč v tom někdo hraje a proč to někdo koupí a někdo ještě příšerně dabuje. Stupid total idiot.

• 10.1.2021  21:02

Bohužel nejsem až tak velký intoš, avšak herci fajn.

• 10.1.2021  20:56
    German Angst (2015)

Nic pro slabé žaludky. Jednička Antikrist (Trier) po Německu, dvojka Saló (Pasolini) po Německu trojka (Rosemary)Polanski po Německu.Ne samože úplně avšak inspirace není nasnadě.

• 10.1.2021  20:53
    Ďábel (2010)

Tak slabé, že snad slabější nemůže být. Zkažený pop corn.

• 28.10.2020  11:15

Obsazení paní "Čokolády" do role drsné agentky je snad jeden z největších lapsusů, co jsem kdy zhlédl. U tak navíc mizerného filmu snad bodík jen za Torturra.

• 28.10.2020  11:09
    Botostroj (1954)

Nepřekonatelná agitka ze zrůdných padesátých let, kterou si musí každý ale v kontextu dnešní doby a s tak velkým odstupem) přežvýkat po svém.(A proč má Princezna se zlatou hvězdou od stejného spolutvůrce zde 76 %,,,?)

• 28.10.2020  11:02

Měli byste přijmout to klukovské ohlédnutí za světem, který se již nevrátí, jinak film nejde pod kůži absorbovat....a ten konec mne opravdu dojmul.

• 21.10.2020  16:09
    Všechno nebo nic (2017)

Nejen latentní reklama na philipe morris, kterou nezachrání ani Zaklínač, ale vysoce sofistikovaně a genderově vyvážené arci dílo.

• 23.8.2020  22:05
    LOVEní (2019)

Pusťte si jen zvuk, a bude to dozajista stačit....

• 23.8.2020  21:58

Tož jsem dočetl knihu a zůstávám na čtyřech. Myšlenka podkladu, ač byl vybájen, je věru obtisknuta resp. ač je věru předloha zvrácenější, film neubírá na přesahu, který cíli na černou...,zde alespoň devítku.Kamera na plný počet,

• 5.8.2020  15:43
    Štěstí (2005)

Nemám ten film rád, a ani jsem ho nikdy neviděl celý, vždy nějaké fragmenty (když jde v televizi), ze kterých mi je akorát nevolno. Možná, že když navíc teď Daniel s Liškou dělají tupáckou reklamu pro ještě hnusnější firmu, jejíž podomní nabízeče již x let musím pracovně řešit. Neustále protlačované, protěžované a provařené pražské ksichty hovící si ve svých škatulkách, asi jako furt to samé, co se jídlem nazývá, servíruje v dostupných modlách amerického rychlého občerstvení, a kde je furt narváno. Lidi to chcou a lidi domu tleskají a i nad tím dozajista dojímají. Kvůli Kronerové a Stašové nedávám svůj subjektivní odpad. Včely od Slámy můžu, ale tady se to prostě zgrclo (zdrclo - pro ty co nerozumí po našemu).

• 3.8.2020  08:20

Blockbustery (navíc čínské) obvykle moc nemusím, ale jako večerní nedělní oddychovka mi to sedlo. Nakonec se z toho vyklubala variace na Keysera Sözeho, kdy Yun-Fat Chow v 63 letech je pořád ještě fešák, stylizovaný do Alaina, bohužel však říznutý i Chuckem, což jak bylo zde uvedeno ve jednom slovenském komentáři, byla dozajista "somarina" :-)

• 29.7.2020  11:48

Tak to byla šupa! Novější díly po chtěné či něchtěné výměně mých oblíbených spolupracovníků Bruna/ Christiana, už mě tolik nebraly, ale tady si fakt ukradl celý díl pro sebe. Jako bonus vynikající scénář, reálie (jako vždy) a také si sympatický výkon hlavního "podezřelého". mini spoiler --...a vrácečka ala Schimanski, tak to mi klesla čelist.

• 29.7.2020  11:34
    Pozdní léto (TV film) (1974)

"...ta sedmička se nedá pít..." :-D , Valu bych za otce rozhodně nechtěl, ale jinak fajnový. Nejednoznačné charaktery já rád.

• 27.7.2020  17:10

Můj třetí celovečerní jednozáběrový film, ale zde bohužel nemohu dát více než dva. Právě tato forma IMHO nebyla vhodně zvolená, přestože se nabízela. Prostě Victoria 2 se nekoná. Z dramaturgického hlediska film vůbec neví, jestli má být dokument, rekonstrukce anebo umění. Z obsahově politického hlediska se snaží být nepolitický, ba neideologický , avšak na druhou stranu působí na mě zase až příliš společensky korektně konformní, zejména výběrem vhodných aktérů (přitom tábor bez kontextu vypadá jak soustředění adolescentních skautů, nebo účastníků nějakého žánrově neutrálního hudebního srazu). Co však nejvíce chybí tomuto dílku je pro mne absence emocí, které byly možná trochu na začátku (a určitě na konci), ale celý snímek neutáhly, každopádně uprostřed se mi jevily exaltně šroubované. Neměl jsem v úmyslu film ztrhat, ale vyjádřit svůj názor, tudíž méně vybíravým divákům doporučuji a sám se podívám na US verzi Paula Greengrasse, která dle traileru slibuje něco jiného, resp. více.

• 21.6.2020  15:15
    Reality Show (2012)

Italové umí nejen "Chobotnice". Nevím již kolikátý je to moderní italský snímek servírovaný na kabelovce, ale u mne opět za pět. Filmařina na nejvyšší úrovni, včetně obsazení, scénáře, prostředí atd atd. Od Berlínské "Victorie" ujíždím na ruční kameře a reálném vizuálu, kterého jsem zase dostal vrchovatě v požadované jakosti. Někomu mohou vadit typově přifouklí olaši, ale kdo někdy pobýval na jih od Vesuvu dolů, ví že nešlo o dramaturgický záměr. Konec nevyhnutelný. Bravisimo!

• 10.6.2020  11:04

Pro adoranta herní série, zejména prvních dvou dílů, je tady ta spatlanice s důrazem na protagonisty částí postav třetího dílu, jen a jen kalkul s úmyslem vydělat "babky" na geniální předloze. Oproti prvnímu filmu, kde jsem jsem měl již pár výhrad, je tady excelentní sešup až téměř na kinematografické dno.

• 26.5.2020  10:42

Dle mého názoru velmi nespravedlivě podhodnocený dětský film. Navíc s romantickou a nepřeslazenenou vložkou. Rád se na něho opakovaně podívám a vždy se musím smát. A to nejen super hláškám.

• 10.5.2020  23:17

...kdeže jsou ty časy opravdovosti.

• 22.4.2020  15:48

Nemyslím si, že tato záležitost byla špatná, ba spíše naopak. Nejzajímavější právě pomalý rozjezd, kamera vůbec, soundtrack, tak i solidní obsazení. Závěr je sice překombinovaný, ale samotný konec je nevídaně vysoce negativní. Nejslabší je příšerný český název, což není defacto ostatně v poslední době v naší distribuci neobvyklé.

• 20.4.2020  08:26

Volonté je ďábel!! Kinski jen do počtu. Neorevolucionářská agitka, plná nesmrtelných hlášek, vypiplaná v divokých letech, resp. přímo v roce kdy skonal velký Che. Kazila mi to ta kakaově napatlaná "mexičanka", kdy zvláštní efekty po zasažení kulkou, a těch bylo, jsou spíše hodny do dětských filmů. Jinak výborné. Takové filmy se už netočí.

• 20.4.2020  08:15

Natočené dobře, myšleno jak výkony, tak generační střet, vyznění je však poplatné době vzniku.

• 20.4.2020  08:10
    Úhoři mají nabito (2019)

Víťa Olmer také kdysi natočil pětkové filmy, Michálek sjel bohužel po stejné lajně a spadl dnes do odpadu. Dialogy , scénář a bohužel i herecké výkony jsou skutečně perla. Jen ten vyholený Vyorálek mi připomínal Ing. Moravce z tří sester.

• 25.3.2020  10:52
    Sedm zbytečných (amatérský film) (2018)

Náhodile jsem přepnul na kanál Československo... a lapal po dechu, věru nic strašnějšího jsem v životě neviděl. A to už jsem shlédl několik amatérských snímků, jenž nejsou v této databázi a kterým bych byl ochoten, a rád, dát i plný počet.

• 5.1.2020  21:00
    Kojot (2017)

...nejen bitka ve V naší střediskové vesničce ovšem s maďarským temperamentem. Srovnání moderního filmu s našim současným nemá co do kvalit vlastně žádné srovnání, ...možná naposledy Sekal.

• 5.1.2020  20:31
    Bee Gees živě v Las Vegas (koncert) (1997)

Tak má vypadat profesionální koncert kapely co ovlivnila několik generací.... Dávám pět, i když holduji vesměs temnější struně.

• 1.1.2020  19:27

Po shlédnutí (byť někdy ne zcela dobrovolném) poslední dekády pohádek, musím této dáti za pět, protože už lepší nikdy nebude.

• 1.1.2020  19:20
    Rekonstrukce (2003)

Mám rád mystifikaci a dobré filmy o lásce, i když hlavní hrdina byl výrazný neandrtálec. Pěkný komentář kokofek.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18