Nabarvené ptáče (2019)

Tož jsem dočetl knihu a zůstávám na čtyřech. Myšlenka podkladu, ač byl vybájen, je věru obtisknuta resp. ač je věru předloha zvrácenější, film neubírá na přesahu, který cíli na černou...,zde alespoň devítku.Kamera na plný počet,

Pozdní léto (1974) (TV film)

"...ta sedmička se nedá pít..." :-D , Valu bych za otce rozhodně nechtěl, ale jinak fajnový. Nejednoznačné charaktery já rád.

Čarodějky z předměstí (1990)

Dle mého názoru velmi nespravedlivě podhodnocený dětský film. Navíc s romantickou a nepřeslazenenou vložkou. Rád se na něho opakovaně podívám a vždy se musím smát. A to nejen super hláškám.

Kulka pro generála (1967)

Volonté je ďábel!! Kinski jen do počtu. Neorevolucionářská agitka, plná nesmrtelných hlášek, vypiplaná v divokých letech, resp. přímo v roce kdy skonal velký Che. Kazila mi to ta kakaově napatlaná "mexičanka", kdy zvláštní efekty po zasažení kulkou, a těch bylo, jsou spíše hodny do dětských filmů. Jinak výborné. Takové filmy se už netočí.

Kojot (2017)

...nejen bitka ve V naší střediskové vesničce ovšem s maďarským temperamentem. Srovnání moderního filmu s našim současným nemá co do kvalit vlastně žádné srovnání, ...možná naposledy Sekal.

Rekonstrukce (2003)

Mám rád mystifikaci a dobré filmy o lásce, i když hlavní hrdina byl výrazný neandrtálec. Pěkný komentář kokofek.

Crash (2004)

...až na ty "migranty" na konci, jinak mohlo být za pět.

Severozápad (2013)

Autentické, s nepřekvapivě neradostným koncem. Hlavní role bratrů výborně obsazené. Nakonec za slabší čtyři.

Bělyj tigr (2012)

Výpravný a přesto komorní mythologický epos nejen pro maniakální tankisty a znalce historie. Filozofický rozměr dějin konfrontován napínavým akčním rádiusem, kdy hloubka díla a jeho metafora se bohužel některým vzpříčila jako kůstka v krku. Škoda, že film zatím neprošel českým distribučním košem. Příště možná ještě více... (Wilhelm Keitel...to je zvláštní, čerstvé jahody se šlehačkou jsem ještě nikdy nejedl...)

Návraty (1972)

Jak již tady zaznělo, kvůli Petra Čepka za čtyři, kdy role mu byla snad ušita na tělo. Denně se při své práci setkávám s obdobnými příběhy, kdy happy end je jako v tomto přípdě jen pohou iluzí.... Filmy takové hloubky se již v našich poměrech netočí.